Skip to content

Jak zmniejszyć zużycie danych podczas grania w Netflix? – Ustaw limit

4 de grudzień de 2021

Platformy streamingowe, takie jak Netflix, są wypełnione katalogiem treści, który z dnia na dzień powiększa się o nowe filmy, seriale i promocje. Przy tak dużej dostępnej rozrywce wygodnie jest ustalić limit zużycia danych przez aplikację. Jak zmniejszyć zużycie danych podczas grania w Netflix?.

Aplikacja integruje menu ustawień, które pozwala nałożyć limit na wykorzystanie danych i obliczyć w przybliżeniu, ile danych jest zużywanych podczas oglądania filmu lub serialu. Dowiedz się o metodach ograniczania danych z dowolnego urządzenia, a nawet blokowania jego używania, a także o innych sposobach ograniczania zużycia danych.

Jak ograniczyć zużycie danych do przesyłania strumieniowego w serwisie Netflix?

W przypadku wszystkich seriali i filmów dostępnych w serwisie Netflix normalne jest spędzanie wielu godzin na odkrywaniu kategorii i robieniu maratonu. Jednak przez te wszystkie godziny możesz zużywać wszystkie dane telefonu komórkowego, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Aby uniknąć nieoczekiwanego wyczerpania się danych, powinieneś dobrze zarządzaj wykorzystaniem danych.

Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest ustawienie limitu danych mobilnych w „Ustawieniach” urządzenia. Ten wyśle ​​alert, gdy zbliżysz się do limitu ustawić ręcznie, co można monitorować w „Ustawieniach”. Alternatywnie aplikacja oferuje opcję automatycznego regulowania zużycia danych podczas odtwarzania treści.

W ramach konfiguracji platformy znajduje się menu ustawienia wykorzystania danych. Te opcje pozwalają zmniejszyć zużycie danych w oparciu o jakość wideo i szybkość połączenia. Chociaż nie zapewniają rzeczywistej kontroli nad ilością wykorzystywanych danych, są bardzo przydatne do zapisywania danych.

Istnieją trzy podstawowe opcje konfiguracji. „Automatyczny” to najbardziej zrównoważona opcja, chociaż jakość wizualna może się znacznie różnić. „Dane maksymalne” to te, które zużywają najwięcej danych, ale są odtwarzane w maksymalnej jakości. ’Zapisz dane’ Jest to idealna konfiguracja, aby zminimalizować wydatki na dane podczas korzystania z Netflix.

Jeśli chcesz uzyskać większą dokładność, możesz również ręcznie dostosować ustawienia, aby zmienić jakość wideo między czterema opcjami: Niski, Średni, Wysoki i Automatyczny.

Korzystanie z urządzenia mobilnego

Aby wprowadzić te zmiany z aplikacji mobilnej Netflix, musisz zalogować się na swoje konto, otworzyć panel opcji i otworzyć sekcję „Korzystanie z danych komórkowych”. Tam możesz wybrać jedno z domyślnych ustawień zarządzania i zużycia danych podczas odtwarzania treści w aplikacji Netflix.

Z komputera PC

Zaloguj się do witryny Netflix z przeglądarki. Poszukaj menu opcji konta i wprowadź profil, którego używasz (w przypadku konta rodzinnego). Tam otwórz „Ustawienia odtwarzania”. Wybierz jedną z opcji „Użycie danych na ekran”, która odpowiada ilości danych, które chcesz zapisać.

Do ile GB zużywa Netflix, jeśli nie ma limitu danych?

Wykorzystanie danych Netflix

W zależności od jakości wideo skonfigurowanej do odtwarzania, zużycie danych może wynosić do 1 GB na godzinę (SD), 3 GB na godzinę (Full HD) lub 7 GB na godzinę (4K Ultra HD). To są przybliżone liczby oferowane przez oficjalną platformę Netflix, zapewniając, że konsumpcja może być niższa i różni się w zależności od treści.

Innymi słowy, mógłbyś wydać cały plan transmisji danych na film jeśli grasz w Full HD lub 4K Ultra HD, lub jeśli oglądasz cały sezon serialu w SD. Dlatego dobrym pomysłem jest skonfigurowanie wykorzystania danych, aby uniknąć nadmiernego zużycia podczas korzystania z aplikacji do przesyłania strumieniowego i aby móc w pełni wykorzystać Netflix.

Jeśli wybrałeś inną rozdzielczość dla swoich filmów, wykorzystanie danych może: do 0,3 GB na godzinę (Niski) i 0,7 GB na godzinę (Średni). W trybie High zużycie danych jest maksymalne i odpowiada jakości Full HD i 4K Ultra HD. Możesz także dostosować rozdzielczość do szybkości połączenia, aby zapewnić płynne odtwarzanie.

Jak sprawić, by Netflix nie bawił się mobilną transmisją danych?

Jeśli liczby są wygórowane, ale nie chcesz przegapić wszystkiego, co oferuje katalog Netflix, możesz skorzystać z alternatywy do kontrolowania zużycia danych. W sekcji „Korzystanie z danych komórkowych” możesz wybierz opcję „Tylko Wi-Fi” aby aplikacja nie wykorzystywała Twoich danych w reprodukcji.

Ustawienia Netflix tylko wifi

Oczywiście oznacza to, że możesz cieszyć się przesyłaniem strumieniowym treści tylko wtedy, gdy masz bezprzewodowe połączenie z Internetem. Mimo to pozwoli ci zachowaj swoje dane mobilne wydawać je umiarkowanie w innych aplikacjach.

Możesz też skorzystać z opcji „Pobierz”, aby oglądać filmy lub seriale w trybie offline. W ten sposób możesz pobierać treści, które chcesz oglądać po połączeniu z siecią Wi-Fi i później graj w trybie offline z aplikacji Netflix.

dołącz do naszego kanału telegram