Skip to content

Otworzyć Paint lub Paint 3D w systemie Windows 10? | Zalety i wady wersji

25 de styczeń de 2022

Program do edycji grafiki, który naznaczył generację, klasyczny i prosty, ale bez wątpienia akcesorium, które po raz pierwszy zachęciło wielu do tworzenia ilustracji na komputerze. Paint ma funkcję otwierania i eksportowania obrazów z formatów BMP, JPEG, PNG, GIF i TIFF (pojedyncza strona), nawet dziś jest to aplikacja specjalnie używana do tworzenia pixel art.

Wśród wielu narzędzi, które pozwalają tworzyć kształty, obrysy, zaznaczenie, tekst i nie tylko, dostępne są również opcje, które pozwalają zmieniać lub modyfikować kolor obrazu w programie Paint, odzwierciedlać go, obracać, poprawiać kolor i nie tylko. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym narzędziu i nowa wersja, którą przynosi, Paint 3D, nie wahaj się czytać dalej.

Za pomocą jakiego polecenia mogę jednym ruchem otworzyć Paint 3D?

Paint 3D został wydany w 2016 roku, jego główna cecha: obsługuje trójwymiarowe figury, a od 2017 roku dostępna jest aktualizacja systemu Windows 10 z tym programem. Chociaż farba nie znika, zostaje na krótki czas umieszczony na przestarzałej liście Windows, to znaczy, że obecnie obie wersje współistnieją jednocześnie oferowane przez Microsoft.

Jeśli jesteś już częścią populacji, która ma tę wersję zainstalowaną na swoim komputerze, to aby uzyskać do niej dostęp, masz kilka sposobów, najpierw przez pole wyszukiwania, czyli przejdź do menu Start i wpisz słowo „Paint 3D ”, a następnie kliknij wynikową opcję, wyszukaj również program w kolejności alfabetycznej. Dostęp do tej aplikacji można również uzyskać za pomocą polecenia uruchomienia (otwórz ją, naciskając jednocześnie WIN + R), po prostu musisz wpisać „ms-paint:”, po kliknięciu przycisku akceptuj otworzy się okno programu.

Jakie są różnice między Paint a Paint 3D?

Jeśli nadal nie wiesz dokładnie o zaletach i wadach każdej z dostępnych wersji Painta, pozwól, że przedstawimy Ci listę porównawczą, dzięki czemu masz więcej informacji i możesz wybrać najlepszą opcję:

dziewczyna szuka czegoś na swoim komputerze

  • Pierwsze duże wyróżnienie to zapotrzebowanie na przetwarzanie obu programów, Farba jest znacznie lżejsza niż Paint 3D, dlatego jego otwarcie odbywa się szybciej.
  • Paint umożliwia jednoczesne otwieranie wielu okien, Paint 3D nie.
  • Nowa wersja pozwala łączyć obiekty 3D z 2D,zmień lub usuń tło obrazu i przytnij go za pomocą Painta, dodaj naklejki, wzory, teksty z animacją lub nie. Tradycyjne Paint oferuje tylko opcje 2D, takie jak zmiana lub modyfikacja koloru obrazu w Paint.
  • Paint 3D, udostępniający miejsce w sieci do dzielenia się swoimi dziełami, Remix 3D, obecnie włączona funkcja w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie i Nowej Zelandii.
  • Ponadto nowa wersja to kompatybilny z ekranami dotykowymi i jest zoptymalizowany do użycia w ten sposób, ten pierwszy nie jest.
  • Skanowanie bezpośrednio w programie Paint, w nowej wersji nie jest to możliwe, podczas gdy klasyczna nadal go utrzymuje.

Czy mogę zaktualizować Paint do Paint3D, czy są to różne programy?

Wątpliwości, które wielu ma, ale tak naprawdę Paint to inny program niż Paint 3D, w rzeczywistości są tacy, którzy mogliby powiedzieć, że są konkurentami, ale prawda jest taka, że ​​są to tak różne wersje, że są po prostu obsługiwane jako niezależne programy.

Oznacza to, że oba programy są dostępne do pobrania ze sklepu Microsoft Store, jednak Farba 3D jest dostępna tylko dla wersji Windows 10, kompilacji 16299 lub nowszej, podczas gdy tradycyjny Paint jest kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows, w rzeczywistości jest on domyślnie dołączany w większości przypadków.

Jeśli nie mam zainstalowanego Paint 3D, jak go zainstalować?

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby dać się ponieść muzie i wykorzystać swoją kreatywność, Paint 3D jest absolutnie narzędziem z wieloma możliwościami, będziesz mieć szeroką gamę pędzli, naklejek, tekstur i wiele efektów, które pomogą Ci stworzyć niezapomniane dzieła . Jeśli spełniasz minimalne wymagania dotyczące obsługi aplikacji, po prostu powinieneś przejść do strony zintegrowanej aplikacji Sklepu, aby uzyskać plik zgodny z systemem, rozpakuj wynikowy plik do lokalizacji na komputerze i postępuj zgodnie z instrukcjami instalatora.

Jak wrócić do starej wersji Painta, jeśli mam tylko Paint 3D?

Jeśli miałeś problemy z uruchomieniem Paint 3D lub stwierdziłeś, że to wcale nie była twoja sprawa, możesz chcieć powrót do podstawowej wersji programu, jeśli nie masz go obecnie zainstalowanego na swoim komputerze, ponieważ został usunięty lub nie został zintegrowany, nadal możesz go pobrać za pośrednictwem oficjalnej strony pobierania Paint.

ewolucja farby

Teraz, aby pozbyć się wersji 3D, otwórz menu ustawień Windows, a następnie kliknij „System” i natychmiast „Aplikacje i funkcje”. Tutaj znajdziesz sekcję o nazwie Paint 3D, kliknij ją i wybierz „Odinstaluj” i potwierdź drugi raz, dzięki temu miałbyś tylko na komputerze klasyczna wersja Paint.

dołącz do naszego kanału telegram