Skip to content

Jak zrobić lub stworzyć OKŁADKĘ MAGAZYNU w programie Word – kompletny przewodnik

23 de luty de 2021

Można je tworzyć, chociaż nie tworzysz bardzo profesjonalnych prac za pomocą tego edytora tekstu, Word zawiera narzędzia, które jeśli wiemy, jak z nich korzystać, dadzą nam oczekiwane rezultaty. W tym celu istnieją inne specjalistyczne programy, które oferują nam profesjonalne wykończenie, którego Cię nauczymy jak zrobić lub stworzyć okładkę magazynu w programie Word.

To tylko kwestia nauczenia się obsługi i znajomości różnych funkcji, które posiada i nauczenia się ich używać. Bez dalszej zwłoki zacznijmy pracę i naukę Jak zrobić lub stworzyć okładkę magazynu w programie Word.

Jak zrobić lub stworzyć okładkę magazynu w programie Word

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to wejść do programu Word i zrobić klip w pustym dokumencie, teraz musimy skonfigurować nasz dokument, w tym celu wykonujemy klip w formacie, a następnie w ustawieniach strony.

Wybieramy rozmiar papieru iw naszym przypadku wskazujemy A4 który jest specyficzny dla naszego projektu.

Musimy również zmodyfikować parametry marginesów, zarówno górnego, jak i dolnego oraz prawego i lewego, wszyscy możemy ustawić je na 1 i akceptujemy. Ale jeśli zamierzamy drukować nasze czasopismo na domowej drukarce, musimy ustawić marginesy na 2, musimy z tym uważać.

Mamy już gotowe marginesy, teraz umieszczamy orientację w orientacji pionowej i musimy wstawić obraz, który musieliśmy pobrać w naszej bibliotece obrazów. Musimy również zadbać o to, aby obraz był w środku Format PNG. Następnie wykonujemy clip on insert, obrazy wybieramy nasz obraz i robimy clip on insert.

Obraz pojawi się w arkuszu roboczym, wykonujemy klip na obrazie i pojawią się kółka, za pomocą których można powiększyć obraz, obrócić go itp. W części Górny prawy Z obrazka pojawia się symbol, tworzymy klip i wyświetla się okno z opcjami projektu, które wybieramy przed tekstem.

Ważne jest, aby wyjaśnić, że tło naszej strony może pozostawić je puste lub zmienić kolor. Ale kiedy umieścisz obraz na kolorowym tle, zobaczysz na nim aureolę lub aurę, a to nie będzie wyglądać profesjonalnie.

Dlatego radzę mieć już zredagowany obraz okładek czasopism, aby uniknąć tego problemu, a nasza okładka wychodzi jak najlepiej.

Ok, to wyjaśniono, umieszczamy nasz obraz i umieszczamy go tak, aby prostokątna pusta przestrzeń była na dole. Wróćmy do Wstawić i wybieramy kształty, a następnie prostokątny. Przechodzimy do pustego obszaru i wstawiamy ten prostokątny kształt do całego obszaru, aby nic nie zostało puste.

Utwórz format dla naszego magazynu

W tym miejscu mamy zamiar formatować, wchodzimy w kontur kształtów, robimy klip bez konturu, następnie wpisujemy wypełnienie kształtu i wybieramy kolor według naszych preferencji. Teraz możemy w tym miejscu wstawić tekst, który możemy zmienić lub edytować, a następnie zrobimy Wstawić następnie pole tekstowe i wybierz.

Tekst pojawi się na obrazku, sformatujemy, zrobimy klip w Dostosuj tekst i wybieramy przed tekstem. Teraz, po zaznaczeniu tekstu, będziemy formatować, kształtować kontur, wybierać bez konturu, następnie kształtować wypełnienie i wybierać bez wypełnienia.

Teraz umieszczamy tekst na dole i możemy Edytować tekst, zmień go, powiększ i zmień kolor liter.

utwórz okładkę

Jeśli chcemy umieścić inny tekst w innej części okładki, nie musimy powtarzać całego procesu. Musisz tylko zaznaczyć tekst, naciskając klawisz sterujący i bez zwalniania przeciągania w żądane miejsce, a zobaczysz, że będziesz mieć duplikat. Ten tekst możesz Modyfikować tak jak wcześniej i umieść żądaną czcionkę w opcji liter.

Teraz przechodzisz do narzędzi projektowych, wpisujesz formatowanie i masz opcje zmiany liter, takich jak ich grubość, kontur, efekty itp. Możesz to zrobić ze wszystkimi tekstami, które chcesz dołączyć. I wiesz jak zrobić lub stworzyć okładkę magazynu w programie Word.

dołącz do naszego kanału telegram