Skip to content

Jak zmniejszyć wagę lub rozmiar zdjęcia lub obrazu na telefonie z Androidem?

12 de sierpień de 2022

W drugim przypadku mamy inny wysoce polecana aplikacja dla użytkowników, którzy zamierzają zmienić rozmiar swoich obrazów. W tym konkretnym przypadku mówimy o zmniejszeniu rozmiaru zdjęcia, co pozwoli ci zmienić rozmiar lub wyciąć obraz.

Prawda jest taka, że ​​ma różne opcje dodatkowena przykład, aby skompresować obraz bez zmniejszania go lub oczywiście obrócić go w stronę, w której chcesz go mieć.

Obrazy są częścią naszego codziennego życia. Od momentu, w którym widzimy ich dużą liczbę na portalach społecznościowych, przechodząc przez te, które są do nas wysyłane aplikacje takie jak WhatsAppnawet te, które widzimy w Internecie.

Problem pojawia się, gdy chcemy wykorzystać obraz, który ma doskonała jakość. Na przykład, gdy chcemy, aby było to zdjęcie profilowe na WhatsApp, oczywiście chcemy dobrze wyglądać w tego typu aplikacji.

Ale oczywiście tej jakości towarzyszy waga, która czasami jest znaczna. To my to bardzo komplikuje sytuację kiedy chcemy go gdzieś przesłać: czy to na stronę internetową, czy na portal społecznościowy.

Problem polega na tym, że wiele aplikacji ma limit wagi na przesyłanie i tyle, ile my zezwól na przesłanie obrazu, ten może zająć dużo czasu ze względu na jego dużą wagę. Więcej, jeśli masz komórkową transmisję danych i nie masz połączenia z siecią Wi-Fi.

Zobaczmy więc, jak zmniejszyć wagę moich obrazów w tym szczegółowym artykule. Możesz znaleźć prosty samouczek, dzięki któremu szybko nauczysz się, jak sprawić, by moje zdjęcia ważyły ​​mniej i w ten sposób możesz udostępniać je w dowolnym miejscu i nie tracić czasu na ich przesyłanie.

Jak zacząć zmniejszać wagę moich obrazów zgodnie z ich formatem?

Pierwszą rzeczą, o której musimy jasno powiedzieć, jest: jakie są formaty które są obecnie najczęściej używane w internecie:

Format JPG: niekwestionowanym królem jest bez wątpienia format JPG. Ten format ma to, że zachowuje doskonałą jakość obrazu i bardzo niską wagę w porównaniu z innymi formatami.

Dlatego on jest najczęściej używany w internecie i ogólnie sieci społecznościowe. Chociaż istnieje jego wariant, taki jak progresywny JPG, zwykle jest to format, którego wszyscy używamy.

Format GIF: Ten format może być używany zarówno do zwykłych obrazów, jak i ruchomych obrazów. Generalnie nie zajmuje zbyt dużej wagi, ale w zależności od ilości kolorów i stopnia skomplikowania obrazu można zauważyć znaczną utratę jakości. To nie jest dla jakiegokolwiek obrazu.

Format PNG: niewątpliwie jeden z popularnych formatów, który ma zdecydowanie najlepszą jakość. Jedyną rzeczą jest to, że waga zdjęć w tym formacie jest zwykle dość duża.

Mówiąc o formatach graficznych, w ten sam sposób możesz szukać sposobu zmiany formatu z JPG na PNG i jest to dość łatwe do osiągnięcia, dzięki samouczkowi, który zostawiamy, będziesz mógł zrób to w prostych krokach.

Jak sprawić, by obraz ważył mniej bez utraty jakości.

Więc to, co musimy zrobić, aby obraz ważył mniej, jest dość proste. Możemy użyć bezpłatna usługa o nazwie PicResize który w kilku krokach może zmniejszyć wagę obrazu, maksymalnie go skompresując.

Dobrą rzeczą w PicResize jest to, że możesz przesłać obraz lub kilka na raz. Jeśli więc masz wiele do zmiany rozmiaru, możesz to zrobić w ciągu kilku sekund.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, aby zmniejszyć rozmiar obrazu, jest zmiana rozmiaru danego zdjęcia. To jest coś, z czym możesz łatwo zrobić programy takie jak Photoshop co jest dość popularne, fajerwerki itp.

Jak już wiemy, w Photoshopie możemy nawet używać ramek i obramowań na zdjęciach, dlatego jest to bardzo praktyczne narzędzie, gdy Edytuj obrazy.

Jak widać, istnieje wiele programów dla zmniejszyć wagę obrazów. W przypadku, gdy nie masz pomysłu, jak z nich korzystać lub chcesz prostszego rozwiązania. Następnie PicResize jest tym, czego szukasz.

Czy udało Ci się zmniejszyć wagę zdjęcia na Androidzie dzięki temu krok po kroku?