Skip to content

Jak zmniejszyć lub zmodyfikować rozmiar zdjęć lub obrazów na moim Androidzie

9 de Maj de 2021

Telefony z systemem Android całkowicie zmieniły sposób, w jaki się komunikujemy. Jest to ważne, ponieważ wiele osób dostrzegło potrzebę możliwości natychmiastowego komunikowania się ze swoimi kolegami lub przyjaciółmi, a dzięki telefonom to jest to bardziej możliwe niż kiedykolwiek.

Cechą ich charakterystyczną jest to, że zawsze trzeba zadbać o ilość miejsca, jakie mają. Zwykle ludzie regulują tę przestrzeń dyskową, usuwając niepotrzebne zdjęcia i pliki. Jest jednak inna grupa osób, które zamiast je usuwać, uczą się kompresować zdjęcia, aby zajmowały mniej miejsca na urządzeniu. Tutaj zamierzamy ci pokazać jak możesz to zrobić.

Co to jest kompresja zdjęcia i do czego służy?

Gdy masz dużo miejsca zajmowanego przez zdjęcia lub filmy, zauważysz, że zajmują one przestrzeń proporcjonalną do jakości zdjęcia. To bardzo wyraźne, im wyższa jakość zdjęcia, zajmie więcej miejsca w naszym wirtualnym magazynie.

Jeśli interesuje Cię środowisko cyfrowe i jego reprezentacje, będziesz wiedział, że istnieją miary przestrzeni dyskowej, wśród których mamy zarówno Megabity, jak i Gigabity. Wszystkie twoje zdjęcia są na Megabite, ale wielu ludzi zawsze tego pragnie wiedzieć, ile miejsca zajmuje seria zdjęć które są oznaczone jako Megabites. W tym celu wielu użytkowników zaleca, aby wiedzieć, jak konwertować z megabitów na gigabity.

Ustalono, że każdy megabit odpowiada milionowi bitów, co z kolei równe 1024 kilobity. Wszystkie miary informacyjne odpowiadają 1024 jednostkom poprzedniego znaku, ponieważ istnieją kilobity, megabity, gigabity i inne miary.

Zwykle telefony, które mamy zawsze będą miały pojemność, która nie będzie w stanie przekroczyć 124 gigabitów pamięci, mimo to są telefony takie jak iPhone, których pamięć może łatwo przekracza 200 gigabitów.

Kiedy kompresujesz zdjęcie, Bierzesz jakość tego i obniżasz jąPozwala to jednak na zachowanie jakości zdjęcia porównywalnej z oryginałem, ale zajmuje mniej miejsca. Jest to bardzo ważne, jeśli chcesz mieć bardzo duże galerie w telefonie i nie chcesz stracić dużo na jakości, zmniejszając je.

Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia na Androidzie?

W tym celu zalecamy zainstalowanie określonej aplikacji, czyli aplikacji Photo Compress & Resize, opracowanej przez firmę Lit Photo. W tym będziesz miał kilka parametrów modyfikacji swoich zdjęć, które pozwolą na ich kompresję. Jego konstrukcja jest nowoczesna i intuicyjna, dzięki czemu uzyskuje się kompresję obrazów to nie problem. Jeśli chcesz, możesz pobrać tę aplikację, publikując ją w Google Playstore.

Ważne jest, aby po skompresowaniu wiele osób korzystało z programów, które pozwalają im modyfikować inne parametry zdjęć, jak np. Kolory i ostrość. Dzięki temu wiele osób mówi, że zdjęcia można edytować na Androidzie jak profesjonalista, o ile masz najlepszy program do edycji zdjęć na Androida.

Aby móc korzystać z funkcji Photo Compress & Resize, musisz otworzyć aplikację i przypisać uprawnienia dostępu do pamięci lokalnej, aby ten program mógł wyodrębnić zdjęcia z pamięci, a następnie umieścić je w aplikacji do skompresowania. konta z wieloma opcjami kompresji, takimi jak stratna kompresja pikseli lub na podstawie procentowej utraty jakości. Ważne jest, aby wiedzieć, że te zdjęcia mogą być automatycznie przesyłane za pomocą tej aplikacji do różnych innych sieci społecznościowych.

nocne zdjęcie z telefonem

Jakie inne sposoby muszę kompresować zdjęcia on-line?

Jeśli nie chcesz pobierać aplikacji, zawsze możesz to zrobić, korzystając z szybkiego wyszukiwania w Google. Aby to zrobić, zalecamy wygooglowanie „Best Photo Compressor”, a szybko otrzymasz odpowiedź. Jednak tutaj zalecamy użycie Image.online-convert. Ta strona jest bezpłatna i umożliwia nawet utworzenie konta.

W przeciwieństwie do swoich konkurentów serwis nigdy nie poprosi Cię o pieniądze za to, co robi. Podobnie jego użycie jest bardzo intuicyjne. Aby z niego skorzystać, wystarczy umieścić swoje pliki na stronie internetowej i podać kompres, i automatycznie zrobi wszystko, czego potrzebujesz, szybko.