Skip to content

Jak zwrócić produkt lub dokonać zwrotu w Mercado Libre

9 de marzec de 2021

Obecnie często spotyka się różne strony sklepy do kupna i sprzedaży wielu przedmiotów, których możesz potrzebować. Korzystanie z tych sklepów lub sam pomysł stworzenia własnego sklepu ma wiele zalet, ponieważ daje Ci możliwość prowadzenia własnej firmy i generowania dochodu.

Nie musimy tylko martwić się o anulowanie wynajmu witryny, w której znajdowałaby się Twoja firma, czy opłacenie konserwacji, serwisu, personelu, materiałów biurowych. Wiele osób takich jak ty woli kupuj online, aby zaoszczędzić czas, transport i zasoby, możesz mieć szeroką gamę sklepów, które oferują wszystko, od zabawek, urządzeń, samochodów i innych.

Wiele Przedsiębiorcy lub firmy używają tych stron do przyciągania klientów nie tylko w mieście, w którym się znajduje, ale także w kraju lub za granicą. Sklepy te oferują kilka metod płatności od PayPal, Bitcoin, przelewów, kart kredytowych, a po anulowaniu wysyłają produkt, aby dotarł do drzwi Twojego domu lub firmy.

istnieć kilka sklepów, w których możesz sprzedawać kupno produktów lub usługi takie jak: Amazon, eBay, AliExpress, DealeXtreme, BangGood, Joom, Yoshop, Zulily, Wish Mercado Libre.

Co to jest wolny rynek?

Mercado libre to wirtualny sklep najbardziej znana w Ameryce Łacińskiej, która oferuje kupno i sprzedaż wszystkich usług i produktów dostępnych na swojej stronie internetowej.

Wiele firm, a także niezależnych sprzedawców używa go, aby zaoferować szeroką gamę wszystkiego, co chcesz mieć do dyspozycji. Mercado libre narodziło się z pomysłu Marco Galperina w latach 70. z pomocą swojego profesora Jacka McDonada w celu skonsolidowania tego pomysłu z dużymi inwestorami, którzy przyczynili się do ekspansji tej wspaniałej firmy w kilku krajach Ameryki Łacińskiej.

Oferuje sprzedawcom liczne narzędzia w celu zwiększenia ich sprzedaży, poza zarządzaniem systemem marketing produktów lub usług. Możesz być częścią tej grupy Mercado Libre, po prostu wpisując ją i tworząc konto, wypełniając wymagania, aby móc uzyskać dostęp i dokonywać sprzedaży lub kupować w niej.

Podobnie jak inne strony lub witryny sprzedażowe, takie jak Amazon, Wish, Mercado Libre daje Ci możliwość rozwoju jako sprzedawca lub przedsiębiorca. Na tej stronie możesz publikować swoje produkty lub usługi dostosowane do Twojego budżetu; Na przykład, jeśli chcesz, aby Twoja publikacja była bezpłatna, powinna być dostępna przez krótki czas i bez wielu zdjęć, lub jeśli wolisz, masz plan klasyczny lub premium.

Masz również możliwość poznania kwalifikacji swojego sprzedawcy na podstawie jego doświadczeń zdobytych w poprzednich sprzedażach, co pozwala poznać stopień rzetelności i odpowiedzialności tego samego sprzedawcy. I daj mu własną ocenę, sprzedając go, aby pomóc sprawie.

Jak mam zrobić, jeśli zakup produktu nie spełnia moich oczekiwań i chcę go zwrócić?

Jeśli w tej chwili otrzymasz zakup to dajesz uważasz, że produkt nie jest tym, który kupiłeś lub ma wadę, Poniżej podam serię kroków, które musisz wykonać, aby skutecznie dokonać zwrotu:

wolny rynek umożliwia zwrot towaru

Krok 1

Wejdź na stronę Free Market i spójrz na zakładkę Kup Zwrot lub wymiana Free i skopiuj kroki.

Krok 2

Następnie zobaczysz kod, którego użyjesz do zwrotu produktu, chociaż proponuję wcześniej skontaktować się ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia powodów zwrotu produktu.

Krok 3

Jeżeli dokonując zakupu sprzedawca doszedłeś do porozumienia, że ​​on dokona dostawy i nawet wtedy po chęci zwrotu towaru nie możesz się z nim skontaktować, możesz skorzystać z usług kuriera lub złożyć reklamację. Nie podadzą jednak kodu ani etykiety.

Krok 4

Dokonując zwrotu, sprawdź ponownie produkt, czy jest taki sam, jak w momencie otrzymania, bez użycia i ze wszystkimi jego narzędziami. Przechowuj go w tym samym opakowaniu, zawiń i chroń przed każdym wypadkiem.

Krok 5

Wreszcie pamiętaj wydrukuj etykietę z kodem która została wcześniej dostarczona i dostarcza paczkę do najbliższego urzędu pocztowego.

dołącz do naszego kanału telegram