Skip to content

Jak zwolnić pamięć RAM i ROM w systemie Android, aby zoptymalizować i zwiększyć przestrzeń dyskową

18 de styczeń de 2023

Jednym z głównych problemów, które możemy znaleźć przy zakupie tani telefon z Androidemlub że w tamtym czasie był to high-end, ale jest na rynku od dłuższego czasu, to może zacząć działać mniej niż oczekiwano.

Dzieje się tak, że dwa główne aspekty, które mają wpływ na jego działanie, mogą zostać nieco załamane. W przypadkach Pamięć RAM i pojemność pamięci wewnętrznej, znany również jako ROM.

Jak zwolnić pojemność pamięci wewnętrznej?

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to przejść do Ustawień i tam zobaczyć urządzenie i jego pamięć, jakie są największe pliki które mamy zainstalowane. Kiedy już to wiesz, musisz wyeliminować te, których nie używasz lub nie są już potrzebne. Tak jest w przypadku muzyki, zdjęć, filmów, a nawet aplikacji, które zajmują dużo miejsca i rzadko są nam przydatne.

Wszystkie elementy, które wyeliminujesz, będą stopniowo odzyskiwać miejsce, które możesz wykorzystać na inne rzeczy, a tym samym wypuszczaj dalej ROM.

W ten sam sposób nie zapomnij wyczyścić pamięci podręcznej. Pamięć podręczna to małe elementy aplikacji, które system zapisuje, aby ich ładowanie nie trwało tak długo. Więc tak, zajmują miejsce i mają swój własny ciężar.

W niektórych zaawansowanych terminalach z Androidem lub w innych nie tak zaawansowanych, ale zrootowanych, możesz przenieś pliki i aplikacje z pamięci ROM na kartę microSD. Wadą tego jest to, że nie można wyjąć karty SD z jej gniazda, co spowoduje usunięcie zapisanych na niej danych i aplikacji. Ale oczywiście jest to wielka zaleta dla wielu użytkowników.

Jeśli nie chcesz kupować karty microSD lub Twoje urządzenie z Androidem jej nie obsługuje, możesz również wysłać wiele z tych plików bezpośrednio do aplikacje do przechowywania w chmurzetakich jak Dropbox, OneDrive lub Google Drive.

Zwiększenie pamięci wewnętrznej na zrootowanym systemie Android

jeśli chcesz HSzybko zwolnij miejsce na telefonie komórkowym z Androidem i proste, o ile masz to zrootowane, pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest aplikacja, która działa jako eksplorator plików. To prawda, że ​​w sklepie Google Play znajdziesz wiele, ale zalecamy pobranie Es File Explorer,

Po zakończeniu pobierania i instalowania następnym krokiem jest pobranie kolejnej aplikacji towarzyszącej. W tym przypadku Zewnętrzna karta SD 2 Wewnętrzna. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz wejść w ten link i pobrać aplikację.

Po pobraniu obu aplikacji otwórz Eksplorator plików Es a zobaczysz, że pojawi się kilka katalogów, chociaż musisz konkretnie zatrzymać się przy górnej opcji, czyli tej, która mówi Karta SD. W ten sposób możemy wejść do pamięci urządzenia, na przykład uogólnioną próbkę całkowitej przestrzeni i dostępnej przestrzeni, a zobaczysz odpowiednio kartę SDCard 0 (pamięć wewnętrzna) i kartę SD1 (pamięć zewnętrzna).

Po obejrzeniu poprzednich katalogów otwieramy plik aplikacja Sdcard zewnętrzna 2 wewnętrzna i przechodzimy do prawego górnego rogu, gdzie jest napisane Ustawienia. Szukamy opcji Użyj domyślnie i aktywuj ją. Kontynuując wycieczkę, zobaczymy Oryginalny wewnętrzny punkt mocowania, aw nim ścieżkę /mnt/sdcard, którą musimy zmienić na /storage/sdcard1 lub ścieżkę, którą wcześniej zidentyfikował eksplorator plików.

Pod koniec tej procedury osiągniesz modyfikację ścieżek pamięci wewnętrznej i pamięci zewnętrznej, abyś zobaczył, że prawie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki udało Ci się zrobić miejsce na urządzeniu mobilnym. OczywiściePotrzebujesz również karty microSD, aby móc skorzystać z tego krok po kroku.

Alternatywa dla zwolnienia miejsca na urządzeniach z Androidem

Jak wszyscy wiemy, najłatwiejszy trik, kiedy mamy na to ochotę zainstalować aplikację na naszym urządzeniu z Androidem i nie mamy miejsca, to oczywiście usunięcie aplikacji, którą wcześniej zainstalowaliśmy. Musimy tylko przejść do Ustawień, Menedżera aplikacji i rozpocząć przeglądanie listy ich wszystkich, dając Opcje i Odinstaluj te, których używamy najmniej.

Inną bardzo dobrą alternatywą, z której możemy skorzystać w takich przypadkach, jest wyczyszczenie pamięci podręcznej naszego terminala z Androidem, aby zwolnić miejsce, do tego stopnia, że ​​​​z czasem może gromadzić MB. Im cięższa aplikacja lub aplikacje, które zainstalowaliśmy, pamięć podręczna będzie również ważyć więcej. Dlatego zalecamy czyszczenie go od czasu do czasu w Ustawieniach, Menedżerze aplikacji.

Niepotrzebne miejsce na urządzenia z systemem Android

Wielokrotnie problem z przestrzenią lub pojemnością naszego magazynu urządzenia mobilne z Androidem Nie ma to nic wspólnego z liczbą aplikacji, ale z plikami audio, a zwłaszcza przechowywanymi wideo. Jeśli zwykle wysyłasz filmy WhatsApp ze znajomymi, powinieneś od czasu do czasu sprawdzać Galerię i usuwać najcięższe, aby zrobić miejsce.

Jak zwolnić pamięć RAM?

Zupełnie inaczej ma się sprawa z pamięcią RAM. To jest zdolność urządzenia do uruchomić jedną lub więcej aplikacji w tym samym czasie. Dlatego im więcej pamięci RAM, tym więcej aplikacji będziemy mogli otworzyć jednocześnie. Jeśli jednak nie mamy bardzo dużej pamięci RAM, wrażenia użytkownika mogą stać się dość irytujące. Jest to jeden z głównych powodów, dla których powinieneś wiedzieć, jak go zwolnić.

Interfejs systemu operacyjnego Android

Pierwszą rzeczą, którą musimy wiedzieć w tym przypadku, jest to, jakie są aplikacje, które zużywają więcej pamięci RAM. Możesz to szybko i łatwo sprawdzić w Ustawieniach, Aplikacjach i przesuwając w lewo, aby zobaczyć te, które są uruchomione.

Stamtąd będziemy mieli również opcje takie jak zamknij aplikacjeodinstaluj je całkowicie lub oczywiście usuń, aby poszukać podobnych „lżejszych” alternatyw.

Teraz, jeśli nie chcesz usuwać żadnej aplikacji, zalecamy, aby za każdym razem, gdy skończysz używać jednej, cokolwiek to jest, i zanim otworzysz następną, zamknij pierwszą.

Zwiększ pamięć RAM naszego telefonu komórkowego

Teraz pamięć RAM naszego telefonu komórkowego można w pewien sposób zwiększyć również za pomocą aplikacji. A co najważniejsze, jest znowu bezpłatne i znacznie poprawi wydajność. Aplikacja, o której mowa, nazywa się Swapper & Tools.

Ta aplikacja zarządza plikami pamięci wymiany. Z kolei posiada dużą liczbę opcji, które czynią go bardzo ciekawym jako root inspektora.Warto wspomnieć, że działa również jako suwmiarka okrągła i wiele innych funkcji, które są przecież dość techniczne.

Nawiasem mówiąc, to aplikacja służy do zwalniania miejsca używane przez aplikacje w tle. W ten sposób możliwe jest zwiększenie dostępnej pamięci RAM w urządzeniu mobilnym.

Usuń aplikacje, których nie używasz

Wiele razy nie zdajemy sobie sprawy, że na naszym telefonie komórkowym są niepotrzebne aplikacje, które są tylko po to, by zajmować miejsce. Kiedy po prostu kupujesz nowy telefon, ten działa jak urok. Ale z biegiem czasu przestaje działać płynnie.

Jednym z wyjaśnień tego jest to, że instalujesz i instalujesz aplikacje, z których nie zawsze będziesz korzystać. Chodzi o to, że nawet jeśli go odinstalujesz, pozostawia ślady, które ostatecznie zajmują miejsce. Dlatego wskazane jest skorzystanie z aplikacji, o której opowiemy później.

Spróbuj poszukać lekkich alternatyw dla pełnych wersji

Istnieje kilka aplikacji, o których można powiedzieć, że są niezbędne WhatsApp oraz Instagram Nie mają dobrego zamiennika, ale zwykle dla innych mają. Dlatego zawsze trzeba szukać najlżejszych. Im mniej pamięci zużywają, tym lepiej. Nie idąc dalej, Facebook ma wersję o nazwie facebook lite który waży prawdopodobnie 1% tego, co waży normalna aplikacja.

Zamknij poprawnie aplikacje po ich użyciu

Może to być nieco irytujące, ale często nie mamy innego wyjścia. Dlatego lepiej przejść do menedżera aplikacji i stamtąd zamknąć aplikację. W ten sposób będziesz zwolnij pamięć RAM na urządzeniach z Androidem którego używał.

Użyj aplikacji, aby zwolnić pamięć RAM

Istnieje kilka aplikacji, które można znaleźć w Sklepie Play Zwolnij pamięć RAM na Androidzie. Ten, który polecam, to Ccleaner na Androida. Jest to najczęściej używana i jest wersją mobilną. To jeden z najlepsze narzędzia do czyszczenia.

Ale to nie jedyna dobra opcja, istnieje kilka aplikacji, które można znaleźć i dlatego opowiem o dwóch innych, które są dla mnie całkiem dobre.

Inteligentny wzmacniacz: Jest to aplikacja, która wpadła głównie na pomysł zwolnić RAM. Jednak z biegiem czasu dodawano kolejne funkcje, aby był on pełniejszy. Dobrą rzeczą jest to, że ma również menedżera aplikacji, takiego jak Ccleaner, dzięki któremu będziesz mógł zobaczyć, których aplikacji nie używasz, a tym samym je wyeliminować.

Mistrz sprzątania: Ta aplikacja daje wiele do powiedzenia, działa i z bardzo dobrymi wynikami optymalizuje mobilność, dzięki niej możesz bez problemu maksymalnie wykorzystać swój zespół. Jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest zwolnienie pamięci RAM, co jest ważne.

Istnieje wiele innych aplikacji, ale z mojego punktu widzenia te są najlepsze, z nimi będziesz mógł zwolnij ram na Androidzie.

dołącz do naszego kanału telegram