Skip to content

Jak zmusić Gmaila do zapisywania moich danych logowania?

9 de luty de 2022

Nie jest tajemnicą, że Gmail jest obecnie pozycjonowany jako jeden zs najbardziej popularne usługi przesyłania wiadomości elektronicznych. Generowanie tysięcy pobrań dziennie przez tych użytkowników, którzy zasługują na stałą komunikację ze swoimi przyjaciółmi, rodziną i kontaktami biznesowymi. Ponadto to przydatne narzędzie pozwala bez problemu znaleźć największe załączone pliki i pomaga być aktywnym, aby otrzymywać i wysyłać wiadomości przez 24 godziny na dobę.

Należy zauważyć, że podobnie jak Gmail umożliwia usuwanie sugestii z e-maili, również zazwyczaj zapamiętują informacje dotyczące Twojego loginu. Chociaż w niektórych przypadkach, gdy używanych jest wiele kont, usługa ta może nie w pełni zapamiętywać wyłącznie Twoje dane. Z tego powodu dzisiaj nauczymy Cię jak wymusić ten aspekt, aby Twoje informacje były domyślnie zapamiętane. Zwłaszcza jeśli chcesz, aby informacje o swoim koncie były otwarte.

Dlaczego Gmail nie zapisuje automatycznie moich danych logowania?

Jak już wspomnieliśmy, czasami zdarza się, że wiele osób korzysta z tego samego komputera i przechowywane są różne dane logowania w jednej przeglądarce. Jeśli jednak nie chcesz już udostępniać swojego komputera, najlepiej zrobić wszystko, co możliwe, aby Gmail automatycznie zapisywał Twoje dane i umożliwiał łatwiejszy dostęp. Pamiętaj, że Gmail może również powiadamiać Cię na pulpicie o nowych wiadomościach e-mail.

odmowa pozwolenia

Jednym z powodów, dla których Gmail nie zapisuje automatycznie danych logowania, jest odmowa specjalnych uprawnień. Ponad wszystko, po zalogowaniu się na inne konta lub gdy administratorzy usuną odpowiednie uprawnienia do przeglądania plików. Dlatego najlepiej uzyskać niezbędne uprawnienia lub wypróbować inne konta Google.

Utrata pamięci

To kolejny powód, który ma związek z faktem, że Gmail nie przechowuje poprawnie danych logowania. I jest tak, że gdy przeglądarka jest używana przez cały czas i przez różne osoby w jądrze rodzinnym, możliwe jest, że pamięć podręczna przechowuje wszystkie dane z kont osób trzecich. Powód, dla którego Gmail odmawia zapamiętywania tych danych, aby ułatwić Ci dostęp do strony.

Co mogę zrobić, aby Gmail zapisał mój adres e-mail dostępu i hasło?

Jeśli jesteś zmęczony koniecznością wprowadzanie danych za każdym razem, gdy próbujesz sprawdzić pocztę na platformie Gmail nadszedł czas, abyś coś z tym zrobił i zaczął upraszczać swoje życie. To powiedziawszy, w tej sekcji wskażemy różne wytyczne, dzięki którym Gmail będzie zawsze pamiętał Twój adres e-mail i hasło dostępu, co ułatwi wykonanie przyszłych sesji.

zapisz e-mail i hasło w Gmailu z komputera i telefonu komórkowego

Z Google Chrome

Teraz jeśli chcesz Poproś Gmaila o zapisanie Twoich danych logowania, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to kliknąć ikonę Więcej u góry ekranu. Ta ikona charakteryzuje się trzema poziomymi kropkami. Tam musisz przejść do panelu Ustawienia, a następnie kliknąć Hasła.

Później, zobaczysz sekcję z napisem Autouzupełnianie i stamtąd bardzo ważne jest, aby poszukać zakładki z napisem Nigdy nie zapisywano, aby nacisnąć symbol X, który zobaczysz tuż obok, aby aktywować i zapisać informacje. Gdy to zrobisz, będziesz mógł przeglądać swoje dane za każdym razem, gdy zdecydujesz się zalogować do Gmaila.

Dzięki aplikacji mobilnej

W przypadku, gdy chcesz uzyskać większy komfort korzystania z Gmaila na urządzeniu mobilnym, powinieneś wiedzieć, że ta usługa zapisz swoje dane automatycznie. W każdym przypadku możesz uzyskać dostęp do ustawień aplikacji, aby zmienić preferencje przeglądania, aby platforma zapamiętała Twoje dane lub, przeciwnie, jeśli chcesz, aby przestała zapisywać Twoją nazwę użytkownika i hasło.

Korzystanie z przeglądarki Mozilla Firefox

Aby spełnić ten cel z Mozilla Firefox, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć stronę i wprowadzić wszystkie swoje dane uwierzytelniające, aby przejść do logowania. Następnie musisz kliknąć trzy poziome punkty znajdujące się u góry ekranu. Teraz pójdziesz do sekcja, która mówi Opcje, a następnie Prywatność i bezpieczeństwo. Gdy tam będziesz, zobaczysz alternatywę, która mówi Poproś o zapisanie loginów i haseł.

kroki, aby Gmail pamiętał hasła z mojego Chromeebooka

Dlatego pozostaje to zaznacz pole i naciśnij przycisk Wyjątki dzięki czemu możesz sprawdzić, czy aplikacja Gmail jest wymieniona w opcjach. Następnie musisz kliknąć ikonę Gmail, naciskając opcję Usuń witrynę. Robiąc to, po ponownym zalogowaniu zobaczysz okno dialogowe, w którym musisz kliknąć Zapisz hasło i to wszystko.

W innych przeglądarkach

Jeśli chcesz przeprowadzić tę samą procedurę przez inną przeglądarkę, np. Opera, musisz wiedzieć, że po zalogowaniu się po raz pierwszy, zapyta, czy chcesz zapisać hasło. Dlatego musisz kliknąć akceptuj, aby dane były przechowywane przez długi czas. Ale jeśli przypadkowo kliknąłeś Nigdy nie zapisuj, możesz rozwiązać problem.

Aby to zrobić, musisz kliknąć przycisk Opcje, a następnie przejdź bezpośrednio do menu Ustawienia. Następnie musisz przejść do zakładki Prywatność i bezpieczeństwo, aby stamtąd ustawić się w oknie Zarządzaj zapisanymi hasłami i gdy znajdziesz Gmaila w sekcji niezapisanej, musisz odznaczyć to, aby następnym razem, gdy zostaniesz zapytany Ci to samo pytanie, nie popełnij błędu w swojej decyzji.