Skip to content

Jak zmniejszyć zużycie baterii i danych w Zdjęciach Google na Androida i iPhone’a

28 de styczeń de 2023

zdjęcia z google to bardzo praktyczna usługa, aby zawsze mieć kopię zapasową naszych ulubionych zdjęć, a także mieć do nich dostęp z różnych urządzeń. Ale chociaż ma wiele zalet, ma też poważną wadę: zużywa zbyt dużo baterii i wie, jak oszczędzać baterię na Androidzie.

. A jeśli nasze smartfony mają już dość ograniczoną autonomię, interesujące byłoby znalezienie sposobu na zmniejszenie tego zużycia w jakiś sposób.

Na szczęście istnieje mała sztuczka, dzięki której możemy zapobiec tak dużemu rozładowaniu baterii. I to jest to, co naprawdę pochłania automatyczna kopia zapasowa wszystkich naszych zdjęć, więc jeśli ją wyłączymy, unikniemy konieczności ciągłego zwracania uwagi na wtyczkę.

Chodzi o to, że domyślnie Zdjęcia Google przechowują plik kopia wszystkich zdjęć które robimy lub zapisujemy na smartfonie. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​robienie tej kopii od czasu do czasu jest więcej niż wystarczające, aby nasze obrazy były bezpieczne, a oszczędność baterii może być znaczna.

Jak wyłączyć kopię zapasową w Zdjęciach Google

  1. W aplikacji Zdjęcia Google przejdź do menu ustawieniaprzeciągając z prawej strony, aby wyświetlić okno.
  2. Wejdź do sekcji Twórz kopie zapasowe i synchronizuj aby uzyskać dostęp do ustawień usług Google.
  3. Kliknij przycisk Aktywuj, aby opcja pozostała w trybie niepełnosprawny.mniejsze zużycie baterii mobilnej

Ile baterii możemy zaoszczędzić?

Dzięki tak prostemu krokowi, jak wyłączenie tej automatycznej kopii zapasowej, możemy zaoszczędzić do 20% baterii. Oczywiście nie chodzi tu o konkretne dane, gdyż zależeć to będzie przede wszystkim od ilości wykonanych przez nas zdjęć. Jeśli należymy do tych, którzy cały dzień chodzą z aparatem mobilnym na plecach, zauważymy znacznie większe oszczędności, niż gdybyśmy robili tylko okazjonalne zdjęcia.

Tak czy inaczej, oszczędzanie baterii jest szczególnie cenione w terminalach, które mają mniej wydajną baterię. Wiemy już, że autonomia To jeden ze słabych punktów każdego smartfona i dopóki to się nie zmieni, konieczne będzie wyciąganie wszystkich sztuczek, które przychodzą nam do głowy, aby uniknąć ciągłego szukania wtyczki.

Jeśli chcesz mieć kopię wszystkich swoich zdjęć, wystarczy od czasu do czasu zrobić kopię, kilka razy w tygodniu, z którą zużycie będzie dużo mniejsze i ta funkcja jest znacznie bardziej praktyczna, chociaż należy zoptymalizować użycie i zużycie baterii telefonu komórkowego z systemem Android lub iPhone

Upewnij się, że nie masz problemów z baterią

Bez wątpienia Google ma do dyspozycji szeroką gamę aplikacji, które ułatwiają życie użytkownikom bez większego problemu, chociaż gdy widzą zużycie energii przez jedną z tych aplikacji, nie bardzo im się to podoba. Zdjęcia Google są zwykle powodem złości tysięcy użytkowników na świecie.

Jak już wiemy, ta aplikacja służy do wykonaj kopię zapasową wszystkich zdjęć i filmów z telefonu komórkowego, wraz z tym umożliwia dostęp do nich z dowolnego urządzenia z kontem Google. Jest to bardzo przydatne, jednak funkcja tworzenia kopii zapasowej jest aktywowana automatycznie.

Generuje to większe zużycie baterii niż zwykle, ponieważ stale pracuje w tle, generuje to znacznie większe zużycie baterii kosztem jej żywotności. Na szczęście można to wyłączyć, aby uniknąć dalszego zużycia baterii, w ten sam sposób, w jaki można aktywować i używać baterii zapasowej w telefonie komórkowym z systemem Android lub iPhone

Wchodząc do aplikacji, wiem i dezaktywuję automatyczne tworzenie kopii zapasowych Zdjęcia Google znikną do tworzenia kopii zapasowych w tle. Zmniejszenie zużycia baterii. Chociaż jeśli nie chcesz go całkowicie dezaktywować, możesz wybrać, czy chcesz wykonywać kopie tylko za pomocą połączenia Wi-Fi, czy w określonych godzinach.

Chociaż musisz się upewnić która z Twoich aplikacji zużywa baterię, sprawdź sekcję baterii w ustawieniach telefonu komórkowego i tam zobaczysz, który z nich ma największy wpływ, a jeśli jest to taki, którego nie potrzebujesz lub nawet nigdy nie używasz, możesz go usunąć. Co pozwoli Ci na doskonałą wydajność bez przerw i awarii. Bezpieczne korzystanie z telefonu komórkowego zależy od użytkownika i tego, co robi, aby zapewnić żywotność baterii.

dołącz do naszego kanału telegram