Skip to content

Jaka jest różnica między hCAPTCHA a reCAPTCHA? Jak oni pracują?

16 de Maj de 2021

Jeśli często korzystasz z Internetu, z pewnością spotkałeś się z rozszerzeniem Wyzwania reCAPTCHA. To usługa Google, która pozwala nam odróżnić ludzi od botów, które zwykle służą do omijania zabezpieczeń witryn internetowych i kradzieży danych. Jednak obecnie istnieje nowa alternatywa dla tej usługi i jest to hCAPTCHA.

hCAPTCHA to całkowicie bezpłatna usługa, która oprócz dbania o bezpieczeństwo Twojej witryny, daje Ci możliwość zarabiania pieniędzy na każdym ukończonym wyzwaniu. Możesz zobaczyć wszystkie jego zalety na oficjalnej stronie hCAPTCHA.

Trzymaj boty z dala od swojej witryny

Jeśli jesteś właścicielem lub administratorem strony internetowej, jedną z obaw, które z pewnością nie powinny pozwolić ci spać w nocy, jest Jak zabezpieczyć swoją stronę przed atakiem botów? Jest na to kilka sposobów, pierwszy to zawsze mieć użytkowników i klucze, które są trudne do rozszyfrowania.

Inną opcją zapewniającą bezpieczeństwo formularzy jest dodawanie wyzwań i nie bój się, nie musisz tworzyć programu ani niczego podobnego, w rzeczywistości proces dodawania reCAPTCHA do witryny WordPress jest bardzo prosty i wygrał ” Wdrożenie zajmie Ci więcej niż 30 minut.

Chodzi o to, że nie tylko formularze są sposobem na uzyskanie dostępu do Twojej strony lub zaimplantowanie złośliwego oprogramowania. Może to być również poprzez komentarze i właśnie w tym momencie przyda się narzędzie antyspamowe, takie jak reCAPTCHA lub hCAPTCHA. Ostatnią rekomendacją jest aktywacja wtyczek, które automatycznie blokują próby logowania lub komentarze do Twojego posta.

Co to jest hCAPTCHA i jak działa?

hCAPTCHA to całkowicie bezpłatna usługa captcha dla wszystkich użytkownikówJest to również najczęściej używana niezależna usługa tego typu na świecie.

Zauważysz również, że hCAPTCHA używa wyzwania, które są łatwe do wykonania przez ludzi, ale nie dla botów. Zbierając dane, które są trudne do oznaczenia w problemach z uczeniem maszynowym, i wykorzystując je do rozróżnienia, czy odwiedzający stronę internetową jest człowiekiem, czy botem.

Ta usługa hCAPTCHA nie przedstawia różnic dla użytkownika, będzie on nadal wybierał obrazy, na których znajduje się żądany obiekt, na przykład samochody, rowery, sygnalizacja świetlna. W końcu poprosi użytkownika o sklasyfikować obiekt w obrazie lub że wybierasz kategorię dla zdjęcia, co jest prostym zadaniem dla każdego.

Jaka jest różnica między hCAPTCHA a reCAPTCHA?

Niedawno reCAPTCHA ogłosiła, że ​​będzie pobierać opłaty za korzystanie ze swojej usługi, nie wiadomo jeszcze, czy według użytkownika będzie cennik. Ale na pewno jest to coś, co zaskoczyło wszystkich i skłoniło wielu do poszukiwania alternatywy dla tego problemu.

hCAPTCHA to inicjatywa, która zapewnia te same usługi, co reCAPTCHA firmy Google z tą różnicą, że jego głównym celem jest prywatność użytkowników i nie pobiera opłat za swoje usługi na stronach internetowych, a wręcz przeciwnie, płaci im.

zarabianie pieniędzy z hcaptcha

Jak zarabiać pieniądze z hCAPTCHA?

Jedną z najbardziej uderzających atrakcji, jakie oferuje ta inicjatywa, jest zarabianie pieniędzy za każde wyzwanie rozwiązane przez użytkowników, a mianowicie to, że nie sprzedają oni danych firmom reklamowym; ale użyj systemu o nazwie Human Protocol, za pomocą którego uczą modeli uczenia maszynowego.

Stanowiąc wyzwanie dla użytkowników i niezawodnie i niedrogo oznaczając duże ilości danych, informacje te umożliwiają skuteczniejsze szkolenie modeli uczenia maszynowego.

Następnie strony internetowe otrzymają Human Tokens (HMT) za każdym razem, gdy użytkownicy wykonają wyzwanie, a firmy uczące się płacą Human Token (HMT) za tagowanie ich danych. Wszystko przez blockchain Ethereum. hCAPTCHA oferuje również możliwość przekaż te dochody na cele charytatywne Twoich preferencji.

Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

Wtargnięcie botów i hakerów do Internetu powinno być przedmiotem troski każdego. Nie musisz być administratorem strony internetowej, aby czuwać nad swoimi danymi i bezpieczeństwem, nawet konsumenci mediów społecznościowych muszą. Zawsze zalecamy używanie bezpiecznego hasła, które łączy użycie wielkich, małych i alfanumerycznych liter, aby maksymalnie chronić swoje sieci społecznościowe.