Skip to content

Jak zrobić lub przeprowadzić domową kąpiel chemiczną na mokrym telefonie komórkowym lub tablecie Do czego to służy?

12 de lipiec de 2021

Jeśli Twój telefon przypadkowo wpadł do wody i uważasz, że mógł się zamoczyć, nie martw się, jest to bardzo skuteczne rozwiązanie. Polega na wykonaniu kąpieli chemicznej na mokrą komórkę. To, co robi, to wyczyścić części, które miały kontakt z wodą z alkoholem izopropylowym. Alkohol ten pomaga leczyć i czyścić wszystkie styki i elementy elektryczne.

Kiedy powinienem rozważyć wykonanie kąpieli chemicznej na telefonie komórkowym?

Ten proces jest bardzo szybki i niedrogi, możesz pomyśleć, że Twój telefon był w wodzie przez krótki czas i działa dobrze przez kilka dni. Woda może dostać się do miejsc, w których metoda ryżowa nie zadziała, dlatego warto rozważyć kąpiel chemiczną. Nie ma znaczenia, czy Twój telefon nadal się włącza, bo jeśli tego nie zrobisz Wilgoć może rdzewieć elementy telefonu i z czasem trwale go uszkodzić damage.

Jeśli Twój telefon przypadkowo wpadł do wody lub wylałeś na niego napój, czy to wodę morską, herbatę, alkohol, kawę lub inny płyn. Musisz wyjąć baterię i pozostawić ją całkowicie rozłożoną, wyjąć kartę SIM i pozostawić ją w spoczynku w ryżu, to musisz dowiedzieć się, gdzie wykonują kąpiele chemiczne do urządzeń elektronicznych.

Na wypadek, gdyby woda była tylko pluskiem i działa dobrze, z wyjątkiem głośnika, nie należy robić kąpieli chemicznej, ponieważ nie jest to konieczne. Wystarczy wyczyścić głośnik za pomocą aplikacji lub poczekać, aż wyschnie. W takim przypadku polecamy w aplikacji 100%, bo choć może się na to nie wydawać, to jest niesamowicie skuteczne.

Skuteczne jest przeprowadzenie kąpieli chemicznej na mokry telefon

Jest to proces, który nie trwa długo i ma do 90% szans na powrót telefonu komórkowego do życia. Biorąc pod uwagę, że kąpiel chemiczna została przeprowadzona w odpowiednim czasie i że nie próbowałeś go włączyć póki jest mokro, ponieważ może to spowodować zwarcie w telefonie, uszkadzając wszystkie jego elementy.

Miejsca do wykonania kąpieli chemicznej dla mokrych telefonów komórkowych

BatMac jest autoryzowanym serwisem technicznym Apple do wykonywania kąpieli chemicznych na urządzeniach iPhone, iPod lub iPad. Znajduje się pod adresem Luis Thayer Ojeda Norte 0180, biuro 1006 Providencia – Santiago de Chile, telefon: (+56) 997556617.

To kolejna firma, która również oferuje usługi kąpieli chemicznej dla mokrych telefonów, aby uniknąć zasiarczenia składników. Są zdolne do kąpieli chemicznych do mokrych telefonów komórkowych dowolnej marki, w tym: LG, Apple, Samsung, Sony itp.

Ile kosztuje ta usługa?

Cena różni się w zależności od tego, gdzie zabierasz telefon komórkowy, aby zamówić tę usługę, ale cena wynosi około 10 000 pesos (CLP), czyli około 15 USD.

Jak mogę naprawić mokry telefon?

Czy mogę w domu zrobić kąpiel chemiczną do mokrych telefonów komórkowych?

Chociaż nie jest to zalecane, jeśli masz przynajmniej wiedzę na temat demontażu telefonu komórkowego. Konieczne jest wyjęcie płyty głównej z telefonu i umycie jej. Jeśli Twój telefon miał kontakt z wodą, wiesz już, że nie powinieneś się martwić, po prostu musisz zrobić kąpiel chemiczną na mokrą komórkę i będziesz mógł ją odzyskać.

Nierzadko zdarza się, że w pewnym momencie wrzucimy telefon do wody lub zamoczy się, jeśli Twoje urządzenie nie jest wodoszczelne, musisz skorzystać z kąpieli chemicznej. w ten sposób, aby móc wyczyścić wszystkie części urządzenia, które były mokre. Użyty alkohol to izopropyl, który całkowicie czyści każdą część telefonu. Jednocześnie utwardź je, aby urządzenie oczywiście działało jak poprzednio.

Na koniec procesu możesz sprawdzić stan baterii z ekranu dotykowego. A) Tak możemy wreszcie wiedzieć, czy telefon jest w pełni funkcjonalny albo będziemy musieli go naprawić.

Jak zrobić kąpiel chemiczną na mokrej komórce

Istnieje metoda ryżowa, o której na pewno słyszałeś więcej niż jeden raz. Problem polega na tym, że woda stopniowo dostaje się do niektórych miejsc w telefonie, których nie można rozwiązać tą metodą, a samo w sobie nie jest to najlepszy sposób na naprawienie mokrego telefonu, Dlatego kąpiel chemiczna jest pilnie potrzebna, gdy telefon ulegnie zamoczeniu, nie wahaj się ani chwili, jeśli chcesz mieć urządzenie przy sobie na długi czas.

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, gdy urządzenie się zamoczy, jest jego demontaż na tyle, na ile można go całkowicie wyłączyć. Następnie musimy wyjąć baterię, usunąć absolutnie wszystko, co można wyjąć, nawet kartę SIM, microSD itp. Podczas wyszukiwania sposób wykonania kąpieli chemicznej lub niezbędnych narzędzi proszę zostawić urządzenie w ryżu.

ryż, aby usunąć wilgoć z telefonu

Jeśli wykonasz kąpiel chemiczną tak szybko, jak to możliwe, szanse na to, że urządzenie znów będzie działać bezproblemowo, są spore, mówimy o 95% szansie, która oczywiście spadnie coraz więcej, gdy pozwalasz, by czas płynął.

Teraz myślę, że nie trzeba wyjaśniać, że za nic na świecie spróbuj włączyć telefon lub podłączyć baterię lub coś podobnego, bo prawdopodobnie w końcu generujesz jakieś zwarcie i tam jeśli bye Smartphone.

dołącz do naszego kanału telegram