Skip to content

Jak zobaczyć pamięć wewnętrzną w systemie Android i skąd wiedzieć, że zajmuje ona tak dużo miejsca

26 de grudzień de 2021

Zwłaszcza w urządzeniach o niskim lub średnim zakresie, pamięć androida lub pamięć wewnętrzna ma tendencję do stosunkowo łatwego wypełniania. Ale to też może się zdarzyć na urządzeniach z wyższej półki. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, próbując zwolnić miejsce, jest sprawdzenie, co tak wiele zajmuje.

Przejdziemy krok po kroku w tym artykule, aby przede wszystkim odkryć, co to jest, że ty zajmuje tyle miejsca a potem zobaczymy jak to uwolnić mieć miejsce do przechowywania. Dowiedz się, jak zwolnić miejsce na Androidzie bez usuwania czegokolwiek i czy mam mało miejsca

Jak sprawdzić, co zajmuje miejsce w pamięci Androida?

Najbardziej podstawową rzeczą, jaką możesz zrobić, to iść tam, gdzie jest napisane Ustawienia i wtedy PrzechowywanieW tym miejscu będziesz mógł zobaczyć, co zajmuje całe dane miejsce.

Zaraz po wejściu do tej sekcji będziesz mógł ogólnie zobaczyć, czym zajmują się aplikacje, obrazy i filmy, dźwięk, inni. Ale jeśli klikniesz na każdy z nich, otrzymasz bardziej szczegółowe informacje na jego temat. Możesz nawet usunąć różne rzeczy z tej sekcji.

Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje, możesz skorzystać z aplikacji takich jak Mapa pamięci co jest całkiem skuteczne i mógłbym nawet powiedzieć zabawne, ponieważ ma unikalny i oryginalny interfejs, który pozwala zobaczyć szczegółowo i w znacznie szerszy sposób niż w przypadku opcji dostępnych domyślnie w Androidzie, co zajmuje miejsce na urządzeniu.

Co zajmuje tyle miejsca na Androidzie

Aplikacja zaraz po jej otwarciu możesz zobaczyć, co zajmuje tak dużo miejsca na twoim urządzeniu, im większe cztery zobaczysz, tym więcej miejsca zajmuje. Będziesz mógł wizualizować foldery i pliki Twojego urządzenia.

Ta aplikacja nie tylko pozwala zobaczyć, ile zajmuje całe miejsce do przechowywania, ale także pozostawia ci do usuń dowolny rodzaj pliku chcesz, choć oczywiście powinieneś używać go ostrożnie.

Zwolnij miejsce na Androidzie

Inną opcją, jeśli nie chcesz tracić czasu na powyższe, jest usuwanie filmów lub zdjęć, najlepiej byłoby przenieść je na kartę MicroSD. W przypadku automatycznego pobierania plików WhatsApp aktywowane, powinieneś je całkowicie dezaktywować, ponieważ jeśli jesteś w grupie WhatsApp, automatycznie pobierasz wszystko i w ciągu kilku dni może zabraknąć miejsca.

Niektóre aplikacje mogą być przełącz na microSD, należy skorzystać z tej opcji, gdy jest dostępna. Z kolei korzystanie z Facebooka Lite i Messengera Lite zamiast zwykłych aplikacji może pomóc w zaoszczędzeniu nawet 300-400 MB miejsca, a to bardzo dużo. Ponadto wymienione powyżej aplikacje są oficjalne i można je znaleźć pod adresem Sklep Play. W ten sam sposób możesz zmienić domyślną pamięć na kartę microSD / SD

Coś, co jest bardzo dalekie od rzeczywistości, to problem, na który wielu użytkowników cierpiało z wielkim uporem i jest to, że Android wielokrotnie wysyła powiadomienie, że na urządzeniu jest mało miejsca na dane, więc wiele z pierwszych rzeczy, które robią, to odinstalowanie aplikacji lub usuwać zdjęcia, filmy, z urządzenia, nie wiedząc, że jest wiele sposobów na zwolnienie miejsca inne niż konwencjonalne w tej chwili postaramy się odpowiedzieć na to, co zastanawia się wielu użytkowników Dlaczego mam mało miejsca do przechowywania?

Mam mało miejsca do przechowywania, co mam zrobić?

To jest coś, co zdarza się często i jest to, że zdecydowana większość smartfonów ze średniej półki, które zwykle nie mają dużo miejsca w pamięci wewnętrznej, ponieważ w dużej mierze jest ona wykorzystywana do System operacyjny Android, z aplikacjami i plikami niezbędnymi do jego działania, tak jak w przypadku Samsunga Galaxy J2, że prawie cała przestrzeń jest zajęta i ponieważ podczas instalowania niektórych aplikacji przestrzeń jest wyczerpana, co staje się dość problematyczne, ponieważ chcemy mieć inne lepsze funkcje i nie możemy się nimi cieszyć z tego powodu.sprawdź pamięć telefonu z Androidem

Zwolnij pamięć urządzenia z Androidem

Wynika to jednak z wielu przyczyn, głównym z nich jest to, że aplikacje, gry, które mamy, są zainstalowane, ale w tym celu Android zaprojektował funkcję, która pozwala nam przenosić aplikacje do Karta pamięci Micro SD, coś, co jest całkiem dobre, a prawda pomaga zbytnio rozwiązać ten problem z przechowywaniem w dużym stopniu. Jeśli masz wadę posiadania uszkodzonego MicroSD, co jest dość powszechne, naprawa go nie zajmie Ci dużo czasu, wystarczy wykonać kilka bardzo prostych kroków.

To bardzo proste, po prostu musisz iść ustawienia-> aplikacje-> wybierz aplikację, którą chcesz przenieść i jeśli pozwala na przeniesienie jej na kartę micro SD, pamiętaj, że nie wszystkie aplikacje są kompatybilne z tą funkcją, co powinno być bardzo ważne, aby to podkreślić, ale większość aplikacji z dużą ilością pliki mają włączoną tę opcję.

Kolejny sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w nasz telefon komórkowy z Androidem, jest optymalizacja systemu, jest kilka aplikacji, które są w stanie to zrobić, podobnie jak my, czyszczące aplikacje, które zajmują zbyt dużo miejsca.

Wiele używamy Facebooka Na naszych urządzeniach mobilnych ta właśnie wydała nieco lżejszą opcję swojej świetnej aplikacji, jest lżejsza i mniejsza, stąd zalecamy ją i zostawiamy link do pobrania, kiedy tylko możesz.

Między innymi mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci trochę uwolnić przestrzeń Twojego telefonu, coś, co naprawdę przydaje się, gdy mamy dość ograniczoną przestrzeń do wykonywania codziennych zadań.

dołącz do naszego kanału telegram