Skip to content

Jak zrobić niestandardową stronę tytułową w programie Word? – Popraw prezentację

3 de marzec de 2022

Bardzo ważnym aspektem przy dostarczaniu dokumentów, zarówno w formie fizycznej, jak i cyfrowej, jest ich prezentacja, a przede wszystkim okładka, która będzie pierwszą rzeczą, którą zobaczą inni ludzie. Dlatego nauczymy Cię, jak możesz przeprowadzić i/lubdostosuj okładkę w programie Word.

Program, którego będziesz używać, jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej używanych do tworzenia i edycji dokumentów cyfrowych, aby w razie potrzeby je później wydrukować. Główną stroną programu Word jest strona Microsoft Office, z której można pobrać wersję cyfrową lub skorzystać z wersji internetowej

Co powinieneś wiedzieć przed zrobieniem okładki w programie Word?

Przede wszystkim ma to znaczenie wiedzieć, dla kogo będzie przeznaczony dokument co będziemy robić i jaki będzie temat przewodni tej pracy, aby jak najlepiej dostosować się do treści wspomnianego dokumentu. W zależności od regulaminu witryny, w której mieszkasz, będziesz musiał przestrzegać pewnych parametrów, takich jak czcionka litery, rozmiar, marginesy, odstępy między wierszami i inne aspekty typograficzne.

Z zasady strona tytułowa (lub strona tytułowa) dzieła musi zawierać tak zwany papier firmowy, czyli sekcję zawierającą informacje o instytucji, w której studiujesz lub pracujesz, imię i nazwisko oraz DNI (lub dokument tożsamości), stanowisko, a w niektórych przypadkach adres tego dokumentu. Możliwe jest również wykonanie infografiki w Wordzie, aby informacje były bardziej przyswajalne dla ludzi.

Weź pod uwagę, do czego przeznaczona jest okładka (uczelnia, praca itp.)

Kolejnym ważnym punktem jest rodzaj instytucji, do której zostanie skierowany, ponieważ dokument sądu akademickiego do pracy, niezależnie od tego, że obaj zajmują się tym samym tematem. Na przykład prezentacja eseju dziennikarskiego przez studenta komunikacji społecznej nie jest tym samym, co esej na ten sam temat, ale przez osobę zajmującą się komunikacją społeczną, która została zlecona.

Zazwyczaj w przypadku zadań na studia, informacje na papierze firmowym zawiera kraj, dołączone ministerstwo, nazwę instytucji uniwersyteckiej, wydział i wzmiankę, do której student jest przydzielony oraz przedmiot lub jednostkę programową, do której dokument należy; W przypadku pracownika te szczegóły są zwykle ignorowane, ale mimo to okładka ma zwykle poważniejszy ton i ton, typowy dla zawodów.

wpisywanie słowa

Jak zrobić okładkę w programie Word?

Po ustawieniu parametrów, estetyczna część, która będzie miała okładkę dokumentu, czas to zrobić i pierwszą rzeczą, którą zrobisz, jest otwarcie i utworzenie nowego dokumentu w programie Microsoft Word. Ważną kwestią jest to, że jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał tego programu, możesz wyświetlić kartę programisty w programie Word, lub to samo, VBA.

Wstaw logo i obrazy tła

Jeśli Twoja okładka wymaga zdjęć do dekoracji lub logo, które przedstawiają Twoją markę, możesz to zrobić w zakładce „Wstaw”, masz dwie opcje: „Obraz”, w której wybierasz zdjęcie z galerii swojego komputera; i „Clip Art”, które Word oferuje z własnej biblioteki.

Innym sposobem wstawiania obrazów jest zrobienie wyszukiwanie grafiki w googlegdy znajdziesz ten, którego potrzebujesz, otwórz go w osobnej karcie i kliknij prawym przyciskiem myszy i „Kopiuj”, a następnie wróć do swojego dokumentu, kliknij prawym przyciskiem myszy i „Wklej”.

Nie będziesz mógł swobodnie przesuwać obrazu, ale gdy już go będziesz mieć w środku, aktywuje się zakładka o nazwie „Format”, z której będziesz mógł przeprowadzić całą niezbędną edycję, a w opcji „Organizuj” możesz wybrać, czy chcesz to przed, z tyłu, z lewej lub prawej strony tekstu; to znaczy, możesz przesuwaj go swobodnie po arkuszu dokumentu. Z samej zakładki „Wstaw” możesz stworzyć schemat blokowy za pomocą programu Microsoft Word.

Pisownia i gramatyka tekstu

Jeden z najważniejszych aspektów każdego pisanego dokumentu, na szczęście, Microsoft Word, stworzony specjalnie do tego zadania, automatycznie ma typowe podkreślenie, gdy słowo zawiera błąd ortograficzny i/lub gramatyczny; aby to poprawić, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dane słowo, a ono rzuci nam a szereg sugestii do wyboru i poprawienia.

Mamy też zakładkę „Recenzja” i tylko pierwszy wybórwymowa i gramatyka”, po kliknięciu sprawimy, że praca będzie nieco bardziej zautomatyzowana; zamiast klikać każde słowo, pojawi się okno dialogowe, a podczas przeglądania sugestii program Word automatycznie przejdzie przez każde błędnie napisane słowo, aż do zakończenia dokumentu.

poprawianie błędów w słowie

wstaw kształty

W przypadku, gdy jest to wymagane specyficzne kształty geometrycznez samej zakładki „Wstaw” znajduje się opcja „Formularze”, w której będziemy mieli szereg wstępnie zaprojektowanych figur, które domyślnie będą białe tło, a kontur czarny, ale po wstawieniu go w document , w nowej włączonej zakładce „Format” pojawią się opcje edycji, jeśli chcemy nadać mu kolor lub efekty.

dołącz do naszego kanału telegram