Skip to content

Jak zrobić wykres lub wykres w programie Excel z różnymi danymi

7 de Maj de 2021

Każdy w pewnym momencie swojego życia dostrzegł potrzebę zrobienia jakiegoś wykresu, ale nie byliśmy w stanie tego zrobić, ponieważ nie mamy wiedzy, aby to osiągnąć i dlatego tu jesteśmy.

Potrzebowaliśmy tych grafik zarówno w naszym środowisku pracy, jak i u studentów, ponieważ większość projektów musi być analizowane za pomocą tego narzędziaMamy nadzieję, że zanim skończysz czytać ten artykuł, wiesz, czym jest wykres i jak to zrobić, dzięki nam.

Co to jest Excel?

po pierwsze Przewyższać To nic innego jak program będący częścią firmy Microsoft, który został wydany na świat 30 września 1985 roku i do dziś jest faktycznie używany przez większość instytucji i użytkowników.

Z tego programu możesz tworzyć, a nawet mieć moc manipulowania wszelkiego rodzaju danymi, używać różnych formuł, a nawet grafiki. Cóż, w zasadzie to jest jego funkcja, być arkuszem kalkulacyjnym. Co więcej może być używany z Windows, macOS, Android i iOS, co czyni go dość wszechstronnym programem.

Teraz pozwala również na tworzenie wykresów z tymi danymi, aleco to za grafika? To nic innego jak graficzne przedstawienie wartości, które chcemy, aby wizualne porównanie było dużo bardziej zrozumiałe.

Są one używane od wielu lat, ponieważ są jednym z najbardziej wszechstronnych narzędzi programu i chociaż istnieją inne programy jako alternatywa, jest jednym z najpopularniejszych wśród nich wszystkich.

Jak zrobić wykres w programie Excel

 1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to włączyć komputer i być na pulpicie, tam skierujesz mysz do menu Start, które znajduje się w lewej dolnej części ekranu. Musisz go naciskać.
 2. Następnie poszukaj opcji o nazwie wszystkie programy i gdy znajdzie się na liście, przewijaj, aż znajdziesz folder Biuro MicrosoftJeśli jej nie masz, możesz ją pobrać i zainstalować.
 3. Następnie wystarczy nacisnąć opcję Przewyższać i poczekaj, aż program się uruchomi.
 4. Teraz musisz wprowadzić dane w odpowiednich polach lub jeśli masz już arkusz kalkulacyjny z tymi danymi, po prostu przejdź z pulpitu do folderu, w którym znajduje się arkusz kalkulacyjny z tymi danymi.
 5. Musimy wybrać dane boksów, z których chcemy korzystać, uzyskuje się to naciskając lewy przycisk myszy i przesuwając go między wybranymi krzesłami.
 6. Kiedy mamy już przed sobą nasze dane, musimy przejść do menu poziomego i nacisnąć „wstawić”.
 7. W tym momencie będziesz mógł wybrać typ wykresu, który chcesz, spośród opcji, takich jak wykres kołowy, liniowy, kolumnowy, a nawet słupkowy.
 8. Po wybraniu żądanych wierszy i kolumn otworzy się małe okno przedstawiające wybrany przez nas wykres i przedstawiające wybrane przez nas dane.

  jak zrobić wykres w programie excel

 9. I voila, będziesz mógł graficznie obserwować wszystkie swoje dane za pomocą wykresu.

Jak zmodyfikować mój wykres?

Gdy mamy już naszą grafikę, możemy ją leczyć i zaprojektować według naszych upodobań, a do tego musimy przejść do menu poziomego i nacisnąć na projekt graficzny. Skąd możesz wybrać inne projekty podobne do tego, który ci się pojawił.

Załóżmy, że wybrano model wykresu kołowego i wykonałeś wszystkie kroki wymienione powyżej, ale ponieważ wartości są bardzo podobne, nie różni się, który jest większy lub mniejszy, z tego powodu przechodzimy do „projekt graficzny”i kliknij wykres procentowy.

Już w ten sposób będziesz mógł zobaczyć procent każdego z danych wpisane i wybrane dla tego wykresu. Możliwe jest również podkreślenie strony ciasta większym lub mniejszym procentem, ponieważ wystarczy nacisnąć sekcję i wyciągnąć ją.

Po utworzeniu grafiki, której potrzebujesz, musisz go zapisać, aby zapewnić kopię zapasową dokumentu, ponieważ wystarczy kliknąć ikonę pamięci, która znajduje się w lewym górnym rogu, zapyta Cię, w którym folderze lub urządzeniu chcesz go zapisać. Wybierasz go i wybierasz „otwórz”. W ten sposób Twoja praca i grafika będą całkowicie bezpieczne.