Skip to content

Jak zmniejszyć wagę lub rozmiar zdjęcia lub obrazu na telefonie z Androidem?

12 de sierpień de 2022

W drugim przypadku mamy inny wysoce polecana aplikacja dla użytkowników, którzy zamierzają zmienić rozmiar swoich obrazów. W tym konkretnym przypadku mówimy o zmniejszeniu rozmiaru zdjęcia, co pozwoli ci zmienić rozmiar lub wyciąć obraz.

Prawda jest taka, że ​​ma różne opcje dodatkowena przykład, aby skompresować obraz bez zmniejszania go lub oczywiście obrócić go w stronę, w której chcesz go mieć.

Obrazy są częścią naszego codziennego życia. Od momentu, w którym widzimy ich dużą liczbę na portalach społecznościowych, przechodząc przez te, które są do nas wysyłane aplikacje takie jak WhatsAppnawet te, które widzimy w Internecie.

Problem pojawia się, gdy chcemy wykorzystać obraz, który ma doskonała jakość. Na przykład, gdy chcemy, aby było to zdjęcie profilowe na WhatsApp, oczywiście chcemy dobrze wyglądać w tego typu aplikacji.

Ale oczywiście tej jakości towarzyszy waga, która czasami jest znaczna. To my to bardzo komplikuje sytuację kiedy chcemy go gdzieś przesłać: czy to na stronę internetową, czy na portal społecznościowy.

Problem polega na tym, że wiele aplikacji ma limit wagi na przesyłanie i tyle, ile my zezwól na przesłanie obrazu, ten może zająć dużo czasu ze względu na jego dużą wagę. Więcej, jeśli masz komórkową transmisję danych i nie masz połączenia z siecią Wi-Fi.

Zobaczmy więc, jak zmniejszyć wagę moich obrazów w tym szczegółowym artykule. Możesz znaleźć prosty samouczek, dzięki któremu szybko nauczysz się, jak sprawić, by moje zdjęcia ważyły ​​mniej i w ten sposób możesz udostępniać je w dowolnym miejscu i nie tracić czasu na ich przesyłanie.

Jak zacząć zmniejszać wagę moich obrazów zgodnie z ich formatem?

Pierwszą rzeczą, o której musimy jasno powiedzieć, jest: jakie są formaty które są obecnie najczęściej używane w internecie:

Format JPG: niekwestionowanym królem jest bez wątpienia format JPG. Ten format ma to, że zachowuje doskonałą jakość obrazu i bardzo niską wagę w porównaniu z innymi formatami.

Dlatego on jest najczęściej używany w internecie i ogólnie sieci społecznościowe. Chociaż istnieje jego wariant, taki jak progresywny JPG, zwykle jest to format, którego wszyscy używamy.

Format GIF: Ten format może być używany zarówno do zwykłych obrazów, jak i ruchomych obrazów. Generalnie nie zajmuje zbyt dużej wagi, ale w zależności od ilości kolorów i stopnia skomplikowania obrazu można zauważyć znaczną utratę jakości. To nie jest dla jakiegokolwiek obrazu.

Format PNG: niewątpliwie jeden z popularnych formatów, który ma zdecydowanie najlepszą jakość. Jedyną rzeczą jest to, że waga zdjęć w tym formacie jest zwykle dość duża.

Mówiąc o formatach graficznych, w ten sam sposób możesz szukać sposobu zmiany formatu z JPG na PNG i jest to dość łatwe do osiągnięcia, dzięki samouczkowi, który zostawiamy, będziesz mógł zrób to w prostych krokach.

Jak sprawić, by obraz ważył mniej bez utraty jakości.

Więc to, co musimy zrobić, aby obraz ważył mniej, jest dość proste. Możemy użyć bezpłatna usługa o nazwie PicResize który w kilku krokach może zmniejszyć wagę obrazu, maksymalnie go skompresując.

Dobrą rzeczą w PicResize jest to, że możesz przesłać obraz lub kilka na raz. Jeśli więc masz wiele do zmiany rozmiaru, możesz to zrobić w ciągu kilku sekund.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, aby zmniejszyć rozmiar obrazu, jest zmiana rozmiaru danego zdjęcia. To jest coś, z czym możesz łatwo zrobić programy takie jak Photoshop co jest dość popularne, fajerwerki itp.

Jak już wiemy, w Photoshopie możemy nawet używać ramek i obramowań na zdjęciach, dlatego jest to bardzo praktyczne narzędzie, gdy Edytuj obrazy.

Jak widać, istnieje wiele programów dla zmniejszyć wagę obrazów. W przypadku, gdy nie masz pomysłu, jak z nich korzystać lub chcesz prostszego rozwiązania. Następnie PicResize jest tym, czego szukasz.

Czy udało Ci się zmniejszyć wagę zdjęcia na Androidzie dzięki temu krok po kroku?

dołącz do naszego kanału telegram