Skip to content

Jak zobaczyć hasła Wi-Fi zapisane w telefonach Nokia Lumia na Windows Phone

25 de listopad de 2022

Kiedyś zdarzyło mi się, że zapomniałem o hasło do wifiskonfigurowałem już mój Smart TV, notebooka i telefon komórkowy z Wi-Fi, więc było to zbyt dziwne, że ciągle wpisywałem hasło, tylko wtedy, gdy ludzie przychodzili do domu.

Problem polega na tym, że miałem domyślne hasło, które dał mi operator i oczywiście tego rodzaju hasło jest trudniejsze do zapomnienia. Musiałem wymyślić, jak znaleźć ten klucz miał moje Wi-Fi a prawda jest taka, że ​​okazało się to łatwiejsze, niż sobie wyobrażałem.

Z tego powodu, jeśli trafiłeś tutaj i masz ten sam problem, czy masz telefon Windows lub jakiekolwiek inne urządzenie, nauczymy Cię, jak odzyskać hasło Wi-Fi w dość prosty sposób, abyś nie był zbyt skomplikowany.

Jak zobaczyć hasło Wi-Fi z Windows Phone

W rzeczywistości mamy kilka opcji, najłatwiejsza ze wszystkich w pigułce daj te IP które są zawsze takie same, gdziekolwiek jesteś: zarówno Gdy to zrobisz, poprosi Cię o podanie nazwy użytkownika i hasła. Być może nigdy nie byłeś w tym miejscu i dlatego nigdy niczego nie zmieniłeś, więc hasło i nazwę użytkownika Będą domyślne i jest to „admin” małymi literami i bez cudzysłowów, zarówno dla nazwy użytkownika, jak i hasła.

Zrób to z komputera z systemem Windows

Teraz, jeśli powyższe nie zadziałało dla nas, możemy to zrobić w pewien sposób znacznie proste z naszego komputera.

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to zacząć, piszemy „Biegać” i wcisnęliśmy enter. Teraz musimy po prostu zrobić napisz cmd i ponownie naciśnij enter.

Teraz mamy przed sobą czarny ekran i powinieneś zrobić wpisz „ipconfig”.

To, co zobaczysz, to wiele danych, które nas interesują gdzie mamy IP. Jeśli jesteś podłączony przez Ethernet (kabel) lub Wi-Fi, pojawi się tam również.

Cóż, kiedy już mamy ten adres IP, wpisujemy a przeglądarka internetowa, taka jak Chromewpisujemy ten adres IP i wchodzimy, teraz będziemy mogli uzyskać w sekcji hasła to, które ma nasz modem WiFi.

Skąd będziesz wiedzieć, jakie jest hasło na wypadek, gdybyśmy je zgubili to nie jest zbyt skomplikowane i chodzi o to, żeby trochę się nałożyć i zrobić. To nie tak, że kończy się to zbyt długo.

Dowiedz się, jak odzyskać hasła Wi-Fi zapisane w telefonach Nokia Lumia z systemem Windows Phone

Hasła Wi-Fi zapisane w telefonach komórkowych Nokia Lumia

Jednym z elementów, które uważamy za niezbędne w każdym inteligentnym urządzeniu, jest łatwość, z jaką możemy podłączyć te urządzenia do sieci Wi-Fi naszych domów. Ten pozwala nam przeglądać sieć bezprzewodowo z tymi urządzeniami bez żadnych niedogodności.

Chociaż okazuje się, że jest to niezbędny element, istnieje wiele powodów, które mogą spowodować, że zapomnimy o kluczu, który nam na to pozwala naszą sieć Wi-Fi preferowane. Mamy więc kilka alternatyw na wypadek, gdybyśmy nie chcieli resetować zarówno użytkownika, jak i hasła do wspomnianej sieci.

Jedną z tych opcji, które musimy odzyskać hasło, jest użycie naszego urządzenia Nokia Lumia, które ułatwi to zadanie dzięki system operacyjny Windows Phone. Kroki, które należy wykonać, wcale nie są skomplikowane, ale muszą być wykonane poprawnie, aby wyodrębnić wymagane informacje.

Aby to zrobić, musimy uzyskać dostęp do ustawień z naszego urządzenia i przejść do opcji sieci, stamtąd uzyskamy dostęp Zarządzaj znanymi połączeniami. Po wykonaniu tych kroków podłączymy naszą Nokia Lumia do naszego komputera, niezależnie od używanego systemu operacyjnego Windows.

Z komputera uzyskamy dostęp do konsoli poleceń, do której uzyskamy dostęp od samego początku i wpisując słowo uruchom w wyszukiwarce, oraz wprowadzimy słowa CMD. Kiedy na naszym ekranie pojawi się interfejs konsoli poleceń, musimy napisać instrukcję.

Wpisz z tej konsoli polecenie netsh wlan pokaż nazwę profilu = „nazwa Wi-Fi” klucz = wyczyść, i poczekaj, możemy zobaczyć szczegóły dotyczące sieci, z którą jesteśmy połączeni.

Wyświetlenie tych danych pozwoli nam uzyskać hasło do naszego klucza, z którym będziemy musieli się połączyć. Lub zmień go, aby łatwo połączyć nasze urządzeń do sieci.

dołącz do naszego kanału telegram