Skip to content

Jak wstawiać wykresy do moich Arkuszy Google — pełny samouczek

31 de styczeń de 2022

Google ma wiele aplikacji, które są w pełni dostępne dla każdego z jego użytkowników. Niektóre z tych aplikacji, które oferuje Google, są bardziej przydatne niż inne, ale to zależy od osoby. Google ma aplikację, która pozwala tworzyć dokumenty tekstowe i drugi, który pozwala na tworzenie tabel obliczeniowych.

Te tabele obliczeniowe Google zawierają opcję, która umożliwia: dodaj dowolny wykres do twojego dokumentu. W skrócie pokażemy, co zrobić, aby umieścić wykresy w arkuszach kalkulacyjnych, jak edytować szczegóły wykresu i jak edytować zakresy wykresu.

Jakie kroki musisz wykonać, aby uzyskać dostęp do wykresów w arkuszu kalkulacyjnym i je dodać?

jeśli nie wiesz jak tworzyć wykresy wewnątrz tabel obliczeń Google, powinieneś nauczyć się jak najszybciej, ponieważ jest to funkcja, która może być bardzo pomocna, nawet jeśli pamiętasz, że tworzenie wykresu w tabeli obliczeniowej jest nieco skomplikowane.

Okazuje się jednak, że tak nie jest. Tworzenie wykresów to prosta sprawa można dołączyć do dokumentów jeśli pewien proces jest przestrzegany co do joty. Wkrótce pokażemy Ci proces, w którym krok po kroku wyjaśnimy, jak dodać grafikę do Twojego dokumentu.

Wybierz preferowaną grafikę

Google stawia do Twojej dyspozycji szeroka gama grafik do wykorzystania w dokumencie. W ten sposób wykresy są umieszczane w tabelach obliczeniowych:

 1. Uruchom komputer lub telefon komórkowy
 2. Uzyskaj dostęp do arkuszy kalkulacyjnych Google
 3. Utwórz nowy dokument lub, jeśli nie, otwórz taki, który jest już rozpoczęty
 4. Naciśnij klawisz CTRL i zaznacz każdą komórkę, w której chcesz umieścić wykres
 5. Następnie poszukaj opcji o nazwie „Wstaw”
 6. Naciśnij „Wstaw” i wybierz wykres, którego chcesz użyć

Kiedy dojdziesz do części, w której zaznaczono grafikę, możesz wybrać tę, która najbardziej Ci się podoba. Wybierając ten, który najbardziej Ci się podoba i dodając go do swojej tabeli tekstowej, musisz przejdź do ustawionego zakresu. Jeśli nie wiesz, Google umożliwia pobranie większej liczby szablonów tabel obliczeniowych, a także większej liczby grafik.

Oprócz możliwości pobrania większej liczby szablonów do tworzenia dokumentów, posiada funkcję, która pozwala zablokować formuły, które ma tabela obliczeniowa. wschód awaria arkusza kalkulacyjnego Służy do całkowitej ochrony dokumentu lub ochrony dużej części dokumentu.

Ustaw zaangażowany zakres

Konfiguracja zakresu, jaki będzie miał wykres, należy zawsze dostosowywać, aby wykres był dobrze widoczny w dokumencie. Jeśli chcesz się nauczyć dostosować zakres wykresuProszę zwrócić uwagę na następujący proces:

logo konfiguracji

 1. Uruchom komputer lub telefon komórkowy
 2. Wprowadź tabele obliczeniowe Google
 3. Otwórz dokument z wykresem
 4. Znajdź wykres
 5. Teraz kliknij dwukrotnie wykres, który zostanie ustawiony na zakres
 6. Następnie naciśnij opcję „Ustawienia”
 7. Na koniec wybierz opcję „Zakres danych” i ustaw aspekt lub wymiary wykresu

Jeśli podoba Ci się wygląd wykresu po wstawieniu, nie musiałbyś przejść do edycji zakresu. Jednakże, jeśli wykres był trochę duży, bardzo mały lub, jeśli nie, bardzo długi, warto przejść do jego edycji.

Mówiąc więcej o arkuszach kalkulacyjnych, ważne jest, abyś wiedział, że istnieje sposób na zobaczenie tekstu tego rodzaju dokumentu. To jest bardzo używana funkcjonalność jeśli chodzi o długi dokument i nie masz czasu na przeglądanie każdej strony.

Jak edytować kolory i czcionki wykresu w arkuszach kalkulacyjnych?

Po utworzeniu wykresu możesz edytować takie rzeczy, jak zakres, a nawet takie rzeczy, jak kolor, typ wykresu i inne rzeczy. Zobacz jak to jest edytuj wykresy w arkuszu kalkulacyjnym Google:

 1. Przejdź do arkuszy kalkulacyjnych Google

dziewczyna robi coś na komputerze

 1. Otwórz tabelę obliczeniową, w której znajduje się wykres
 2. Kliknij dwukrotnie wykres
 3. Teraz wybierz opcję „Dostosuj”
 4. Przejdź do pionowej części monitora, a zobaczysz opcje edycji koloru wykresu, typu, a nawet jego legendy

Do tego typu modyfikacji najlepiej użyć komputera. Ponadto jest zalecany Użyj komputera do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. W przypadku telefonów komórkowych możesz używać „Tabel obliczeniowych Google”, ale tylko do przeglądania dokumentu lub edytowania prostych rzeczy.

Podczas tworzenia dokumentu lub podczas korzystania z konfiguracji tego typu ważne jest, aby korzystać z komputera, aby mieć większy komfort. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy podczas tworzenia wykresów, musisz udać się do pomocy Google, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać problem.

Jak edytować zakres danych wykresu w arkuszach kalkulacyjnych Google?

Zakres wykresu można edytować, otwierając dokument będący właścicielem wykresu, lokalizując wykres, klikając go dwukrotnie i uzyskując dostęp do opcji „Ustawienia”. W konfiguracji wprowadź „Interwał danych” i zmodyfikuj zakres swojego wykresu jak chcesz.

dołącz do naszego kanału telegram