Skip to content

Jak zrobić plik CSV w Microsoft Office? – Excel i Word

3 de luty de 2022

Pliki CSV lub wartości oddzielone przecinkami to typ pliku tekstowego, który zawiera: znaki oddzielone przecinkami (,) i średnikami (;). Ten typ pliku jest bezpośrednio związany z tworzeniem baz danych lub spisów treści. Mają niemal uniwersalne parametry, gdzie średnik określa kolumny, a nowy wiersz w tekście, wiersze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak w bardzo prosty sposób generować tego typu plik, czytaj dalej, a my od razu Ci to wyjaśnimy.

Jakie są kroki, aby utworzyć plik CSV na naszym komputerze?

Pliki CSV są szeroko stosowane przez twórców stron internetowych, ponieważ wiążą się z wysokim poziomem dane działają bez zużywania zbyt wielu zasobów, innymi słowy, komputer jest „łatwy” do przetworzenia. Ale nawet jeśli nie jesteś programistą, tego typu pliki mogą oferować bardzo przydatne usługi, takie jak eksportowanie i importowanie moich haseł Google Chrome w pliku CSV.

Z Twojego komputera proces tworzenia pliku CSV jest dość prosty, jest tak natywny dla systemu, że jeśli otworzysz plik tekstowy i wprowadzisz treść oddzieloną średnikami (;), zamykasz go i zapisujesz z rozszerzeniem .csv, otworzysz go ponownie i zauważysz, że każdy umieszczony średnik jest teraz podzielony w komórce na niezależne kolumny, jeśli będziesz kontynuował edycję dodając wiersze, otrzymasz również nowe wiersze.

Istnieją jednak bardziej zautomatyzowane sposoby osiągnięcia tego wyniku, w tym samym formacie i przy mniejszym wysiłku, o których mówimy pakiet Microsoft Officea konkretnie Word i Excel, od razu powiemy Ci krok po kroku.

Korzystanie z programu Microsoft Excel

Excel to najlepszy przyjaciel plików CSVZasadniczo mówią tym samym językiem. Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem Apple, czy Windows, aby utworzyć plik CSV w ten sposób, pierwszą rzeczą jest pobranie programu Excel z jego oficjalnej strony internetowej.

  1. Po uruchomieniu programu i mieć w sobie wszystkie dane które chcesz wyeksportować, musisz kliknąć Plik.
  2. Na liście opcji musisz wybrać „Zapisz jako”.
  3. Teraz w dolnym okręgu modyfikujesz typ pliku wyjściowego, aby wybrać CSV, najczęściej jest to „Rozdzielany przecinkami (*.csv)”.
  4. Umieszczasz nazwę, wybierasz lokalizację docelową i kliknij Zapisz.
  5. Excel poprosi o potwierdzenie formatu i ostrzeże, że niektóre funkcje mogą zostać utracone, Kliknij „Tak”, aby potwierdzić. Będziesz mieć swój plik CSV gotowy do użycia.

kobieta tworząca pliki csv w Microsoft Office

Z Microsoft Word

Istnieje również możliwość wyeksportowania dokumentu Word do formatu CSV, choć nie jest to tak bezpośrednie jak w Excelu, jest to również wykonalne. Po poprawnym wpisaniu wszystkich danych w pliku tekstowym, tj. napisane w całości z odpowiednimi przecinkami i spacjamiprocedura do wykonania jest następująca:

  1. Przejdź do paska menu i kliknij „Plik”.
  2. Podobnie jak w przypadku Excela wybierasz opcję „Zapisz jako”.
  3. Sprawdź lokalizację docelową, przypisz nazwę do pliku i wybierz „Zwykły tekst” jako typ, potwierdź proces i to wszystko.

Jakie cechy powinny mieć pliki CSV?

Pliki CSV zwykle mają taką samą strukturę, co czyni je rozpoznawalnymi w szerokim zakresie oprogramowania, jednak istnieją niewielkie różnice, jeśli chodzi o ograniczniki. Wyjaśniliśmy, że teoretycznie format separatora to przecinekjest nawet podana w nazwie.Jednak w wielu regionach przecinek jest używany jako separator dziesiętny, a ponieważ tego typu pliki często zawierają znaki numeryczne, pojawia się niejednoznaczność.

Dlatego ma przyjął średnik (;) jako oficjalny ogranicznik w przypadku plików CSV ma to zazwyczaj miejsce między innymi w takich krajach jak Hiszpania, Brazylia, Chile, Peru, Argentyna.

Chociaż cóż, kraje takie jak USA, gdzie kropką jest separator dziesiętny, używają przecinka w separacji pól dla tego typu plików bez problemu, należy również podkreślić, że CSV są nie tylko oddzielone przecinkami lub średnikami, ale także obecnie są różne ograniczniki, takie jak tabulatory. Jeśli domyślnie komputer nie rozpoznaje potrzebnego formatu, musisz zmienić lub zmodyfikować ogranicznik pól podczas eksportu do pliku CSV z programu Excel.

Jakie dane są tracone podczas konwersji pliku do formatu CSV?

Kiedy konwertujesz plik do CSV, robisz z tego płaski plik, czyli prosty plik tekstowy, który może być odczytany przez kontroler CMS. Prawda jest taka, że ​​są coraz częściej używane na co dzień, ponieważ upraszczają proces ładowania i rozładowywania baz danych, zwłaszcza w sklepach wirtualnych, ale także przez programistów i na poziomie osobistym.

Z pewnością po przekonwertowaniu tabeli Excela do CSV chcesz sprawdzić, czy nie utraciłeś cennych informacji, generalnie nie powinno to mieć miejsca, chociaż jest to możliwe pomylić jakąś procedurę i spowodować różnice w formaciena przykład teraz widzisz litery w języku chińskim iw takim przypadku powinieneś wiedzieć, dlaczego otwieranie pliku CSV programu Excel pokazuje chińskie symbole.

wysyłanie plików csv

Formaty i kolory

Główne atrybuty, które traci baza danych po konwersji do pliku CSV, są związane z formatem, ponieważ staje się on niezwykle prosty i nie można modyfikować kolorów ani innych właściwości, ponieważ nie są one częścią Twojego kodowania. Poza tym format „wartości oddzielone przecinkami” jest nadal wysoko ceniony jako kopia zapasowa informacji ze względu na jego szeroką kompatybilność.

dołącz do naszego kanału telegram