Skip to content

Jak chronić moje dokumenty lub pliki programu Microsoft Excel hasłem — wprowadź hasło programu Excel

13 de kwiecień de 2022

Dokładność informacji jest zawsze niezbędna, dlatego bardzo ważne jest, aby chronić ważne informacje w jak największym stopniu. kiedy ty? formuła finansów lub formuł w Excelu możesz łatwo skopiować plik, a następnie przenieść go na inny komputer. Możesz także konwertować, importować lub eksportować pliki tekstowe do programu Excel.

W tym artykule pokażemy, jak umieścić hasło w dokumencie Excela, dzięki czemu możesz mieć pewność, że takie dane będą dobrze chronione. Porozmawiamy też o takich rzeczach, jak dlaczego umieść hasło w plikach excel i czy to jest przydatne.

Dlaczego pliki Excel powinny być chronione hasłem?

Jeśli chcesz w pełni opanować program Excel, musisz wiedzieć, jak to zrobić umieść hasło w arkuszu kalkulacyjnym. Konta i formuły tworzone w Excelu są czasami bardzo ważne i poufne, ponieważ te pliki mogą zawierać dane finansowe firmy. Nie każdy może zobaczyć te dane, ponieważ w przypadku wycieku takich danych ponosisz całkowitą odpowiedzialność.

Widziano już wiele tego typu przypadków osób, które: ukraść prywatne informacje ważnych firm. Jeśli dana osoba kradnie informacje, niezależnie od tego, czy są to informacje finansowe, czy osobiste, jest to bardzo niepokojące. Ponieważ takie dokumenty zawierają informacje takie jak numer identyfikacyjny osoby, jej numer telefonu i miejsce zamieszkania.

Czy potrzebny jest program do umieszczania hasła w dokumentach Excela?

cóż prawda jest taka żaden program nie jest potrzebny, sam Excel ma bardzo silne szyfrowanie informacji, które nie pozwoli nikomu obejść bezpieczeństwa pliku. Jest to jeden z wielu powodów, dla których warto zainstalować pakiet Office, do którego dołączany jest program Excel.

Kroki, aby umieścić hasło w pliku Excel

Jeśli lubisz poprawnie zaszyfruj dokument Excela wtedy konieczne jest przestrzeganie zaleceń tych, którzy już zaszyfrowali takie pliki. Teraz zwróć szczególną uwagę na kroki, które pokażemy poniżej, abyś mógł robić rzeczy w najlepszy sposób.

Krok 1: Przygotuj arkusz

Weź pusty arkusz kalkulacyjny Excel i przystąp do jego przygotowania, dodając informacje, które chcesz zabezpieczyć. Jeśli masz już przygotowany plik lub dokument, to przejdź do otwarcia pliku i poszukaj sekcji o nazwie „Plik”, gdy ją znajdziesz, kliknij ją, aby wyświetlić tam pasek menu.

Krok 2: Chroń książkę

Po wejściu do sekcji „Plik” możesz zobacz różne specyfikacje i opcje, ten, którego będziesz musiał szukać, to nazwa „Informacje”. Pojawią się tam inne opcje, wybierz pierwszą, która mówi „Chroń książkę”, przejdź do tej opcji, a następnie kliknij opcję „Zaszyfruj hasłem”.

instrukcja wykonania hasła w dokumencie excel

Krok 3: Wprowadź hasło

Po naciśnięciu „Zaszyfruj hasło” zobaczysz, że okno z napisem „Zaszyfruj dokument” umieszcza tam hasło, im dłuższe jest, tym trudniej będzie komuś je odgadnąć. Po jego umieszczeniu pojawi się kolejne okno z prośbą o ponowne powtórzenie hasła. Wróć do powtórz to samo hasło poprzedni, ponieważ ma wiedzieć, czy w rzeczywistości poprzednim razem napisałeś to dobrze.

Krok 4: Sprawdź szyfrowanie

Po umieszczeniu hasła do dokumentu, będzie ono już zaszyfrowane, teraz kliknij wyjście i zapisz zmiany w dokumencie. Aby sprawdzić, czy szyfrowanie dokumentu powiodło się Znajdź dokument i otwórz go ponownie. Oczywiście powinieneś otrzymać pudełko z informacją, że dokument jest chroniony hasłem.

Niezawodna metoda ochrony dokumentów Excel

Aby zagwarantować większe bezpieczeństwo dokumentów Excel, możesz pobrać program taki jak AxCrypt, który służy do szyfrowania plików. Więc po zaszyfrowaniu pliku w Excelu możesz go zaszyfrować za pomocą programu dzięki czemu ma podwójne zabezpieczenie. Podwójne szyfrowanie jest bardzo ważne dla ochrony dokumentu, ponieważ istnieje sposób na odblokowanie arkuszy Excela bez znajomości hasła.

dołącz do naszego kanału telegram