Skip to content

Jak zsynchronizować zegar systemu Windows 10 z Internetem | Krok po kroku

20 de styczeń de 2022

Podczas pracy na komputerze jedną z najbardziej przydatnych aplikacji jest zegar, który pozwala zachowaj kontrolę nad swoimi harmonogramami i wydajnością. Ale kiedy ten zegar nie jest zsynchronizowany, może naprawdę zakłócać twoje codzienne funkcje, powodując zamieszanie i bałagan. Mimo to, na szczęście, Windows 10 przewiduje możliwość, że wszyscy jego użytkownicy mogą modyfikować i dostosowywać różne aplikacje do swoich upodobań i wymagań.

Mówiąc konkretnie o zegarze systemowym, istnieje kilka tematów, które możesz dostosować do swojej lokalizacji, formatu i nie tylko, zanim przejdziesz dalej, powinieneś wiedzieć jak naprawić czas i strefę czasową na komputerze z systemem Windows 10. Teraz przejdźmy do szczegółów synchronizacja zegara z czasem internetowym, co zwykle dzieje się automatycznie, ale możliwe, że masz inną konfigurację na swoim komputerze, dla której będziesz musiał wykonać kilka kroków, które doprowadzą Cię do tego.

Czy to ma znaczenie, jaki mam komputer?

Czas twojego systemu to nie tylko zasób, z którego użytkownik świadomie korzysta, ale także podzadanie, które przed utworzeniem lub modyfikacją plików lub programów przechodzi logowanie danych w ramach dostępnego harmonogramu, które są przechowywane w pamięci komputera.

Ponadto, gdy czas, który masz w aktach, nie jest poprawny, prawdopodobnie przedstawisz problemy z uruchamianiem programów i dostęp do różnych stron internetowych. Na tym polega znaczenie aktualizowania czasu, niezależnie od posiadanego modelu komputera, o ile jest on zgodny z systemem Windows 10, nie powinno być żadnych problemów z konfiguracją.

Czy znajomość czasu, w którym się znajduję, jest niezbędna?

Jeśli słyszałeś o różnych strefach czasowych, ale nie rozumiesz w pełni ich znaczenia, przed rozpoczęciem modyfikacji tego narzędzia powinieneś dowiedzieć się nieco więcej o teorii, która się za tym kryje. Zasadniczo, wykorzystanie lub strefa czasowa, odnosi się do czasu, w którym znajduje się określony region planety, aby je zidentyfikować, przypisano liczbę od 0 do 24, które reprezentują różne południki w równej odległości od siebie, licząc od południka Greenwich i rządzone w skoordynowanym czasie uniwersalnym (UTC).

synchronizuj swój komputer

Podsumowując, wiedza w jakiej się znajdujesz strefie czasowej jest naprawdę niezbędna do wielu zadań, chociaż technologia obecnie bardzo pomaga w uzyskaniu tych informacji, w przypadku awarii możliwość liczenia na minimalną wiedzę o lokalizacji czasowej, w której się znajdujesz, może być pomocnym dla ciebie Nadszedł czas, aby internet przejmuje światowe strefy czasowe cały, aby zachować aktualne działanie, dzięki czemu łatwo jest się do niego zakotwiczyć, a co za tym idzie, do strefy czasowej odpowiadającej geografii.

Czy istnieje możliwość zmiany z 24 na 12 godzin?

Format Twojego zegara w systemie Windows 10 to idealnie dopasowuje się do systemu 12h lub 24h, w zależności od tego, co jest dla Ciebie najwygodniejsze, możesz to zrobić z panelu sterowania, w sekcji „Zegar, język i region”, następnie wybierz „czas lub numer” i „formaty”, tam znajdziesz rozwijane listy dla obu:

  • długa godzina: GG:mm:ss (format 24-godzinny)/ h:mm:ss:tt (format 12-godzinny).
  • Krótka godzina: gg:mm (format 24-godzinny) / h:mm:tt (format 12-godzinny).

Logicznie, litery „h” odnoszą się do godzin, „m” do minut, „s” do sekund i „tt” do segmentów godzinowych am lub pm. Być może znasz też oznaczenie czasowe z symbolami stopni i apostrofami, więc może być interesujące dla dowiesz się, jak wstawić symbol minuty za pomocą klawiatury.

Jak zsynchronizować zegarek z internetem?

Aby upewnić się, że jesteś we właściwej strefie czasowej, jest to łatwe, wybierz synchronizację komputera z czasem internetowym, więc gdy łączy się z siecią, a nawet po rozłączeniu bez nieprzewidzianych zdarzeń, będziesz mógł zachować te aktualne informacje. Aby to osiągnąć, możesz wybrać dwie trasy, które podajemy poniżej.

W ramach ustawień zegara i czasu

Ta procedura jest dość prosta i szybka, aby rozpocząć, musisz przejść do paska zadań na pulpicie, kliknąć Start, a następnie wybrać tam symbol koła zębatego, odpowiadający panel konfiguracyjny, a następnie:

  1. Kliknij sekcję„Czas i język”, teraz w prawym panelu wybierz „Dodatkowe opcje konfiguracji daty, czasu i regionu”, w ten sposób możesz przejść do konfiguracji „Data i godzina”.
  2. Otworzy się nowe okno, w którym wybierzesz zakładkę „Czas internetowy” i tam wybierz „Zmień ustawienia”, teraz musisz zaznaczyć „Synchronizuj z internetowym serwerem czasu”.
  3. Oczywiście musisz podać serwer, z którym chcesz zsynchronizować swoje urządzenie, z reguły Windows 10 ma następujący adres „czas.windows.com”, jeśli ten serwer nie działa, aby uzyskać pomoc, możesz przejść do oficjalnej witryny Microsoft lub alternatywnie uzyskać nowy serwer.
  4. Aby zakończyć, kliknij „Aktualizuj teraz” i „OK”, Dzięki temu będziesz mieć gotową synchronizację swojego zegara z siecią internetową.

unikaj zamieszania i zsynchronizuj swoją strefę czasową

Wejście do Panelu sterowania Windows

Z Panelu sterowania można jeszcze bardziej bezpośrednio uzyskać dostęp do kontrolera daty i czasu, można to osiągnąć, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę startową i klikając „Panel sterowania”. Tam, zobaczysz sekcję daty i godziny, klikasz na niego i postępuj zgodnie z tymi samymi krokami, co w poprzednim wyjaśnieniu.

Zsynchronizowanie zegarka z Internetem jest takie proste, teraz, gdy go masz, nie przegap wiedzy inne bardzo przydatne funkcje tego zasobu, na przykład, jak ograniczyć czas logowania, im lepiej rozumiesz narzędzie, tym więcej możesz z niego wyciągnąć.

dołącz do naszego kanału telegram