Skip to content

Jak zmodyfikować lub zmienić MARGINES w WORD (przykład) | Zobacz, jak to się robi

30 de styczeń de 2021

Często w to wierzymy modyfikować lub zmieniać marginesy w programie Word jest to skomplikowana czynność i tak nie jest. Uważamy, że wprowadzanie zmian w marginesach spowoduje problemy z wydrukowaniem naszego dokumentu.

Słowo to świetny program komputerowy należący do pakietu Gabinet, firma która stworzyła ten pakiet to renomowany Microsoft, jej głównym celem jest przetwarzanie tekstów.

To potężne narzędzie Służy głównie do tworzenia tekstów typu: profesjonalne akademickie, kreatywne lub informacyjne formaty tekstowe.

Słowo to niezbędny zasób, który musi znajdować się w każdym komputerze, procesory tekstu są tak ważne, że można je znaleźć we wszystkich typach systemów operacyjnych. W Linuksie znajdujemy pakiet OpenOffice, który ma własny procesor tekstu. Aby pobrać oficjalny pakiet Office, możesz kliknąć Pobierz pakiet Office.

Modyfikowanie marginesów w programie Word

Jak już wspomniano, bardzo łatwo jest to zrobić Modyfikacja marginesów słówAby wykonać tę akcję, musimy wykonać następujące czynności:

 • Zlokalizuj opcję Projekt strony Ta opcja znajduje się na wstążce karty znajdującej się w górnej części edytora tekstu, jest jedną z opcji Wstawić Y Bibliografia, klikamy na to.
 • Po wybraniu opcji Projekt strony możesz zobaczyć opcję Marginesy, ta opcja znajduje się w sekcji o nazwie Ustawienia strony.
 • Słowo Będzie oferować opcje 5 lub 6 marginesów (normalne, wąskie, umiarkowane, szerokie, lustrzane).
 • Musisz wybrać opcję, która najlepiej pasuje do tworzonego dokumentu.

Jak możesz zobaczyć, że modyfikowanie lub zmienianie marginesów programu Word jest niezwykle łatwe, teraz zadajesz sobie pytanie:Jak dostosować marginesy w programie Word? Ponieważ niejednokrotnie chcemy umieścić wąskie marginesy ściśle w dokumencie, który chcemy stworzyć lub który jest już edytowany.

Cóż, nie ma się czym martwić, w następnej sekcji pokazuje, jak to zrobić nadać cechy osobiste the marginesy z Słowo łatwo.

Dostosuj marginesy programu Word

Jedna rzecz to moc modyfikować marginesy Worda które narzędzie domyślnie prezentuje użytkownikom, a kolejną rzeczą jest ich dostosowanie, aby dostosować je do naszego dokumentu.

Aby przeprowadzić personalizację, należy postępować zgodnie z następującymi instrukcjami:

 • Najpierw musimy kliknąć zakładkę Projekt strony, ta karta znajduje się na wstążce kart u góry edytora tekstu Word.
 • Następnie możesz zobaczyć opcję Marginesy, musimy tam kliknąć.
 • Zostaną wyświetlone różne opcje, w tych opcjach są marginesy Domyślne ustawienia programu Word, takie jak to, czego chcesz nadać cechy osobiste przechodzimy do ostatniej opcji o nazwie Marginesy niestandardowe i klikamy na to.
 • Wybierając opcję Marginesy niestandardoweistnieje możliwość zmiany czterech marginesów (górny, dolny, lewy i prawy), których wartości należy zmodyfikować, dostosowując je do potrzeb edycji dokumentu.

Podczas wykonywania prac na pochyłości są one zwykle używane do górnego marginesu (3 cm), lewego (4 cm), prawego (2 cm), dolnego (3 cm). Jeśli chcesz to sprawdzić, możesz umieścić regułę Microsoft Word i zobaczyć marginesy strony.

Kilka przydatnych wskazówek dotyczących programu Word

Teraz, kiedy już wiesz jak modyfikować marginesy w programie Word, ta sekcja zawiera szereg wskazówek i porad, aby nasi czytelnicy mogli lepiej wykorzystać to wspaniałe narzędzie Słowo. Zacznijmy!

edytuj słowo typu czcionki

 • Nowy dokument można otworzyć naciskając klawisze Ctrl + U.
 • Aby wstawić godzinę w dokumencie Alt + Shift + H i datę Alt + Shift + F.
 • Naciśnięcie F7 daje bezpośredni dostęp do pisowni dokumentu.
 • Aby wybrać rodzaj czcionki, naciśnij klawisze Ctrl + Shift + M.
 • Możesz szybciej otworzyć dokument, używając klawiszy Ctrl + O, odbywa się to po zamknięciu programu Word.

Jeśli jesteś bardzo zainteresowany różnymi działaniami, które możesz wykonać Słowo, Przedstawiono świetny artykuł Jak tworzyć lub usuwać hiperłącza za pomocą programu Word, aby kontynuować naukę o tym wspaniałym narzędziu.

dołącz do naszego kanału telegram