Skip to content

Jak znacznie szybciej ładować strony Chrome, Firefox i Edge dzięki LazyLoad

15 de czerwiec de 2022

wczytaj strony Chrom z LazyLoad szybko jest to pierwsza potrzeba w społeczeństwie tak pilnym jak nasze. Czy nie zauważyłeś ostatnio, że strony, które ładujesz? Google Chrome Czy działają lub ładują się zbyt wolno? Być może dzieje się tak z powodu połączenia internetowego lub odwiedzanych stron są nieco ciężkie, ale niezależnie od tego, czy Ci zależy, czy nie, powinieneś pamiętać, że jest kilka małych sztuczek, z którymi możesz pracować. Dzięki nim możemy osiągnąć lepszą wydajność naszych urządzeń i większe korzyści z usługi.

Dziś skupimy się na przedstawieniu funkcji zewnętrznej, w której Google udoskonalenie zajmuje trochę czasu, to się nazywa LazyLoad. Ta opcja dodana do przeglądarki Chrome umożliwia ładowanie stron internetowych a 35% szybciej, według własnych testów Google. Biorąc pod uwagę tę niewielką, ale znaczącą poprawę, wielu użytkowników cieszy się, że ma opcję, która daje im możliwość zaoszczędzenia nawet kilku sekund czasu, który mogą skierować na inne zadania. Dziś Nauczymy Cię, jak z niego korzystać.

Jak działa LazyLoad dla Chrome

Mimo, że jest to ulepszenie dla przeglądarki Chrome, ciekawostką jest to, że ta funkcja nie jest widoczna gołym okiem w konwencjonalnej wersji Chrome, więc musimy ją aktywować sami. Główna funkcja tej opcji jest prosta: Nie zezwalaj niektóre treści stron ładują się chyba że chcemy i robimy zwój na dół.

Podczas przewijania będziesz mógł zobaczyć wszystkie te treści, o których wspomnieliśmy wcześniej, ponieważ nadal tam są, tylko jakoś „ukryte”. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę moc swojego komputera, jakość połączenia internetowego i wagę odwiedzanych stron. Mimo to najprawdopodobniej zauważysz natychmiastową poprawę czasu ładowania.

Trzeba powiedzieć, że chociaż ta funkcja została zaprojektowana przede wszystkim do przeglądania mobilnego ze względu na swoje ograniczenia, teraz możemy również korzystać z jej funkcji na komputerach. Bez względu na to, jakie jest Twoje urządzenie, większość jego funkcji przyda Ci się na co dzień.

ładuj szybciej leniwe strony

Jak aktywować funkcję LazyLoad, aby szybciej ładować strony w Chrome

Kliknij pasek narzędzi na głównej stronie przeglądarki. Tam będziesz mógł zwizualizować szereg eksperymentalnych funkcji, które Google Chrome ma od jakiegoś czasu. Prawdopodobnie nie poznasz wielu z nich, ale zdecydowanie powinieneś dać im szansę na zapoznanie się. Funkcje te zostały stworzone z zasadniczym celem usprawnienia obsługi Eksploratora i oznaczają poprawę sposobu, w jaki poruszamy się po naszych komputerach i w pełni wykorzystujemy nasze urządzenia.

Musisz kliknąć opcję, która pojawia się na górze tej strony, o nazwie Eksperymenty. Znajdziesz w nim zaawansowany pasek wyszukiwania, w którym musisz wpisać słowo LazyLoad Lub po prostu Leniwy, uczynić coś prostszym. Wśród wyników tego wyszukiwania zobaczysz opcję o nazwie Włącz leniwe wczytywanie ramek.

pod nazwą funkcjonować, Widać, że istnieje szereg elementów napisanych jako opis tej opcji. Powinny byćgeneralnie po angielsku, chociaż nie różnią się one zbytnio od informacji, które wcześniej komentowaliśmy. Po przejrzeniu tych notatek zauważysz, że po prawej stronie znajduje się sekcja, w której znajduje się pole opcji z Domyślna wcześniej wybrane. Musisz wejść do tej sekcji, aktywując opcję włączony aby zakończyć aktywację tej funkcji.

Bez dalszych ceregieli musisz się teraz zrelaksować, ponieważ za każdym razem, gdy ładujesz nową stronę w przeglądarce Chrom będziesz mieć premedytację dostęp do tej funkcji, która jest tak korzystna dla Twojej codziennej rutyny. Nie musisz już martwić się o czas potrzebny do otwarcia każdej witryny, ale będziesz jeszcze bardziej cieszyć się korzystaniem z Internetu.

Należy zauważyć, że jeśli chcesz aktywować funkcję LazyLoad w telefonie, aby uzyskać większy zasięg usługi, procedura dla urządzeń mobilnych jest dokładnie taka sama, jak ta wyjaśniona powyżej dla komputerów.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny? Czy udało Ci się szybciej ładować strony w Chrome dzięki LazyLoad? Zostaw nam komentarz!