Skip to content

Jaka jest częstotliwość odświeżania lub częstotliwość Hz w telewizorze lub monitorze?

15 de Maj de 2021

Obecne monitory i telewizory są liczone jako telewizory Smart TV, które różnią się ze względu na HD i 4K Jednak w swoim repertuarze uchwał, aż do osiągnięcia tego punktu zaawansowania, musiało minąć kilka dziesięcioleci, w których posiadanie telewizora w domu nie było nowością, nasze postrzeganie tego, co nowe lub stare zostało zachowane i jako całość nasz pogląd pozostał dostosowany do ostatnich zmian technologicznych.

Chociaż nie wierzysz, te ekrany i telewizory są w ciągłym ruchu, zarówno włączone, jak i wyłączone, ludzkie oko to wykrywa, ale przetwarza w sposób, w jaki nie zdajemy sobie z tego sprawy iw ten sposób rejestrujemy ruch, jaki te ekrany przesłać do tego jest zdefiniowany jako trwałość siatkówki, co sprawia, że ​​obraz pozostaje w naszych oczach przez dziesięć sekund, co pozwala nam wykryć ruchy i głębokość.

Co to jest częstotliwość?

Można go zdefiniować jako liczbę obrazów na sekundę, które przesyła ekran lub częstotliwość, z jaką wyświetla te obrazy, ludzki wzrok przetwarza od dziesięciu do dwunastu obrazów oddzielonych sekundami Są one postrzegane indywidualnie, gdy seria obrazów jest odtwarzana z oświetleniem lub światłami, człowiek zaczyna dostrzegać drobne przerwy i skoki, jeśli trwa to około dziesięciu milisekund lub dłużej.

Znaczenie częstotliwości odświeżania

Jedną z najważniejszych rzeczy przy zakupie telewizora lub monitora jest jego pojemność w zakresie częstotliwości, czyli liczby klatek na sekundę, które może przesyłać, ponieważ wiele urządzeń i konsol wymaga tych częstotliwości, w tym filmy lub usługi przesyłania strumieniowego, które są wysłane w kubku większym niż sześćdziesiąt klatek na sekundę.

Urządzenia Smart TV, takie jak obecnie LG są zaprojektowane tak, aby móc przetworzyć tę ilość obrazów na sekundę, jednak wciąż istnieje wiele tańszych telewizorów, które nie odtwarzają takiej ilości obrazów, co powoduje, że różne platformy lub usługi nie są w stu procentach zdolne do korzystania z tego doświadczenia.

W grach lub świecie gier wideo prawie obowiązkowe stało się posiadanie ekranu lub monitora, który może przetwarzać te częstotliwości, ponieważ obecne aplikacje są zoptymalizowane, aby mogły odtwarzać i działać w ten sposób, wskazane jest posiadanie tego typu telewizorów lub bieżące monitory w momencie uruchamiania wspomnianych gier, ponieważ skutecznie optymalizują wykorzystanie tych gier wideo,

Telewizory w stosunku do konsol również mają znaczenie, ponieważ kupując konsolę, przychodzą z grami wideo wymagają tak dużego przetwarzania klatek i cząsteczki na ekranie, obrazy na sekundę dość wysokie, przy czym połowę rozdzielczości gry zajmuje ekran, a drugą połowę konsola.

Jaki jest pożytek z dobrej częstotliwości odświeżania w telewizorze?

Służy do zwiększenia wydajności i wrażeń graficznych podczas odtwarzania filmu lub w przypadku korzystania z konsoli do gier wideo, pomaga w płynnym i płynnym działaniu gry. zoptymalizowany sposóbWiele współczesnych filmów wymaga co najmniej sześćdziesięciu do osiemdziesięciu klatek na sekundę, co jest obecnie średnią częstotliwością.

Smart TV

Ludzkie oko jest w stanie uchwycić całą tę nową technologię, dzięki czemu odtwarzane przez nas filmy lub gry wideo wyglądają bardziej naturalnie w naszym obecnym postrzeganiu, jednak czasami przy wysokich częstotliwościach. jest mniej rozróżnialny lub zauważalne postępy lub opóźnienia niektórych obrazów w przeciwieństwie do mniejszej liczby odświeżeń ekranu.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że częstotliwość odświeżania ekranu telewizora i smartfona może być istotne znaczenie graficzne do odtwarzania lub przeglądania treści i poruszać się po platformach VOD lub filmach, które wymagają wysokiej rozdzielczości, bez pogarszania wizualizacji odtwarzanego obrazu, w ten sposób poprawiamy nasze doświadczenie z najnowszymi innowacjami w zakresie grafiki i wydajności, które są mówione lub ustalane, będąc obecnymi monitorami nowego okno na świat pełen wrażeń audiowizualnych.