Skip to content

Jak krok po kroku przekonwertować kolory na kod szesnastkowy w programie Microsoft Paint

17 de styczeń de 2023

Wszyscy przynajmniej raz użyliśmy programu Paint, aby obrazy były pełne kolorów i życia, po prostu pobierając je z sieci lub tworząc unikalne i specjalne projekty, jednak są użytkownicy, którzy używają tego narzędzia do tworzenia materiałów na Twoją stronę internetową i szukanie sposobu na konwersję kolorów na kod szesnastkowy w programie Microsoft Paint.

Jeśli masz system Windows 10 i nie dostaniesz klasycznego Painta To dlatego, że masz już najnowszą wersję do kostki, jest to bardzo łatwe, możesz sprawdzić na oficjalnej stronie Microsoft, jak to zrobić.

Teraz, jeśli zamierzasz użyć programu Paint po raz pierwszy i nadal nie wiesz, jak skopiować i wkleić obraz, powiemy ci, że jest to bardzo, bardzo łatwe.

Ale jeśli chodzi o prezentację kolorów w format, który oferuje nam Microsoft Paint istnieje RGV, który systematycznie reprezentuje kolory czerwony, zielony i niebieski.

Za pomocą cyfrowego formatu numerycznego, który umożliwia a kod bazowy od 0 do 225 w liczbach dziesiętnych.

Ale jeśli chodzi o potrzebę użycia koloru na stronie internetowej, kod HTML poprosi o kod w formacie HEXponieważ jest to równe dziesiętnemu 225.

To naprawdę proste użyj transformatorów z Painta na HEX ułatwiające proces konwersji na ułamki dziesiętne.

Ale nawet bez dostępu do Internetu Windows oferuje kalkulator dziesiętny co pozwoli ci zmodyfikować kod Paint na odpowiednik HEX, aby użyć koloru na siatce.

Jak przekonwertować kolory farb na kod HEX?

Konwersja kolorów na kod szesnastkowy w Microsoft Paint może wydawać się bardzo skomplikowana, ale jest o wiele prostsza niż myślisz, teraz wykonaj te proste kroki i osiągniesz to w bardzo krótkim czasie:

 • Na dole klawiatury znajdziesz przycisk start, który wyświetli wiele opcji, w które zdecydujesz się kliknąć „wszystkie programy”.
 • Po uzyskaniu dostępu do rozwijanego paska „Wszystkie programy” uzyskasz dostęp do folderu Akcesoria” gdzie znajdziesz wewnątrz Microsoft Paint.
 • Kontynuuj wybieranie opcji na pasku narzędzi „Edytuj kolory” gdzie otworzysz próbnik kolorów paska dialogowego.
 • Wybierz kolor, który chcesz zmienić na HEX i zwróć uwagę na kolory RGB, które zostaną odnotowane w polach paska dialogowego znajdującego się po prawej stronie.
 • Powrót do przycisku strony głównej w folder z akcesoriami
 • kiedy tam dotrzesz poszukaj kalkulatora jakie oferuje system Windows.
 • W menu „Widok” wybierz „Naukowiec lub programista” w zależności od posiadanej wersji systemu Windows.

Jedną z rzeczy, które najbardziej podobają się w nowej wersji programu Paint, jest to, że możesz tworzyć piksele i rozmyte obrazy z bardzo profesjonalnym wykończeniem.

Jak zmodyfikować interfejs Paint, aby zmodyfikować kod HEX

 • Podczas zmiany interfejsu kliknij dec Dokonywanie odniesienia.
 • Wpisz wartość składowej czerwonej, zielonej i niebieskiej stopniowo w próbniku kolorów Paint, a następnie naciśnij Hex, a kalkulator pokaże odpowiednik liczby w Hexach.
 • Sukcesywnie uruchom ten sam proces, przechodząc przez zielony i niebieski później.
 • Oznacza to, że w obu dasz Kliknij Kalkulator dziesiętny.
 • Następnie naciśnij pomiędzy wartością zielonego składnika, aby kontynuować klikanie HEX i wkrótce.
 • Wreszcie te wartości obliczone w HEX mogą być używany do tworzenia kodu HTML o ile zaczyna się od znaku „#” Przed zapisaniem sumy wyników, która pozwoli na kod HTML o wymaganym kolorze obliczonej w heksach.
 • Następnie ten kod możesz umieścić na swojej stronie HTML i będziesz mógł dokonywać nieograniczonych modyfikacji kolorystycznych.

Interfejs programu do malowania

Proces przetwarzania kolorów poprzez przeliczanie liczby dziesiętnej na HEX może wydawać się trudny, ale przy odrobinie praktyki można to zrobić. zrobisz za chwilę.

Ponadto satysfakcja z zaprogramowania bez pomocy innej osoby lub strony internetowej będzie Twoją największą nagrodą zobacz swoją nową stronę pełną kolorów.

z najlepszych funkcje nowego Painta polega na tym, że teraz możesz dodawać różne i nowoczesne typy czcionek, dzięki którym możesz ożywić i nadać znaczenie projektowanemu obrazowi, co użytkownicy niewątpliwie bardzo cenią.

dołącz do naszego kanału telegram