Skip to content

Jak zrobić film ze zdjęciami i muzyką za darmo

27 de luty de 2021

Plik edycja wideo Jest to skomplikowany proces, ale wszyscy możemy to zrobić za pomocą podstawowych narzędzi. Czy chcesz wiedzieć, jak za darmo zrobić film ze zdjęciami i muzyką? Tutaj pokażemy Ci najłatwiejszy sposób na zrobienie tego.

Ważne jest, aby pamiętać, że ten samouczek jest podstawowy, więc jeśli szukasz bardziej kompletnej opcji, najlepiej rozważyć niektóre z najlepszych programów do tworzenia filmów ze zdjęciami i muzyką, ponieważ zapewnią Ci one bardziej profesjonalne alternatywa, jeśli tego właśnie szukasz.

Jak zauważyliśmy, edycja wideo to złożony proces, mimo że możemy to zrobić bardzo ładne filmy w wyjątkowych okolicznościach w prosty sposób. Do tego będziemy potrzebować narzędzi zdolnych do wykonania tego zadania.

Wiele edytorów wideo jest skomplikowanych, ma wiele opcji, z którymi nie radzą sobie przeciętni użytkownicy, ale istnieją inne alternatywy. Tym razem pokażemy Ci najłatwiejsze narzędzie do tworzenia filmów z obrazami i muzyką.

Twórz filmy za pomocą programu Windows Movie Maker

Niewątpliwie wszyscy weterani znają Windows Movie Maker, którego na Windows 10 możecie pobrać na zawsze za darmo, gdyż jest to niewątpliwie klasyczne narzędzie systemu Microsoft. Wieloletni użytkownicy systemu Windows wiedzą mniej więcej, jak działa aplikacja, ale nie martw się, jeśli jej nie znasz, ponieważ nauczymy cię jego prosta obsługa.

Co to jest Windows Movie Maker?

Windows Movie Maker to oprogramowanie przeznaczone do edycji wideo, dzięki któremu jest to możliwe tworzyć filmy ze zdjęciami i muzyką. Jest to bardzo przydatne narzędzie do tworzenia treści w bardzo prosty sposób.

Narzędzie istnieje od 2000 roku, zostało wprowadzone w systemie Windows Me i było również obecne w Windows XP. Mimo to w większości systemów operacyjnych od tego momentu nie był on domyślnie obecny w systemach Windows, ale można go łatwo dodać.

Bez wątpienia jeden z najciekawszych punktów Windows Movie Makerpolega na tym, że pozwala na tworzenie filmów wideo ze zdjęciami i muzyką za darmo (na bardzo podstawowym poziomie), będąc narzędziem par excellence dla początkujących użytkowników. W tej przestrzeni nauczymy się pobierać i korzystać z aplikacji na poziomie podstawowym.

Należy pamiętać, że ten samouczek został zaprojektowany specjalnie dla komputerów, nawet jeśli na urządzeniach mobilnych mamy możliwość wykorzystania Tik Tok do stworzenia wideo ze zdjęciami, filmami i slajdami, aplikacji mobilnej, która również charakteryzuje się łatwością użytkowania. Kontynuujmy teraz ten prosty przewodnik po programie Movie Maker.

Jak bezpłatnie nagrać film ze zdjęciami i muzyką w programie Movie Maker

W jaktosie lubimy robić proste samouczki i nie jest to wyjątkiem. Wykonaj te podstawowe czynności, aby utworzyć plik wideo ze zdjęciami i muzyką bardzo łatwo:

 • Po otwarciu programu zauważysz, że interfejs jest dość prosty, w rzeczywistości proces jest bardzo intuicyjny. Dodaj wszystkie te zdjęcia lub materiały audiowizualne, które chcesz umieścić w swoim filmie. Aby dodać zawartość do aplikacji, po prostu kliknij „Kliknij tutaj, aby przeglądać filmy i zdjęcia”.
 • Oprócz zdjęć można również dodawać tytuły, w tym celu przejdź do opcji tytułu znajdującej się w zakładce Dyrektor, ta opcja jest odzwierciedlona w nazwie „Kwalifikacja”.
 • Po otwarciu opcji możesz wpisać żądany tytuł. Możesz dodawać tytuły i organizować je w łańcuchu obrazów.
 • Po dodaniu wszystkich plików zdjęcia i tytułymożesz je uporządkować w sposób, który uważasz za stosowny, zmieniając ich kolejność i pozycję.

Animuj swój film!

 • Możesz animować swoje wideo za pomocą kolorowe przejścia, w tym celu przejdź do zakładki Animacje, istnieje wiele opcji dostosowywania, w każdym razie zalecamy przejście w prawo i wybranie efektu, który najbardziej Ci się podoba.
 • Po wybraniu efektu naciśnij zastosuj do wszystkich. W ten sposób cała zawartość Twojego filmu będzie animowana. Podobnie po prawej stronie znajdziesz plik Przejścia, możesz zastosować go do każdego z klipów w swoim filmie.
 • Aby dodać dźwięki z muzyką, po prostu naciśnij adopcję. „Dodaj muzykę”Znajduje się w lewej górnej części programu.
 • Możesz dodać dowolny rodzaj piosenki, dostosuje się ona do wybranych przez Ciebie obrazów. W ten sam sposób, w jaki możesz wyciąć piosenkę i połączyć ją z inną, masz absolutną swobodę.

Zapisywanie i kończenie

 • Program ma wiele opcje dostosowywaniaWszystko, co musisz zrobić, to poeksperymentować z nimi. Zalecamy zapisywanie projektu w miarę postępów w jego realizacji.
 • Gdy poczujesz się zadowolony z rezultatu filmu, czas go wyeksportować. Aby wyeksportować wideo, kliknij Zapisz film, opcja znajdująca się w prawym górnym rogu.
 • Po naciśnięciu tej opcji system poprosi o wybranie lokalizacji, a następnie wybierz miejsce, do którego chcesz wyeksportować wideo i naciśnij Trzymać.
 • Poczekaj, aż proces się zakończy, po jego zakończeniu będziesz mógł uzyskać dostęp do wspomnianego pliku i cieszyć się wideo.

Rolka taśmy filmowej

Poprzednia metoda jest jedną z najprostszych możesz tworzyć filmy. Narzędzie Windows Movie Maker jest bardzo proste w użyciu, ale umożliwia tworzenie bardzo pięknych filmów. Zacznij używać go już teraz, aby tworzyć własne treści audiowizualne.

Jeśli z drugiej strony chcesz zrobić prezentację, powinieneś wiedzieć, że możesz wykonać profesjonalną prezentację w Prezi za darmo, co jest najbardziej zalecaną opcją w takich przypadkach.