Skip to content

Jak zrootować lub zrootować wszystkie modele Samsunga Galaxy J5 Prime z komputerem lub bez

27 de maj de 2023

Chociaż prawdą jest, że kiedy myślimy o Samsungu jako o jednym z głównych producentów urządzeń mobilnych z Androidem, najbardziej normalną rzeczą jest to, że niemal natychmiast idziemy z jego terminalami z gamy Galaxy S lub Galaxy Note.

Poza tym trzeba podkreślić, że koreańska firma pokazała ostatnio inne bardzo dobre terminale, wśród których znajdziemy Samsunga Galaxy J czy Samsunga Galaxy A, dlatego dzisiaj zatrzymamy się na jednym z nich.

Pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć, jest to, że Samsung Galaxy J5 to terminal którym chcemy się z tej okazji zająć, aby poznać wszystkie szczegóły dotyczące bardzo ciekawego urządzenia, które posiada wiele treści, których możemy oczekiwać od smartfona.

Poza tym musimy rozważyć w ten sam sposób, w jaki możemy zrootować Samsung Galaxy J5 bez problemów, nawet bez użycia komputera, dlatego chcieliśmy pokazać Ci wszystkie szczegóły na ten temat.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę w takich przypadkach, jest to, że aby obejść się bez komputera podczas rootowania Samsunga Galaxy J5, musisz pobrać określone oprogramowanie lub aplikacje, wśród których szczególnie chcemy wymienić najpierw KingRoot, a następnie 360 ​​Root.

Pierwszy z nich można dostać pod tym linkiem, a drugi pod tym linkiem, będąc zarówno całkowicie bezpiecznymi, i zalecając zawsze szukać zaufanych witryn w czasie tego typu pobierania.

Przy odrobinie cierpliwości i około 10 minutach będziesz mieć swój Zrootowany Samsung Galaxy J5 dzięki temu samouczkowi będziesz mógł cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie to oznacza.

Wymagania do rootowania Samsunga J5

Chociaż utrata danych, zdjęć itp. jest prawie niemożliwa. Polecamy na wszelki wypadek wykonaj kopię zapasową wszystkich plików przed rozpoczęciem tego procesu.

Ważne jest również, aby mieć naładowaną baterię telefonu komórkowego, nawet jeśli to 60% Osobiście wolałbym go naładować do maksimum.

Użyj oryginalnego kabla USB aby uniknąć problemów podczas przeprowadzania procesu, ponieważ normalne jest odłączanie innych kabli itp.

Musisz mieć zainstalowane sterowniki Samsung Galaxy J5 na swoim komputerze. Z kolei musisz mieć pobrany Odin i SuperSU, który musi znajdować się w pamięci wewnętrznej twojego urządzenia.

W Ustawienia> Opcje programisty musisz aktywować debugowanie USB i odblokowanie OEM. W przypadku „opcje deweloperskie” to, co zamierzasz zrobić, to Ustawienia> Informacje o urządzeniu naciśnij około siedem razy Numer kompilacji.

Instalowanie odzyskiwania TWRP na Samsungu Galaxy J5

Pierwszą rzeczą, którą zamierzasz zrobić, to całkowicie wyłączyć telefon komórkowy, a następnie włączysz go ponownie, ale tym razem pozostawisz wciśnięte klawisze głośność + dom + zasilanie przez kilka sekund, aż zobaczysz żółty znak ostrzegawczy z logo Androida, tutaj naciśnij przycisk zwiększania głośności, aby potwierdzić.

Teraz otwieramy Odin, a następnie podłączamy telefon komórkowy, tak aby w lewym górnym rogu było napisane „ID: COM, Added”, co oznacza, że ​​​​rozpoznaje telefon komórkowy.

To, co musisz teraz zrobić, to nacisnąć na przycisku z napisem PDA i wybierz plik odzyskiwania TWRP który pobraliśmy wcześniej.

Następnie dajesz Start i czekasz na zakończenie procesu, kiedy to zrobisz, zdasz sobie z tego sprawę, ponieważ zobaczysz w lewym górnym rogu, gdzie był Dodany, który jest teraz zielony i mówi PASS.

Zrootowanie Samsunga Galaxy J5

Teraz, jeśli w końcu zamierzamy zrootować telefon komórkowy, musisz go wyłączyć, zakładając, że masz już SuperSU na microSD.

Włączymy go w trybie odzyskiwania, w tym celu pozostawimy wciśnięte przyciski zwiększ głośność + dom + zasilanie na kilka sekund i zwolnij.

A teraz chodźmy tam, gdzie jest napisane Zainstaluj i wybierz plik SuperSU.Zip i czekamy, aż się zakończy, a następnie po prostu przejdź do Uruchom ponownie i uruchom ponownie telefon komórkowy.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy jesteś użytkownikiem root, bez wątpienia musisz pobrać aplikację Root Checker, którą znajdziesz w Sklepie Play.

Zrootuj Samsunga Galaxy J5 za darmo

Cóż, jeśli masz już wszystko przygotowane, powinieneś wiedzieć, że pierwszą rzeczą po pobraniu oprogramowania lub aplikacji na Samsung Galaxy J5 będzie aktywacja Nieznane źródła lub Nieznane pochodzenie.

Zależy to od wersji Androida, ale zawsze znajduje się w Ustawieniach, Bezpieczeństwo. Bez względu na to, które z dwóch poprzednich narzędzi wolisz, ponieważ oba działają w ten sam sposób, musisz je otworzyć i dać opcję rootco rozpocznie proces, który powinien zająć około kilku minut.

Naprawdę nie musisz robić wiele więcej, aby Samsung Galaxy J5 został zrootowany, chociaż musisz wziąć pod uwagę kilka interesujących szczegółów związanych z tym krok po kroku, kiedy mówimy o tego typu postępowaniu, wcale cię nie skrzywdzą.

Na przykład powinieneś wziąć pod uwagę, że te narzędzia do rootowania powinny być używane tylko pojedynczo i że każde z nich zrootuje twój Samsung Galaxy J5 w ciągu chwili, więc nie ma problemu z zainstalowaniem tylko jednego, jeśli wolisz.

Z drugiej strony, jeśli Twój Samsung Galaxy J5 ma zainstalowany program antywirusowy, możliwe, że część oprogramowania, które musisz wcześniej pobrać, zostanie wykryta przez system, dlatego w tego typu przypadkach zalecamy, bezpośrednio anulować lub odinstalować je z urządzenia.

Na koniec musisz wiedzieć, że jeśli chcesz mieć pewność, że Twój Samsung Galaxy J5 lub jakikolwiek inny smartfon z Androidem został zrootowany, wystarczy pobrać aplikacja typu Root Checker, specjalnie do tego opracowany, z tego linku.

jak zobaczysz Zrootowanie telefonu komórkowego nie jest zbyt skomplikowane A jak czytasz, na pewno masz wiele dobrych rzeczy, chociaż być może jedną ze złych rzeczy, do pewnego momentu, jest to, że całkowicie tracimy gwarancję. Chociaż jeśli Twój telefon komórkowy ma kilka lat, oczywiście nie wpłynie to na Ciebie.

Jak zrootować Samsunga Galaxy J5 za pomocą Odina

Wyłączamy telefon komórkowy, a następnie włączamy go w trybie pobierania, aby to osiągnąć, opuścimy zmniejszanie głośności + dom + przyciski zasilania na raz przez kilka sekund, a następnie puść.

  1. Zobaczymy, że pojawi się ostrzeżenie, jest to żółty trójkąt, tutaj naciśnij głośność.
  2. Teraz otwórz Odin na swoim komputerze, podłącz do niego telefon komórkowy za pomocą oryginalnego kabla USB i pojawi się komunikat Dodano.
  3. Gdy to będzie gotowe, po prostu kliknij przycisk PDA i wybierz plik główny, który pobraliśmy wcześniej (w formacie tar.md5)
  4. Kliknij przycisk Start poniżej, aby rozpocząć proces, w którym telefon komórkowy uruchomi się ponownie i poczekaj kilka minut, aż się zakończy.
  5. Powinien teraz pojawić się w lewym górnym rogu w a zielonym polu słowo „PASS”.

Gotowe, jesteś użytkownikiem root.

pudełko z komórką z Androidem

Potwierdź, jeśli jesteś użytkownikiem root

Pobierz Root Checker, aby móc potwierdzić, czy proces, który przeprowadziłeś, faktycznie zadziałał tak, jak powinien, chociaż jeśli postępowałeś zgodnie z instrukcjami, nie ma wątpliwości, że tak.

dołącz do naszego kanału telegram