Skip to content

Jak zrootować lub zrootować Samsung Galaxy J5 SM-J500M za pomocą Odina krok po kroku?

9 de grudzień de 2021

Na szczęście dla wszystkich stawanie się rootem to niezwykle zwinny proces co możemy zrobić w ciągu kilku minut. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem i nie wiesz zbyt wiele na ten temat, ale chcesz zacząć zgłębiać świat roota, wcześniej opowiedzieliśmy Ci o wielu rzeczach z nim związanych i jego dobrych i złych rzeczach. Ale także proces jest dość prosty, odpowiedni dla każdego, kto może zrootować Samsung J5.

Wymagania dotyczące roota

Coś, co jest niezwykle ważne, to to, że masz bateria naładowana minimum 60% Aby w ten sposób nie mieć problemów w trakcie procesu, który zużywa dużo baterii. Dlatego musisz wziąć to pod uwagę, nie chodzi o to, że tracisz zbyt dużo czasu na jego małe ładowanie.

Teraz ważne są sterowniki Samsung USB, aby komputer rozpoznał Twój telefon. Musisz także pobrać i zainstalować Odin oraz pliki, aby zrootować Samsunga lub dowolny inny telefon komórkowy. Kiedy otwórz stronę naciśnij Ctrl + F, aby wyszukać „SM-J500M” który jest modelem Twojego telefonu komórkowego.

Pamiętaj, że ważne jest, aby aktywować debugowanie USB, które można znaleźć w Ustawienia> Opcje programisty. Jeśli nie widzisz tej opcji, musisz przejść do Ustawienia> O telefonie i tam poszukaj „Numer kompilacji”, naciśnij kilka razy z rzędu.

Korzeń Samsung Galaxy J5 SM-J500M

Przede wszystkim wyłączamy telefon komórkowy, a następnie włączamy go ponownie, ale tym razem zrobimy to w trybie pobierania. W tym celu wyjeżdżamy przytrzymanie wciśniętego przycisku głośności oprócz przycisku zasilania; a także home plate na kilka sekund, a potem puszczamy.

Teraz na pewno pojawi się żółty trójkąt, w tym momencie będziesz musiał nacisnąć głośność, aby przejść do trybu pobierania.

Idziemy do komputera, aby otworzyć Odina i podłączyć do niego telefon komórkowy, tak poprawnie zainstalowałeś sterowniki, program musi wyświetlić komunikat z napisem Dodano. Następnie musisz nacisnąć przycisk PDA, aby dodać plik root, który wcześniej pobraliśmy z modelu tego telefonu komórkowego.

Gdy wszystko jest gotowe, jedyne, co pozostało do zrobienia, to kliknąć miejsce, w którym jest napisane „Start”, poczekaj kilka ile minut, a potem po prostu po zakończeniu PASS pojawia się w lewym górnym rogu na zielono.

Jak sprawdzić, czy zrootowałem Samsunga J5?

Będziesz musiał pobrać aplikację o nazwie Root Checker i potwierdzisz, czy rzeczywiście jesteś już użytkownikiem root i teraz możesz dopóki nie poprawisz wydajności swojego telefonu, między innymi. Ta aplikacja jest łatwa i skuteczna. Służy w szczególności do sprawdzenia, czy Twój telefon jest zrootowany, a nie do zrootowania.

korzeń samsung galaxy j5 z odin

Zalecenia przed wykonaniem roota

  • Utwórz kopię zapasową informacji na swoim urządzeniu mobilnym. To jest lepiej zrobić kopię zapasową na telefonie z Androidem więc nie stracisz żadnych ważnych dokumentów ani plików. Ponieważ nie wiesz, czy w jakimkolwiek momencie może pojawić się problem.
  • Miej baterię zalecaną do 100%. Proces rootowania zwykle zużywa baterię. tak telefon wyłącza się przed zakończeniem tego procesu, prawdopodobnie miałeś problemy, ponieważ nie mogę być całkowicie zrootowany. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę procent baterii.
  • Bardzo ważne jest, aby jeśli zamierzasz sam zrootować swój telefon, musisz być dobrze poinformowany. Weź pod uwagę naukę i obserwację w artykułach lub filmach w Internecie o tym, jak zrootować telefon komórkowy. Zatem będziesz mieć większe bezpieczeństwo i mniejszy margines błędu w czasie procedury.
  • Poszukaj wskazówek i najlepszego roota dla swojego modelu telefonu komórkowego. Powinieneś uważnie szukać takiego, który jest bardzo dobrze dopasowuje się do telefonu komórkowego i jego specyfikacji. Ponieważ modeli jest za dużo, ale to nie znaczy, że wszystkie będą Ci służyć.
  • Czasami będziesz musiał wyłącz program antywirusowy lub zaporę sieciową komputera, aby uzyskać root, ponieważ mogą ingerować w ten proces, przyjmując go jako program antywirusowy.
  • Musisz wziąć pod uwagę pobranie niezbędnych sterowników do telefonu komórkowego.
  • Zauważ, że będziesz musiał włączyć debugowanie USB aby móc zrootować telefon komórkowy, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie tego zrobić.

dołącz do naszego kanału telegram