Skip to content

Jak zrobić lub aktywować powiększenie na moim telefonie z Androidem – powiększenie ekranu

17 de Maj de 2021

Bardzo często zdarza się, że nie jesteśmy świadomi wszystkich funkcji i narzędzi, które posiada nasz smartfon, od drobnych szczegółów po świetne użytkowanie, które naprawdę może ułatwić nam codzienne życie.

Według badań przeprowadzonych przez różne instytucje edukacyjne, osoby pełnoletnie mają główne trudności lub Problemy ze wzrokiem, co powoduje, że czasami naprawdę trudno jest im wizualizować wszystko, co jest na ich ekranach.

Jak wszyscy wiemy, możemy powiększyć obraz lub innymi słowy powiększyć go z naszej galerii, abyśmy mogli obserwuj wszystkie szczegóły tego samego, ale czy uwierzyłbyś mi, gdybym powiedział, że możesz powiększać w dowolnym miejscu ekranu?

Nie? Cóż, powinieneś, ponieważ jest to naprawdę możliwe i tutaj, patrząc, jak to się robi, pokażemy Ci, jak to osiągnąć bez aktywowania opcji programistycznych lub czegokolwiek w tym rodzaju,

Na czym polega powiększanie gestów?

To sposób na uproszczenie rzeczy dla tych, którzy mają trudności z wyraźnym widzeniem świata, chociaż są już dla nich aplikacje, niewielu się tym zajmuje. Powiększenie lub powiększenie ekranu zobaczyć każdy szczegół.

Wszystko to odbywa się w bardzo łatwy sposób na tych smartfonach, a wystarczy wykonać szereg czynności, aby to zrobić, zaskoczy Cię również łatwość i niewielka zręczność co jest potrzebne w tym przypadku.

Jak powiększyć ekran na moim smartfonie?

Czasami chcemy lub musimy móc lepiej obserwować, co mówią nasze ekrany, ale nie mamy pod ręką soczewek i nasze życie komplikuje się w ciągu kilku sekund, nie martw się, wystarczy wykonać następujące kroki.

  • Pierwszą rzeczą do zrobienia jest włączenie telefonu komórkowego i przejście do centralnego panelu aplikacji telefonu komórkowego. Tam wystarczy poszukać aplikacji o nazwie „ustawienia lub konfiguracja” i kliknąć na nią.
  • Następnie musimy przesuwać się, aż znajdziemy sekcję, która mówi „Dostępność„Musimy wcisnąć i wprowadzić to.
  • Kiedyś mają miejsce dwa wydarzenia. Po pierwsze, opcja „gesty powiększania”po przesunięciu opcji.
  • Ale w urządzeniach Samsunga jest więcej opcji ułatwień dostępu, więc musisz poszukać „wizji”, a następnie dotrzeć do miejsca, w którym jest ta opcja ”gesty powiększania”.
  • Kiedy już jesteśmy w tej opcji, musimy nacisnąć przełącznik, aby go aktywować i móc cieszyć się tym narzędziem.

kroki, aby się dostosować

  • Gotowe, możesz teraz powiększyć swój ekran, kiedy tylko chcesz, a co najważniejsze, gdziekolwiek chcesz.

Jak sprawić, żeby to działało?

Zdecydowaliśmy się zrobić tę sekcję, ponieważ wiele telefonów komórkowych ma tę opcję, ale nie wyjaśniły nam, jaki jest właściwy sposób jej wykorzystania. Z tego powodu oto krótkie, ale pełne wyjaśnienie.

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności potrzebujesz tylko jednej rzeczy osiągnąć powiększ swój ekran, chodzi o twoje palce, jeśli tak, wystarczy nacisnąć 3 razy z rzędu i bez przerwy ekran, tylko w obszarze, który chcesz powiększyć.

Gdy to osiągniesz, możesz przesuwać się po ekranie i odkrywać wszystkie szczegóły, które są poza zasięgiem wzroku, aby ekran powrócił do normalnego stanu, tylko na tyle naciśnij ponownie trzykrotnie na tym i gotowy, twój ekran będzie jak poprzednio.

Powiesz „zrobiłem to”, ale i tak nie widzę szczegółów, ponieważ nie powinno Cię to martwić, ponieważ istnieje sposób, aby zmodyfikować to rozszerzenie według własnych upodobań.

Aby to osiągnąć, wystarczy włożyć tyle wskazany palec i kciuk na ekranie i zrób tak, jakbyś chciał go uszczypnąć, aby zmniejszyć powiększenie lub wykonać ten sam ruch, ale odwrotnie, aby powiększyć ekran.

Wyjątki

Chociaż wiem, że to rozszerzenie gestów działa z większością obszarów na naszym ekranie, tak jak wszystko inne, musi mieć wyjątki, którymi są nie można powiększyć ani na klawiaturze telefonu komórkowego ani w pasku wyszukiwania najlepszych najbezpieczniejszych przeglądarek.