Skip to content

Jak zresetować APN mojego urządzenia z Androidem? -Prosta konfiguracja

6 de luty de 2022

Kiedy kupujemy urządzenie z Androidem, jest ono dostarczane z pewnymi podstawowymi ustawieniami domyślnymi, na ogół są one zorientowane, w przypadku sieci, według dostawcy usług telefonicznych, z którym współpracujemy. Dostawcy ci mają sposoby na identyfikację siebie i urządzeń dodanych do ich sieci; Z tego powodu wszystkie agregaty muszą mieć nazwę punktu dostępu (APN), aby mogły korzystać z tej sieci.

Kiedy zmieniamy operatora telefonicznego, musimy zmienić tę nazwę identyfikacyjną telefonu komórkowego, w tym przypadku Android w celu uzyskania dostępu do sieci, to znaczy, jeśli używaliśmy Movistar i zmieniliśmy na Telcel, musimy skonfigurować Telcel APN. Dzieje się tak, ponieważ identyfikacja użyta dla Movistar różni się od tej potrzebnej w tym przypadku dla Telcel; Zobaczmy teraz, jak ta procedura jest wykonywana na dowolnym urządzeniu z Androidem.

Jak skonfigurować APN na urządzeniu z Androidem?

Jeśli chodzi o urządzenia z systemem operacyjnym Android, mamy kilka sposobów na skonfigurowanie APN, aby uzyskać dostęp do sieci komórkowej, której potrzebujemy. Wiedząc to Identyfikatory dla każdego dostawcy są różne, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to dowiedzieć się, jakie dane musimy wprowadzić dla każdego z nich w szczególności; To ważne, ponieważ jeśli nie wprowadzimy danych, to połączenie nie będzie możliwe.

Kiedy zdecydowaliśmy się to zrobić procedurę można wykonać ręcznie lub resetując urządzenie, oba sposoby działania są prawidłowe i możemy osiągnąć nasz cel. Czasami wydaje się, że telefon ma bardziej złożony problem, ale zobaczymy, że może tak nie być, zacznijmy.

ręcznie

Jeśli mamy telefon komórkowy, który został nabyty za darmo w branży telefonicznej, który konfiguruje go tak, aby służył tylko dla siebie, lub jeśli to, co zrobiliśmy, polegało na tym, że całkowicie odblokowaliśmy telefon, możemy to zrobić ręcznie. Ponieważ te telefony komórkowe zostały pozostawione na zero, jakby były z fabryki, nie mają nazwy identyfikującej je w sieci, w tym przypadku podamy przykład dla sieci telefonicznej Movistar, zobaczmy.

 1. Ustawienia> Połączenia bezprzewodowe.
 2. Sieci komórkowe > APN.
 3. Nowy APN.

konfigurowanie anp wg operatora

Teraz wyświetli się lista do której musimy wprowadzić dane w tym przypadku Movistar. Jedna część przeznaczona jest na sieć internetową, a druga na wiadomości MMS, najpierw przez Internet

 1. Nazwa > Movistar
 2. APN> movistar.es
 3. Proxy i Port > zostaną oznaczone jako „Nie ustawiono”
 4. Nazwa użytkownika > MOVISTAR
 5. Hasło > MOVISTAR
 6. Serwery, MMSC, MMS Proxy i MMS Port> zostaną ustawione na „nie ustawiono”
 7. MCK > 214
 8. MNK> 07
 9. Typ uwierzytelniania > PAP
 10. Typ APN> nie ustawiono

Teraz nadszedł czas na ustanowienie wiadomości, aby móc uzyskać dostęp do tej części sieci, która jest skonfigurowana poza tym, co staje się siecią internetową, jeśli nie wykonamy tej czynności, usługi będą miały problemy, a wprowadzone zmiany mogą nie działać , to jest do powiedzenia, będziemy w połowie drogiZobaczmy.

 1. Nazwa> Movistar MMS
 2. APN> mms.movistar.es
 3. Proxy i Port > będą oznaczone jako „nieustawione”
 4. Nazwa użytkownika> [email protected]
 5. Hasło > MOVISTAR
 6. Serwer > 10.138.255.001
 7. MMSC> http//mms.movistar.com
 8. Proxy MMS > 10,138,255,5
 9. Port MMS > 8080
 10. MCK > 214
 11. MNK> 07
 12. Typ uwierzytelniania > PAP
 13. Typ APN > mms

zresetować urządzenie

Aby wykonać tę procedurę, aby przywrócić VPN, która jest najbardziej zalecana w przypadku uzyskiwania dostępu do telefonu, o którym wiemy, że jest udostępniona operatorom, do których musimy uzyskać dostęp, ale nie dla wszystkich operatorów. Musimy wykonać następujące kroki:

 1. Wchodzimy aplikacje > Ustawienia.
 2. Więcej sieci> Sieci komórkowe.
 3. Punkty dostępu
 4. Teraz kliknij Przywróć „VPN”
 5. Czekamy na zakończenie renowacji.

Co zrobić, aby uzyskać APN głównych operatorów?

Aby uzyskać te APN, tak naprawdę nie musisz wiele robić, każdy operator ma je dostępne na oficjalnej stronie każdego z nich. Chociaż należy wspomnieć, że jest taki, który może dać nam darmowy internet na komórce lub tablecie nie jest wymagane dodatkowe oprogramowanie; chociaż aby uzyskać dostęp do informacji operatorów wystarczy wejść w wybraną przez siebie przeglądarkę i wpisać APN „operatora”

Jak odblokować hotspot na moim telefonie z Androidem?

Jeśli chodzi o punkt dostępowy, mówimy o możliwości współdzielenia połączenia internetowego z innymi urządzeniami mobilnymi lub, w zależności od przypadku, laptopem; jest to stosunkowo prosty proces do osiągnięcia, dobrze wiedzieć w sytuacjach awaryjnych, zobaczmy, jak to osiągnąć na urządzeniach z Androidem.

pobierz dane z apn

W zależności od telefonu i wersji systemu procedura się zmienia, najpierw wchodzimy przejdź do Ustawienia> Więcej> Udostępnianie Internetu i hotspot Wi-Fi> Skonfiguruj hotspot Wi-Fi, to dla bezpieczeństwa wpisujemy nazwę i hasło, a na koniec aktywujemy przełącznik Portable Wi-fi Hotspot. Pamiętaj, że ta konfiguracja różni się w zależności od wersji i telefonu komórkowego.

Dlaczego urządzenie nie łączy się z APN?

W każdym razie pierwszą rzeczą, którą musimy wiedzieć na pewno, jest to, czym jest APN i do czego służy. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje dobrze zdefiniowany powód, a mianowicie, gdy chcemy uzyskać dostęp do innej sieci VPN poza tą, z której korzystamy, musimy odblokować telefon dla tego nowego operatora z którego chcemy korzystać; W każdym razie jak najbardziej zalecane jest jej całkowite zwolnienie.

dołącz do naszego kanału telegram