Skip to content

Jak zresetować kontroler Xbox Series X i Xbox Series S? – Uruchom ponownie bez błędów

30 de październik de 2021

Po 20 latach rozwoju na rynku konsol do gier wideo prezentowane są nowe Xbox Series X i Xbox Series S. To konsole nowej generacji o atrakcyjnym poziomie technologicznym. To jednak nie eliminuje obecności problemy, które mogą skomplikować jego działanie. Z tego powodu, gdy te problemy się pojawią wpływa na polecenie, musisz wiedzieć, jak je rozwiązać.

Jak wygląda proces prawidłowego ponownego uruchamiania kontrolera konsoli?

Istnieją komplikacje związane z łącznością bezprzewodową, nawet na innowacyjnych konsolach Xbox Series X i Xbox Series S. Lepiej więc rozważ następujący proces: zrestartuj kontroler bez żadnej awarii:

Całkowicie wyłącz kontroler

Jest i będzie pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić. Tak łatwe i proste, jak to jest, może rozwiązać problem. W centrum kontrolki znajduje się przycisk z ikoną x. Po prostu naciśnij go przez około sześć sekund i gotowe.

Wyłącz konsolę i odłącz kontroler

Teraz, aby całkowicie dezaktywować połączenie urządzenia z konsolą, musisz wyłącz to samo. Później będzie wymagana rekonfiguracja, która jest wykonywana za pomocą komputera PC. Po zakończeniu tego kroku możesz być całkowicie pewien, że sparowanie kontrolera zostało zakończone.

Włącz konsolę Xbox i naciśnij przycisk parowania

Następną rzeczą do zrobienia jest włączenie Xboksa i naciśnięcie przycisku parowania znajdującego się z przodu. Naciskając kilka sekund, system będzie szukał łącza z aktywnym poleceniem.

Aktywuj parowanie kontrolera

Prawie taka sama jak poprzednia akcja, tylko tym razem pod kontrolą. Na górze znajduje się przycisk parowania. Ponownie, naciskasz przez co najmniej dwie sekundy aby rozpocząć synchronizację. W trakcie tego na obu komputerach będzie migać logo Xbox Series X/S. Przywrócenie połączenia nastąpi za kilka sekund.

Sprawdź, czy kontroler i konsola Xbox są sparowane

Jeśli prześledziłeś cały proces do tej pory co do joty, nie powinno być żadnych wad. Wystarczyłoby zobaczyć, czy kontrolka na kontrolerze przestała migać i czy wszystkie jego elementy zareagują. Jeśli tak nie jest, najlepiej powtórzyć cały proces od początku do weryfikacji.

Umożliwi to lepszą synchronizację kontrolera, a tym samym lepsze wrażenia, ponieważ będziesz mógł szybciej otwierać swoje gry bez konieczności czekania na kontroler.

czarny kontroler Xbox

Jak zaktualizować kontroler, jeśli ciągle się zawiesza po ponownym uruchomieniu?

Jedną z przyczyn awarii jest przestarzałe oprogramowanie. Aktualizacja komponentów kontrolera Xbox Series jest tak prosta, jak podłączenie ich do konsoli przez port USB. Aktualizacja zostanie wykonana w tle, ale musisz spróbować nie odłączaj ich podczas instalacji.

Jak naprawić kontrolkę, która wyłącza się automatycznie i bez powodu?

Jedną z najczęstszych wad jest tendencja kontrolera do wyłączania się w trakcie gry. Może to wynikać z kilku powodów, ale wszyscy mają swoje rozwiązanie do wypróbowania.

Wymień baterie

Długotrwałe użytkowanie baterii, jak można się spodziewać, prowadzi w końcu do konieczności ich wymiany. Kilka nowych baterii może wystarczyć, aby rozwiązać problem.

Podłącz kontroler do konsoli za pomocą kabla Micro-USB

Jeśli problem nie ustąpi nawet przy nowych bateriach, najlepiej wypróbować kabel Micro-USB. Podłącz kontroler do konsoli Xbox Series z kablem i sprawdź jego działanie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, może to oznaczać, że usterka tkwi w bezprzewodowym połączeniu sterownika.

Odłącz konsolę

W niektórych przypadkach problem może leżeć w samej konsoli. Aby sprawdzić, czy tak jest, całkowicie wyłączyć sprzęt i przystąpić do odłączania go. Gdy to zrobisz, możesz go ponownie włączyć, uruchomić synchronizację i sprawdzić, czy wszystko działa normalnie. Należy zauważyć, że tej usterki nie można pomylić z błędem Xbox Series X 0x87E10BC6 podczas uruchamiania gry.

Konsole z serii xbox xys

Jakie są rozwiązania dostępne dla pilota, który się nie włącza?

Jeśli masz całkowicie nieodpowiadające urządzenie na konsoli Xbox, rozważ niektóre z następujących rozwiązań:

Sprawdź, czy styki baterii działają

Zużyty lub utleniony styk może mieć wpływ na podłączenie akumulatorów. Bardzo częstą sytuacją jest również to, że są źle ustawione, więc ich przystosowanie może wystarczyć, aby mieć gotowy kontroler.

Aktualizacja firmware

Jak już wspomniano, aktualizacje są wykonywane za pomocą podłączenie kabla USB. Często zdarza się, że aktualizacja w tle może zostać przerwana przez różne przypadki, generując poważne przeszkody dla jakości polecenia. Tak czy inaczej, dobrze jest sprawdzić, czy oprogramowanie układowe jest aktualne, uzyskując dostęp do opcji konfiguracyjnych w systemie. W trakcie mogą poprosić Cię o aktywowanie trybu programisty na konsoli Xbox, aby wykonać określone czynności.

Skontaktuj się z obsługą klienta Xbox

Jeśli po wykonaniu opisanych tutaj procedur nadal masz z tym problemy, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Xbox. Technicy przyjdą na Twój raport i poszukają realnego sposobu rozwiązania problemu Twojego polecenia.