Skip to content

Jak wstawić lub dodać średnią ruchomą lub linię trendu do wykresu programu Excel

3 de lipiec de 2023

Jeśli pomyślimy o głównych programach, które każdy z nas zainstalował na swoich komputerach, nie ma wątpliwości, że wśród nich są pakiety biurowe, a przede wszystkim Microsoft, Office. Chodzi o to, że jeśli pakiet Office jest domyślnie instalowany na większości komputerów z systemem operacyjnym Windows, nie mniej interesujące jest zatrzymanie się na niektórych jego wewnętrznych programach, na przykład w przypadku programu Excel.

Okazuje się, że tym razem chcieliśmy mówić o excelu w przypadku niektórych bardzo konkretnych problemów, które mają związek z jednym z samouczków, o które zwykle jesteśmy pytani o tę aplikację, o jej linie trendu, możesz również chronić komórki lub kopiować i wklejać je za pomocą klawiatury.

Dzieje się tak, że ta platforma dla tworzenie arkuszy kalkulacyjnych Posiada ogromną ilość funkcji, a także pozwala nam opracować przeróżne grafiki, choć nie każdy wie jak się do tego zabrać.

Dlatego jeśli interesuje Cię dostęp do serii prognoz wyników opartych na trendach, powinieneś wiedzieć, że w kolejnych liniach znajdziesz informacje w tym zakresie, które pozwolą Ci skorzystać z tej funkcja Excela.

Co to są linie trendu programu Excel?

Pierwszą rzeczą, w każdym razie, będzie omówienie trochę bardziej szczegółowo o linie trendu Excela, ponieważ uważamy, że wielu użytkowników nie wie, do czego służą i jaki jest powód ich istnienia podczas tworzenia grafiki.

Następnie konieczne jest wyjaśnienie linie trendu Są niczym innym jak serią technik reprezentacji graficznej, bardzo powszechnych wśród specjalistów, którzy muszą przewidywać trendy w różnych dziedzinach.

Stosowane są głównie na rynku akcje i ceny akcjiponieważ dzięki temu inwestorzy lub użytkownicy mogą identyfikować progresję ich wartości, wiedząc, jakie decyzje muszą podjąć w tym zakresie.

Jeśli przejdziemy trochę bardziej technicznie, możemy powiedzieć, że te rysowane są linie z moli, w ten sposób znane są znaczące maksima, lub z dna, które są znaczącymi minimami, każdego z wykresów.

Oczywiście do opracowania tych wykresów potrzebujemy więcej niż dwóch punktów do rozważenia, ponieważ w przeciwnym razie nie jest możliwe uzyskanie trendu odzwierciedlającego Wykresy Excela.

Firmy, które chcą myśleć o strategiach długo- i krótkoterminowych, również mogą z tego skorzystać rodzaj linii trendubiorąc pod uwagę, że mogą one pokazywać między innymi trajektorie wznoszące, opadające.

wprowadź średnią linię excel

Jak dodać linię trendu w Excelu?

Jesteśmy jednak pewni, że jeśli zaszedłeś tak daleko, to dlatego, że chcesz poznać sztuczkę, która pozwoli ci dodawać Trend w Excelu w szybki i łatwy sposób, więc przejdźmy od razu krok po kroku.

Zanim jednak to nastąpi, trzeba mieć na uwadze, że nie wszyscy Wykresy Excela pozwalają na uwzględnienie linii trendu. Niektóre, takie jak wykresy pizzy, radaru, powierzchni i wątków, po prostu nie pozwalają ci ich dodać, jeśli nie masz zainstalowanego pakietu biurowego na komputerze, możesz to zrobić bardzo łatwo.

Teraz tak, aby dodać linię trend w excelu wykonaj następujące kroki:

  • raz masz plik excela pytanie otwarte, a wykres gotowy, aby dodać linię trendu, wystarczy kliknąć serię danych, która będzie częścią linii
  • Należy wziąć pod uwagę, że linia trendu rozpocznie się w pierwszym punkcie danych, który jest częścią serii
  • W tym momencie ja pokaże trzy przyciski obok wykresu, a my klikniemy na pierwszy, który ma znak +
  • Po kliknięciu w ten znak pojawi się lista elementów graficznych, w której mamy dostęp np. Linia Trenduże musimy sprawić, by pojawiła się raz na zawsze
  • W tym momencie, ustawiając mysz po prawej stronie pudełka, pojawi się strzałka z kilkoma opcjami, takimi jak Prognoza liniowa, liniowaŚrednia ruchoma z dwóch okresów lub Więcej opcji
  • Musisz iść do Więcej możliwościgdzie pojawi się jeszcze większa lista
  • W tym momencie będziesz mógł nadać nazwę linia trendui przejdź do przodu z prognozą lub cofnij się, między innymi funkcjami
  • Po zakończeniu wybierania preferencji akceptujesz je i teraz linia trendu będzie częścią twojego wykresu

Czy udało Ci się dodać linie trendu?

dołącz do naszego kanału telegram