Skip to content

Jak zwiększać i zmniejszać rozmiar strony internetowej w przeglądarce Chrome

10 de marzec de 2021

Każdego dnia tysiące ludzi surfuje po Internecie w celu uzyskania informacji, szukania pracy, pobierania muzyki, czatowania, sprawdzania poczty m.in. w celu poszerzenia swojej wiedzy, dlatego powstają takie strony czy strony internetowe.

Istnieją wyszukiwarki lub przeglądarki, które umożliwiają dostęp do informacji, które można zbadać lub zebrać w sieci. Dlatego tak ważna jest znajomość najlepszych przeglądarek internetowych roku 2020.

Przeglądarkę można uznać za oprogramowanie, które umożliwia wchodzenie na strony internetowe, ma interfejs, który wykonuje komunikację za pośrednictwem protokołu o nazwie HTTP.

Za ich pośrednictwem można uzyskać dostęp do dokumentów, tekstów, plików audio, wideo, e-maili, sieci społecznościowych lub odwiedzać wybrane witryny, a nawet pobierać obrazy ze strony internetowej.

Może to być bardzo przydatne do zbierania informacji dotyczących: rachunków bankowych, usług, rozrywki i różnych czynności o charakterze osobistym.

W sieci znajdziesz kilka odmian przeglądarek, z których możesz korzystać, takie jak: Mozilla Firefox, Apple Safari, Internet Explorer, Opera i Google Chrome.

Jednym z nich jest przeglądarka Chrome, która jest dostępna w ponad 50 językach, jest łatwa w użyciu i można ją zainstalować na różnych systemach operacyjnych, ponieważ ma oprogramowanie typu open source i można ją łatwo zaktualizować do najnowszej wersji.

To z kolei jest bardzo wygodne, bezpieczne, szybkie, trwałe i skuteczne. Chrome został stworzony przez Google INC w 2008 roku i znalazł się na liście najszybszych przeglądarek na świecie.

Nazwa Chrome oznacza „Graficzny interfejs użytkownika”, daje Ci możliwość, że wejście w jego użytkowanie jest zupełnie proste, dlatego jest preferowane przez 750 milionów osób, które z niego korzystają.

Jego najbardziej wyróżniającymi się cechami są wydajność, ruchy kart, tryb incognito, bezpłatne i otwarte oprogramowanie, szybkie i natychmiastowe zakładki, bezpieczne przeglądanie, pasek wyszukiwania, ulepszenia i aktualizacje oraz pobieranie.

Chrome może być nie tylko przeglądarką komputerową, ale można jej również używać na smartfonach i tabletach; a także na innych urządzeniach, które możesz uruchomić na różnych systemach operacyjnych, takich jak: Windows, Linux, Mac x, smartfon, Android, Windows Phone, iOS.

Co to jest strona internetowa?

Sieć ma swoje korzenie w słowie pochodzenia angielskiego, które oznacza sieć lub pajęcza sieć. To sieć, która pozwala na zarządzanie informacjami w internecie lub w przeglądarce.

W sieci istnieją twórcy stron internetowych, które w momencie ich tworzenia posługują się językiem HTML (hipertekstowym językiem znaczników), który umożliwia użytkownikowi lub internaucie tworzenie lub wyszukiwanie informacji w internecie.

Naukowcy z Europejskiego Laboratorium Fizyki Cząstek CERN stworzyli program o nazwie World Wide Web w 1991 roku.

sieć WWW Był to system, który umożliwiał korzystanie z protokołów internetowych, pozwalając użytkownikom na przechowywanie informacji w różnych formatach.

Plik strony internetowe Są to strony cyfrowe lub elektroniczne zawierające ważne i aktualne informacje na różne tematy, przechowywane na Twoim komputerze połączone z połączeniem internetowym.

Te strony mogą być przeglądane zarówno przez Ciebie, jak i inne osoby na świecie z całkowitą swobodą, jednak możesz zauważyć, że są pewne strony, na które aby wejść, musisz mieć pozwolenie.

Strony lub witryny są dynamiczne, ponieważ zawierają filmy, dźwięk, animacje, teksty lub hiperłącza z innymi połączonymi stronami i mogą Cię bawić.

Aby uzyskać dostęp do tych stron, Twój zespół lub urządzenie przenośne Musisz mieć wydajną przeglądarkę, taką jak Google Chrome, która jest wydajna i szybka, aby uzyskać do nich dostęp.

Jak zwiększać i zmniejszać rozmiar strony internetowej w przeglądarce Chrome?

ekran komputera z Google Chrome i dłońmi wskazującymi ołówkiem

Dowiedz się, jak w prosty sposób przenieść ten rozmiar w najczęściej używanej przeglądarce internetowej. To dwa proste kroki, które przynoszą wiele korzyści.

Krok 1

Na komputerze uzyskaj dostęp do Internetu i wyszukaj plik Przeglądarka Chrome gdzie możesz zidentyfikować opcje, których zamierzasz użyć. W Chrome kliknij róg w prawej górnej części i naciśnij „Plus” a następnie przejdź do „Ustawień”.

Krok 2

Następnie kliknij wygląd, tam znajdziesz opcje, w których możesz Zmień rozmiar czczionki i elementy, które chcesz dostosować, dostosowując je do żądanego rozmiaru.