Skip to content

Jak zrobić lub wykonać kryształ lub szkło w Minecraft krok po kroku? (Przykład)

27 de luty de 2021

Szkło to bardzo przydatny materiał w grze. Dzięki niemu możesz tworzyć okna w swoich budynkach i tworzyć inne obiekty, które pomogą Ci lepiej rozwinąć historię. Z poniższego samouczka nauczysz się zrobić lub wykonać kryształ lub szklankę Minecraft Krok po kroku.

Ten materiał między innymi pozwala również na tworzenie szklane panele. Pełnią one funkcję czysto estetyczną i są bardziej podobne do szyby okna niż do prostego bloku szkła (jako zalecenie przed rozpoczęciem należy zaktualizować Minecrafta do najnowszej wersji).

Co jest potrzebne do stworzenia kryształu lub szkła w grze Minecraft?

Szkło lub kryształ uzyskuje się po wytopieniu piasku. Tak więc, aby wytworzyć szkło lub szkło, pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest piec lub piec do topienia.

Suszarnia

Piekarnik to jeden z najbardziej wszechstronnych elementów w grze. To ci pozwoli gotować żywność i topić materiały, z których można tworzyć nowe przedmioty. To naprawdę bardzo łatwe narzędzie w porównaniu z jego wspaniałą użytecznością.

Poza tym, że jest jednym z najważniejszych elementów w grze, jest jednym z najtańszych. Aby stworzyć piekarnik, musisz najpierw zdobyć osiem kamiennych bloków i ułożyć je w bocznych i górnych skrzyniach stołu rzemieślniczego. To znaczy wokół całego kwadratu, pozostawiając centralny kwadrat pusty.

Po zamówieniu w ten sposób wystarczy kliknąć przycisk „Stwórz„Aby zrobić piekarnik. Kiedy będziesz gotowy, będziesz musiał tylko dodać węgiel, aby rozpocząć pracę.

Piasek

Możesz łatwo znaleźć piasek na plażach lub w biomie pustyni. Możesz go usunąć ręcznie, jednak łopata znacznie ułatwi ci pracę. Niezależnie od użytego materiału zawsze otrzymasz bloki piasku.

Tworzenie kryształu lub szkła w grze Minecraft

Po uzyskaniu niezbędnych materiałów, czas na wykonanie kryształu lub szklanki Minecraft. W tym celu należy dodać do pieca 63 kawałki węgla na 60 bloków piasku. Spowoduje to wygenerowanie czterech pustaków szklanych, których możesz użyć do stworzenia większej liczby obiektów lub jako dekoracji.

Jeśli chcesz zdobyć kryształ lub szkło do dekoracji domu lub jakiejkolwiek innej konstrukcji, najbardziej zainteresuje Cię produkcja paneli szklanych.

Tworzenie paneli szklanych

Dla C.tylne szklane panele musisz udać się do swojego stołu rzemieślniczego. Otrzymujesz go łącząc cztery drewniane deski, które z kolei otrzymujesz łącząc dwa bloki tego materiału.

Możesz także zdobyć stół rzemieślniczy w willi. Jednak o wiele lepiej i szybciej jest go stworzyć. W ten sposób unikniesz całego procesu wyszukiwania. Zdobycie stołu rzemieślniczego w grze jest bardzo przydatne, ponieważ będziesz go używać bardzo często do tworzenia różnych elementów.

Gdy jesteś przy stole produkcyjnym, aby wykonać szklane lub kryształowe okno (panel szklany), będziesz musiał ułożyć pustaki szklane w trzech pudełkach z dwóch dolnych rzędów w siatce 3 x 3. Kiedy będziesz gotowy, kliknij na przycisku „Stwórz„Zrobić 16 szklanych paneli.

kryształy Minecraft

Panele te można pomalować dowolnym z 16 rodzajów barwników dostępnych w grze. W ten sposób będziesz mieć pustaki szklane w kolorze, który najbardziej Ci się podoba.

Aby zabarwić pustak szklany, musisz umieścić osiem pustaków szklanych w zewnętrznych kwadratach siatki stołu produkcyjnego, pozostawiając w ten sposób pusty centralny kwadrat, na którym umieścisz 64 kawałki odcienia, który najbardziej Ci się podoba.

Aby zakończyć, kliknij przycisk „Stwórz„Uzyskanie ośmiu pustaków szklanych w wybranym kolorze. Można ich użyć do dekoracji budynków lub własnego domu w grze Minecraft. A teraz, gdy je masz, możesz przejść do trudniejszych rzeczy, tak jak tworzenie płytek w Minecrafcie.