Skip to content

Co to jest klucz systemu Windows i do czego służy na moim komputerze?

23 de czerwiec de 2021

Klawisz Windows jest niewielkich rozmiarów, ale ma wiele funkcji, układa się w systemie tak, aby zapewnić szeroki zakres użyteczności; które ułatwią pracę przy różnych zadaniach do wykonania.

Jest to znane jako klucz domowy lub super klucz do wielu funkcji i wskazówki, które podajesz monitorowi na ekranie, gdy go używasz.

Co to jest i gdzie znajdę klawisz Windows na mojej klawiaturze?

Wiele osób w swoich domach ma lub kiedykolwiek miało komputer innej marki oprócz Apple; ponieważ wszyscy inni pracują z tym samym system operacyjny od giganta Microsoft. Komputery te są użytecznym narzędziem dla prawie wszystkich użytkowników i są zaawansowane pod względem konstrukcji, adaptacyjności i działania.

Obecnie Microsoft Windows przynosi na swoich komputerach klucz z logo firmy; co w zasadzie identyfikuje, że współpracuje z tym systemem, a po drugie, pozwala na włączenie programów i innych platform, z którymi zainstalowany jest komputer.

Ten klucz jest narzędziem używanym na komputerze do zarządzania systemem Microsoft Windows, który znajduje się na dole klawiatury między Ctrl i Alt; Ma to bardzo szerokie zastosowanie i pozwala nam bezpośrednio wejść do menu; zapewniając nam szereg otwartych okien, które wprowadzają nas w innowacyjność doświadczeń w codziennym życiu, a także zdobywanie efektywnej nauki

Jakie są funkcje klawisza Windows?

Generalnie wiele osób nie zdaje sobie sprawy z wszystkich funkcji, jakie ma ten mały, ale bardzo ważny klucz, i gdyby znali go dokładnie, zaoszczędziliby czas i; jednocześnie sprawiłoby to, że zadanie lub czynności, które chcę z tego skorzystać.

Bez niej niemożliwe byłoby przechwycenie nowej wiedzy za pomocą komputera w obszarze, w który chcemy wejść; chociaż wariant znajdziemy również w klawiszu Windows, gdy nadamy mu poprawne zastosowanie i tutaj klasyfikujemy to jako: klawisz Windows i pauzę; klucz Windows R, dzięki któremu wiedząc, jak go właściwie używać, uzyskamy wyniki w szybkim dostępie do żądanych informacji w systemie.

Poprzednie klawiatury oryginały komputerowe z 101 lub 102 klawiszamiNie mieli klawiszy Windows, ale mimo to było to w momencie premiery Windows 95, a kiedy wprowadzono zmianę na klawiatury ze 104 i 105 klawiszami, stało się to standardowym klawiszem.

Z nią widzimy rozwijane menu że przedstawia się nam, jeśli go gnębimy; Będą tam wszystkie programy, platformy, przeglądarki, gry i inne aplikacje lub narzędzia zainstalowane fabrycznie oraz te, które dodamy do tej listy ze względu na naszą funkcjonalność. Zasadniczo jest to kluczowy element, aby mieć dostęp do wszystkiego na komputerze.

Najczęściej używane skróty i kombinacje klawisza Windows i jego funkcji

Klucz ten jest identyfikowany i możemy go używać w różnych kombinacjach w sumie dwóch klawiszy Windows, a klawisz menu oznacza przekształcenie klawiatury; zarówno w celu uzyskania pomocy, jak i skopiowania, wklejenia, wycięcia, pogrubienia tekstu.

Ponadto, aby cofnąć czynność, podkreślić podświetlenie lub ważny tekst, usunąć plik, zrobić zrzut ekranu, zrobić zdjęcie wymaganego okna, zamknąć stronę internetową, ponownie uruchomić system Windows lub zamknąć, otwórz ekran startowy.

Jest tak niewiarygodne, że pozwala nawet przełączać się między otwartymi aplikacjami, minimalizować okno lub wszystkie, a nawet je przywracać, otwierać także menedżera zadań i sprawiać, by nie ukrywał się i właściwości systemu.

Na klawiaturach nie znajdziemy tej samej organizacji klawiszy w tym samym sensie. Ten mały klawisz ma wiele funkcji, towarzyszy ALT, SHIFT lub CTRL Pomaga od razu zapoznać nas z czynnościami do wykonania bez wchodzenia do menu, znając również jego funkcje pozwoliłoby nam zaoszczędzić czas na zadaniach do opracowania.

Ten klucz, który na co dzień faworyzuje nas, pozwala nam na skróty nawet przy każdej aktualizacji systemu, chociaż tak było wprowadzony w systemie Windows 95.

Pełny samouczek dotyczący klucza Windows

Skróty w Windows 10

Windows + M, aby zminimalizować otwierane okna bez możliwości ich ponownego zmaksymalizowania po ponownym naciśnięciu, Windows + L daje możliwość zablokowania ekranu i odblokowania hasła, Windows + Tab generuje całkowity widok wszystkich wirtualnych pulpitów, między innymi obejmuje to również m.in. Windows 8.

Należy zauważyć, że w Windows 10 Oprócz funkcji w różnych kombinacjach tego klawisza istnieją inne, które nie są tak łatwe do zapamiętania, aby z nich korzystać; ale z praktyką są zapamiętywane i uczone poprzez doświadczenie jako stali użytkownicy.

Zaczęłoby się od kilku kombinacji i stopniowo dodawaj Nadchodzi czas, kiedy można z nich łatwo i prawidłowo korzystać.

Więc poprawne użycie tego prostego małego klucza; ale świetne w funkcjach i wykonaniach dadzą nam podobne zaowocować efektywną i wspaniałą pracą być usatysfakcjonowanym w momencie robienia tego

Skróty w Windows 8

W przypadku wersji na Windows 8 klucz udostępnia szereg charakterystycznych skrótów, które odróżniają ją od innych programów. Tutaj możesz dowiedzieć się, jakie są niektóre z nich.

 • Możesz wyszukiwać aplikacje za pomocą Windows + Q
 • Windows + C, aby przejść do paska narzędzi tej wersji
 • Windows + I, aby przejść do ustawień ogólnych
 • Windows + O dla menu blokowego
 • Windows + D, aby pokazać lub ukryć pasek zadań
 • Windows + L służy do blokowania komputera
 • Windows + E, aby otworzyć komputer
 • Windows + H służy do udostępniania
 • Windows + X, aby przejść do menu narzędzi
 • Windows + strzałka w górę, aby zmaksymalizować okno, w którym się znajdujesz
 • Windows + U, aby przejść do Centrum ułatwień dostępu

menu startowe z aplikacjami

Skróty w Windows 7

W przypadku posiadania wersji Windows 7 firmy Microsoft; musisz wiedzieć, które skróty zastosować z klawiatury komputera po prostu naciskając klawisz Windows i dowolny inny. Z nami poznasz niektóre z tych funkcji, które mogą być dla Ciebie bardzo pomocne.

Aby otworzyć obszar powiadomień paska zadań, użyj (Windows + B); jeśli chcesz zmienić aplikację paska zadań (Windows + T); aby otworzyć eksplorator plików (Windows + E); aby zminimalizować korzyści bezczynności, których możesz użyć (Windows + Start).

Teraz możesz pokazać lub ukryć pulpit za pomocą (Windows + D); także jeśli chcesz otworzyć wyskakujące okienko z napisem „uruchom” (Windows + R) i; aby wyszukać pliki i foldery, naciśnij (Windows + F).

Jak mogę wyłączyć klawisz Windows?

Dla wielu możliwość dezaktywacji klucza Windows jest wyzwaniem, ponieważ jego procedura jest nieco długa i wymaga określonego protokołu. Rozumie się jednak, że tak, można wyłączyć klawisz Windows z dowolnego komputera. Kroki, które należy wykonać, są następujące:

 1. Otwórz uruchamianie systemu Windows i wyszukaj „edytor rejestru”
 2. W tym dniu kliknij dwukrotnie folder HKEY_LOCAL_MACHINE
 3. Następnie otwierasz SYSTEM, a następnie CurrentControlSet
 4. Tam przesuń kursor i przewiń w dół, aż uzyskasz układ klawiatury
 5. Po kliknięciu edytuj lub edytuj w rozwijanym menu wybierasz nowy i umieszczasz „wartość binarną”
 6. Przypisz do tej utworzonej wartości nazwę „Mapa kodów skanowania” i kliknij przycisk Zaakceptuj
 7. Następnie wpisujesz następujący kod binarny „00000000000000000300000000005BE000005CE000000000” rozdzielone parami
 8. Następnie kliknij akceptuj, aby potwierdzić zmianę.
 9. Na koniec zamknij wszystkie karty i programy, uruchom ponownie komputer, a po włączeniu zobaczysz, że nie będzie już włączony

Aby odwrócić akcję, po prostu musisz powtórzyć ten procesJedyne, co musisz dodać, to to, że w utworzonej wartości musisz je zmienić lub usunąć wszystkie wartości; Możesz także usunąć folder i ponownie uruchomić komputer, a zostanie on ponownie aktywowany.