Skip to content

Jaka jest nowa PlayStation 5 i jej kontrolery? – Cena i kompletne funkcje (przykład)

4 de luty de 2021

Wreszcie, po tak długim oczekiwaniu, nowa generacja Sony jest tutaj i zostanie. Jednak mimo, że budzi spore oczekiwania wśród fanów, to rzeczywistość jest taka, że ​​większość nadal nie bardzo dobrze wie, jakie jest PS5, więc dzisiaj zobaczycie Jak wygląda nowa PlayStation 5 i jej sterowanie?

A dzięki wspaniałym funkcjom, które ma PS4, takim jak edycja filmów za pomocą ShareFactory, oczywiste jest, że PS5 przekroczy wszelkie oczekiwania, pozwalając spełnić wszystkie Twoje marzenia, a to widać ze specyfikacjami, które według Sony posiada konsola, które od razu Ci się pokażą.

Jak wygląda nowa PlayStation 5 i jej sterowanie?

Aby rozpocząć tego rodzaju pouczający przewodnik i szybko dowiedzieć się, jak wygląda nowa PlayStation 5 i jej sterowanie, pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że dzisiaj zostaną one Ci przekazane oficjalne specyfikacje, które można zobaczyć na tej samej oficjalnej stronie PlayStation (cena to 499 euro i 399 w wersji cyfrowej).

Jeśli to było dla ciebie jasne, czas zacząć. Najpierw musisz wiedzieć, co poprawi się w stosunku do poprzedniego pokolenia, a to będzie: to już koniec z irytującymi ekranami ładowaniaoznacza to, że czas generowania światów zostanie skrócony do zaledwie sekund.

Dzieje się tak, ponieważ chcesz, aby nowe doświadczenie było znacznie bardziej wciągające niż poprzednie (nie tylko ze względu na lepszą grafikę), a także będzie dwukrotnie więcej miejsca na przechowywanie gier (a także umożliwia przesyłanie gier do chmury).

Podobnie, prędkość strumieni będzie ultraszybka, zgodnie z obietnicą Sony oraz poprawki aktualizacji będą znacznie mniejsze ze względu na nowy system, z którego będą korzystać gry, a ostatecznie dźwięk będzie w 3D.

Specyfikacja techniczna

Jak już wiecie, jakie nowe rzeczy przyniesie PS5 na stół, pora porozmawiać technicznym językiem, aby ci, którzy znają się na temacie, zdali sobie sprawę z potęgi tego konsolowego zwierzęcia, specyfikacje byłyby następujące:

Jeden 8-rdzeniowy procesor 3,5 GHz Zen 2 (zmienna częstotliwość), jeden procesor graficzny 10,28 TFLOP, 36 jednostek CU 2,23 GHz (zmienna częstotliwość), 16 GB GDDR6 / 256-bitowa pamięć / interfejs, przepustowość 448 GB / s, niestandardowy dysk SSD 825 GB , niestandardowa architektura GPU RDNA 2, IO 5,5 GB / s (czysty), średnio 8-9 GB / s (skompresowany).

Będzie miał gniazdo rozszerzeń pamięci NVMe SSD, pamięć zewnętrzną z kompatybilnością z dyskami USB HDD oraz czytnik optyczny Blu-ray 4K UHD.

Kontroler PS5

W związku z powyższym część pytania została rozwiązana, jak wygląda nowa PlayStation 5 i jej sterowanie ?, Więc na koniec pora porozmawiać o jedna z rewolucji tej konsoli, jej nowe sterowanie.

W firmie Sony mówiono, że polecenie pozostawi wszystkie dobre rzeczy z DualShock 4, takie jak ekran dotykowy, ale tym razem zostanie zaimplementowana technologia nigdy wcześniej nie stosowana, to jest wyzwalacze adaptacyjne i haptyczne sprzężenie zwrotne.

zestaw słuchawkowy dla graczy ps5

Obie nowe technologie zastępują przyziemną wibrację poprzedniej kontroli i umieszczają taką, która zmienia się w zależności od tego, co dzieje się w grze, pozwalając graczowi poczuć wszystko tak, jakby tam byli (możesz poczuć miecze, łuki, pistolety, różne drogi itp.).

Oprócz tej kontroli a nowy przycisk o nazwie „Utwórz„Który wciąż nie ma pojęcia, jaką funkcję spełnia. Wreszcie specyfikacje kontrolera to: waga 280 gramów, wymiary 160 mm x 66 mm x 106 mm i bateria 1560 mAh (dzięki czemu nie musisz już martwić się o wydłużenie żywotności baterii kontrolera).

Musisz tylko stąd wyjść i kupić konsolę. Ale zanim zaczniesz szukać rzeczy takich jak: Jak zmienić identyfikator internetowy lub wrócić do poprzedniego na PS4 ?, Aby wprowadzić nową generację jako nową.

dołącz do naszego kanału telegram