Skip to content

Jak zrobić wykres liniowy, kołowy lub słupkowy za pomocą OpenOffice w programie Excel

24 de czerwiec de 2021

Jednym z najbardziej znanych programów jest bez wątpienia OpenOffice, świetna alternatywa dla Microsoft Office, za którą nie musimy płacić ani grosza. Z tym apartamentem mamy wszystkie narzędzia, które oferuje nam Microsoft, ale całkowicie za darmo. Osiągnięcie w ten sposób wysokiej jakości produktu bez konieczności płacenia ani grosza i w całkowicie legalny sposób.

Dzisiaj zobaczymy, jak w prosty sposób stworzyć wykres w systemie Windows dzięki OpenOffice. Po to aby każdy może stworzyć świetną grafikę bez konieczności polegania na tym programie, który ma bardzo wysoką cenę.

Dowiedz się, jak zrobić wykres w OpenOfficce

  • Pierwszą rzeczą, którą zamierzasz zrobić, to pobrać OpenOffice z jego oficjalnej strony internetowej. Po pobraniu wystarczy go zainstalować.
  • Wtedy będziesz musiał go otworzyć. Możesz to zrobić z> Start> Wszystkie programy> wyszukaj OpenOffice i> OpenOffice Calc.
  • Utwórz nową tabelę danych.
  • Teraz będziesz musiał podświetlić wspomnianą tabelę danych, po czym będziesz musiał wybrać opcję, która mówi „Wstawić” i wtedy „Graficzny”. Te opcje można znaleźć w menu głównym.
  • Gdy to zrobisz, pojawi się wyskakujące okno, które będzie graficznym kreatorem.
  • To, co musisz tutaj zrobić, to wybrać rodzaj wykresu, który chcesz, a następnie po prostu kliknij „Sfinalizować”.

Tworzenie wykresu w systemie Windows za pomocą OpenOffice jest bezpłatne

To wcale nie jest skomplikowane zmodyfikuj wykres i dodaj wszystkie potrzebne opcje. Wszystko, co musisz zrobić, to dwukrotnie kliknąć tabelę, aby ją zmodyfikować. Następnie w przypadku, gdy chcesz zmienić coś konkretnego za pomocą prawego przycisku myszy, możesz zmienić dowolny rodzaj określonego elementu.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że tabela danych zawiera bezwzględne odniesienie do pierwotnie wybranych komórek. Musisz więc pamiętać, że wycinanie i wklejanie przenosi odniesienia do nowych komórek. Jednocześnie należy również wziąć pod uwagę, że OpenOffice ma wszystkie narzędzia działają w taki sam sposób, jak robi to Microsoft Office. Po prostu opcje są ułożone w nieco inny sposób.

Twórz wykresy liniowe, kołowe lub słupkowe bardzo łatwe jak Excel

Program OpenOffice pozwala nam nie tylko projektować proste, nudne grafiki, ale także będziesz mógł ulepszyć, pokolorować i zdefiniować kształty wykresów, które wykonujesz w programie, ekwiwalentem Excela, według własnych upodobań, tworzenie z kolei kwadratów z odpowiednimi informacjami. Ta wersja jest idealna dla wszystkich, którzy muszą śledzić i wskaźniki swojej pracy, ale nie mają możliwości instalowania licencji Microsoft Office.

Możesz wykorzystać podobieństwa Worda, PowerPointa, Excela m.in. do poszerzenia zakresu automatyzacji biura i móc pisać raporty, tworzyć prezentacje, a nawet prowadzić księgowość dzięki dość szerokim możliwościom, jakie oferuje ten program. OpenOffice to całkowicie darmowy program które możesz pobrać i zainstalować na dowolnym komputerze z systemem Windows bez przechodzenia przez pudełko. Kolejną bardzo pozytywną rzeczą w tym programie jest to, że jest on dość lekki, więc nie będziesz potrzebować większej pojemności na swoim komputerze iw ciągu kilku minut będzie działał bardzo wydajnie na twoim komputerze.

Czy istnieje wiele wersji OpenOffice?

Tak, obecnie firma OpenOffice odpowiada za tworzenie nowych wersji tego programu poszerzając jego zakres i funkcjonalność. Każdy zorientowany na potrzeby, jakie mogą pojawić się wśród osób wykonujących pracę związaną z automatyzacją biura. W rzeczywistości istnieje duże zamieszanie między różnicami między OpenOffice a Apache OpenOffice, ponieważ oba mają bardzo duże podobieństwa w rozwoju ich systemu.

Należy zauważyć, że wszystkie wyżej wymienione programy Są kompatybilne z komputerami Windows, iOS i Linux. W ten sposób pozwalając na tworzenie doskonałej grafiki, za darmo, a co najważniejsze, pliki utworzone za pomocą tego programu są kompatybilne z gamą Microft Office. Więc nie będziesz miał problemów, jeśli zwykle używasz kilku urządzeń, a jedno z nich ma pakiet Office.