Skip to content

Jak zrobić animowane drzewo genealogiczne w programie PowerPoint – Kreatywny Genogram

1 de październik de 2021

Genogram staje się reprezentacją gdzie pokazujemy informacje o strukturze rodziny do co najmniej 3 pokoleń; Jeśli musisz to zrobić, to jest to idealny artykuł dla Ciebie, powiemy Ci wszystko, aby stworzyć animowane drzewo genealogiczne w programie PowerPoint.

Jakie elementy muszę mieć, zanim zacznę tworzyć moje drzewo genealogiczne?

Podczas tworzenia animowanego drzewa genealogicznego w programie PowerPoint ważne jest, aby mieć wszystko, czego potrzebujesz; w ten sposób będzie idealny do pokaż wszystkim genealogię Twojej rodziny w dynamiczny i niepowtarzalny sposób. Do tego będziesz potrzebować:

Policz poziomy pochodzenia i pochodzenia, które będzie miało drzewo

Pamiętajmy, że pochodzenie reprezentuje przodków zaczynając od rodziców do poziomu swoich preferencji; Zalecane są co najmniej 3 poziomy (rodzice, dziadkowie i pradziadkowie), dzięki czemu będą mieli jasny obraz genealogii rodziny.

Potomstwo jest reprezentowane przez tych, którzy odnoszą sukcesy lub pochodzą od ciebie, musisz uwzględnić swojego współmałżonka i dzieci, które mają razem; w ten sposób drzewo genealogiczne jest reprezentowane w całości, ponieważ przodkowie są włączani oprócz potomków rodziny.

Zbierz wszystkie informacje od krewnych

Jeśli chcesz stworzyć animowane drzewo genealogiczne w animowanym programie PowerPoint, które jest kompletne, musisz skompilować informacje o krewnych, które zostaną w nim zawarte; podstawowe dane to: imiona, nazwiska, data urodzenia, data śmierciOprócz relacji, jeśli masz zdjęcia, możesz dodać je jako album do swojej prezentacji.

Naszkicuj drzewo

We wszystkich pracach twórczych ważne jest wykonanie szkicu w ten sposób, jeśli chodzi o uchwycenie pomysłów, wszystko będzie łatwiejsze; Zalecamy stworzenie struktury swojego drzewa genealogicznego, jeśli jesteś protagonistą musisz znajdować się w bazie, w górę będzie pochodzenie, a w dół przyzwoitość.

Weź to pod uwagę podczas tworzenia szkicu, możesz umieścić bohatera w centrum, uczynić go okrągłym, w kształcie drzewa lub jako schemat organizacyjny; ważne jest, aby mieć wszystkie niezbędne informacje do przeprowadzenia prezentacji i aby każdy mógł cieszyć się rodzinną genealogią.

Jaka jest minimalna wersja programu PowerPoint potrzebna do stworzenia drzewa genealogicznego?

Kiedy idziesz do animowanego drzewa genealogicznego w programie PowerPoint, możesz bez problemu korzystać ze starej wersji pakietu Office 2013; Niemniej jednak zaleca się korzystanie z wersji 2016+.

Zawsze pamiętaj, im bardziej aktualna jest Twoja wersja, tym lepsze narzędzia i opcje, które zapewni ci program.

Jak zacząć tworzyć moje drzewo genealogiczne?

Ty masz trzy różne opcje tworzenia animowanego drzewa genealogicznego w programie PowerPoint, wtedy powiemy Ci, czym one są i jak z nich korzystać:

Korzystanie z grafiki Smart Art

Z grafiką SmartArt możesz łatwo stworzyć drzewo genealogiczne, nadając mu żądany kolor lub styl, wystarczy wykonać następujące kroki:

Pierwszą rzeczą jest otwarcie programu PowerPoint i kliknięcie zakładki wstawiania, następnie wybierz z bloku grafiki SmartArt, znajdź i wybierz opcję hierarchii.

Użyj projektu, który przypomina Twój szkic, masz kilkanaście niesamowitych opcji, wypełnij każdą przestrzeń zebranymi wcześniej informacjami.

Wreszcie możesz zmienić styl w Blokowanie stylów SmartArt i będziesz miał swoje drzewo genealogiczne gotowe do pokazania wszystkim.

jak zacząć robić moje drzewo w PowerPoint

Darmowe szablony PowerPoint

W programie PowerPoint masz tysiące opcji dołączania bezpłatnych szablonów, które będą używane podczas tworzenia genealogii Twojej rodziny; aby uzyskać do nich dostęp wystarczy otworzyć program, w pasku wyszukiwania wpisz drzewo genealogiczne i pojawią się wszystkie dostępne opcje.

Utwórz go ręcznie

W programie PowerPoint możesz tworzyć najlepsze kreatywne slajdy, które są całkowicie profesjonalne, dzięki czemu wszyscy będą pod wrażeniem jakości twojego drzewa genealogicznego. Aby zrobić to ręcznie, wystarczy popuścić wodze fantazji i korzystaj ze wszystkich narzędzi, które oferuje program.

Pierwszą rzeczą jest otwarcie programu i wybranie opcji pusta prezentacja, w bloku rysunkowym masz do dyspozycji różne formularze, które będą Ci służyć; wybierając ich będziesz mógł zmienić ich organizację, styl, wypełnienie, kontur, a co najważniejsze, możesz dodać niesamowite efekty.

Jak dodawać zdjęcia członków rodziny i modyfikować je według własnych upodobań?

Aby dodać zdjęcia wystarczy kliknąć zakładkę wstawiania, w bloku obrazów zobaczysz opcję dodania obrazu które zapisałeś na swoim urządzeniu; Możesz go łatwo modyfikować, wystarczy wybrać obraz i przejść do zakładki format, w której znajdziesz następujące opcje:

Jak dodawać zdjęcia do mojego drzewa genealogicznego?

  • Dostosować: w tym bloku możesz zmienić lub usunąć tło obrazu, możesz również dostosować kolor, poprawić lub nadać efekt artystyczny.
  • Style obrazu: w tej opcji będziesz mógł nadać obrazowi inny styl poprzez zmianę konturu, dając efekt wyróżniający go, dodatkowo masz możliwość nadania projektu obrazu dostosowanego do schematu organizacyjnego SmartArt.
  • Układ i rozmiar: jeśli chcesz w tym bloku możesz zmienić organizację obrazu, umieszczając go przed lub za tekstem, a ponadto możesz łatwo zmienić rozmiar dostosowując go do prezentacji.

Jak wstawić tekst opisujący członka rodziny?

Jeśli chcesz to zrobić bezpośrednio na zdjęciu swoich bliskich musisz wstawić obraz i przejść do bloku formatu, w stylach obrazu możesz przekonwertować go na element graficzny SmartArt co da ci możliwość dodania tekstu.

Masz także opcja dodaj pole tekstowe, klikasz na zakładkę wstawiania i wybierasz opcję, możesz zmienić rozmiar tekstu i nadać żądany styl.

Wreszcie, jeśli ręcznie tworzysz swoje drzewo genealogiczne z kształtami, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na figurę i wybierz opcję modyfikacji tekstu.

Jak mogę animować elementy drzewa?

Bardzo łatwo jest tworzyć animacje we wszystkich elementach pokazu slajdów PowerPoint, aby to zrobić wystarczy wybrać element i przejść do zakładki animacje; Oferuje różne rodzaje animacji, a ponadto możesz zmienić interwał czasowy, aby prezentacja była bardziej dynamiczna.

Strony internetowe do pobierania szablonów zgodnych z PowerPoint

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby mieć wiele opcji przy wyborze szablonu do tworzenia animowanego drzewa genealogicznego w programie PowerPoint, jest pobranie najlepszych, tutaj powiemy Ci, gdzie możesz to zrobić:

skąd pobrać szablony do programu PowerPoint

SlajdyGo

Jest to jedna z najczęściej używanych stron internetowych ze względu na różnorodność szablonów, które oferuje wszystkim swoim użytkownikom, możesz wybrać z jej menu lub umieścić to, czego potrzebujesz bezpośrednio w wyszukiwarce.

Model slajdów

Ta strona internetowa jest jedną z pierwszych, kiedy przeprowadzasz wyszukiwanie, oferuje setki opcji, które pozostawiają Cię z otwartymi ustami, musisz wziąć pod uwagę, że ta strona jest w języku angielskim.

Slajdy

Otrzymasz również stronę internetową w języku angielskim, dzięki czemu podczas wyszukiwania możesz wziąć pod uwagę wszystkie szablony, które chcesz.

SlideHunter

Masz wiele opcji do wyboru, plus pliki do pobrania są całkowicie bezpłatne, dzięki tym szablonom będziesz mieć wyjątkowe i niesamowite drzewo genealogiczne.