Skip to content

Co to jest i jak otworzyć plik .Sav? Kompletny przewodnik

27 de luty de 2023

Plik danych stworzony przez SPSS (Pakiet Statystyczny dla Nauk Społecznych), aplikację służącą do analizy statystycznej, zapisany w zastrzeżonym formacie binarnym i zawiera zestaw danych oraz słownik opisujący zestaw danych, który przechowuje dane według „przypadków” ( wiersze) i „zmienne” (kolumny).

Pliki SAV są często używane do przechowywania zestawów danych wyodrębnionych z baz danych i arkuszy kalkulacyjnych. Microsoft Excel. Mogą jednak również zapisywać dane wprowadzone ręcznie przez użytkownika lub dane wygenerowane przez oprogramowanie.

Zbiorami danych SPSS można manipulować na wiele sposobów za pomocą mechanizmu SPSS, ale są one najczęściej używane do przeprowadzania testów analizy statystycznej, takich jak analiza regresji, analiza wariancji i analiza czynnikowa.

Wyniki można wykreślać na różnych obsługiwanych typach wykresów, w tym na wykresach słupkowych, wykresach liniowych, wykresach rozrzutu i histogramach.

Działanie i sposób korzystania z tego typu plików danych

Wszyscy tam byliśmy. Dwukrotne kliknięcie pliku powoduje, że nie otwiera się on tak, jak powinien. Jest to powszechny problem. Wiele rozszerzeń plików może być otwieranych przez wiele programów, a wiele programów może otwierać wiele rozszerzeń plików. Jeśli masz problemy z otwieraniem plików SAV, oto kilka sposobów, które mogą Ci pomóc.

Skorzystaj ze specjalnego programu

Jeśli nie możesz zobaczyć pliku SAV po dwukrotnym kliknięciu, spróbuj otworzyć go w innym programie. Niektóre z najpopularniejszych programów do otwierania plików SAV to Backup, OpenTTD Save Game i PDP-10 Zero Compressed Executable Binary.

Odwiedź witryny programistówpobierz jeden lub więcej z tych programów, a następnie spróbuj ponownie otworzyć plik SAV.

Większość plików SAV jest klasyfikowana jako pliki kopii zapasowych, które mogą być otwierane przez liczne pakiety oprogramowania.

Możesz dowiedzieć się, jaki typ pliku to SAV, patrząc na właściwości pliku. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę pliku i wybrać „Właściwości” lub „Więcej informacji”.

Na komputerze z systemem Windows typ pliku pojawi się na liście „Typ pliku”; na komputerze Mac będzie w sekcji „Typ”.

Skontaktuj się z programistą

Nikt nie wie więcej o rozszerzeniach plików niż twórcy oprogramowania. Jeśli nie możesz otworzyć pliku SAV przy użyciu zwykłych programów.

Możesz skontaktować się z twórcą oprogramowania programu i poprosić go o pomoc. Mam informacje o tym, jaki program strony trzeciej może otworzyć i zmodyfikować plik danych.

Pobierz uniwersalną przeglądarkę plików

Kiedy żaden inny program nie otworzy twojego pliku SAV, uniwersalne przeglądarki plików, takie jak File Magic (Download), są tutaj, aby uratować dzień.

Programy te mogą otwierać wiele różnych typów plików, więc jeśli żadna z powyższych wskazówek nie działa, najlepsza jest uniwersalna przeglądarka plików. Należy pamiętać, że niektóre pliki nie są obsługiwane przez uniwersalne przeglądarki plików i można je otwierać tylko w formacie binarnym.

Jak otworzyć plik danych SPSS w systemie Windows 10

  1. Po prawej stronie pobranego pliku w zasobniku przeglądarki.
  2. Kliknij strzałkę w górę, aby rozwinąć menu opcji pobierania plików i wybierz
  3. Pokaż w folderze.
  4. Wybierz Otwórz za pomocą.
  5. Zaznacz pole Zawsze używaj tej aplikacji do otwierania plików .sav.
  6. Kliknij Więcej aplikacji.
  7. Wybierz Wyszukaj inną aplikację na tym komputerze > OK.
  8. Znajdź program SPSS.
  9. Wybierz go jako domyślny program do otwierania plików .sav.

dołącz do naszego kanału telegram