Skip to content

Jak zmienić wyszukiwarkę w przeglądarce Opera lub Chrome (przykład)

4 de luty de 2021

Jeśli surfujesz po Internecie, wiedz zmień wyszukiwarkę w przeglądarce Opera lub Chrome Jest to coś, co powinieneś wiedzieć, aby poprawnie dostosować swoją przeglądarkę. Im większa wiedza, tym większa szansa na rozwiązanie problemów, które pojawiają się, gdy strony internetowe się nie ładują. Następnie nauczymy Cię tej procedury za pomocą Opery i przeglądarki Google.

Wyszukiwarka

Kiedy mówimy o wyszukiwarkach, mamy na myśli systemy komputerowe, które potrafią przeprowadzić rozległe wyszukiwania w Internecie. Najwyraźniejszym tego przykładem jest strona Google. Ta platforma może wyświetlać dużą liczbę wyników z różnych stron internetowych.

Praktycznie każda przeglądarka ma wyszukiwarkę. W rzeczywistości najlepsze przeglądarki internetowe integrują kilka opcji, dzięki czemu użytkownik może wybrać tę, która odpowiada jego potrzebom.

Google Chrome i Opera to obecnie jedne z najpopularniejszych przeglądarek. Każdy z nich wyróżnia się oferowaniem wysoka wydajność i wiele opcji dostosowywania. Z poniższego przewodnika dowiesz się, jak zmienić wyszukiwarkę w każdej z tych przeglądarek.

Jak zmienić wyszukiwarkę w przeglądarce Opera lub Chrome

Zmiana domyślnej wyszukiwarki jest zwykle dość prostym procesem. W każdym razie, jeśli masz wątpliwości, przeczytaj poniższe informacje, gdzie nauczymy Cię, jak wykonać tę czynność w przeglądarce Chrome i Opera.

Zmień wyszukiwarkę w Operze

Opera to jedno z najbardziej polecanych narzędzi do przeglądania Internetu. Wyróżnia się to świetnymi opcjami dostosowywania i wydajności. Aby zmienić wyszukiwarkę w Operze, wykonaj następującą procedurę:

 1. W przypadku przeglądarki Opera przejdź do opcji konfiguracji. Aby to zrobić, naciśnij małą ikonę przeglądarki znajdującą się w lewym górnym rogu ekranu.
 2. Teraz kliknij „Oprawa”. Zostaną wyświetlone wszystkie ustawienia związane z aplikacją Opera. Sprawdź, czy znajdują się podstawowe opcje; Aby to zrobić, naciśnij «Podstawowe» znajdujące się po lewej stronie ekranu.
 3. Znajdź sekcję „Osoba ubiegająca się o”, gdzie są opcje związane z wyszukiwaniem Opera.
 4. Naciśnij wybierak znajdujący się po lewej stronie „Jakiej wyszukiwarki użyć z połączonego paska wyszukiwania i adresu”. Domyślnie aplikacja Opera wyświetli dołączone wyszukiwarki (Google, Yahoo, DuckDuckGo, Amazon, Bing i Wikipedia)
 5. Jeśli wolisz zmienić dowolną z istniejących opcji, po prostu ją wybierz. Po czym wyszukiwarka zostanie pomyślnie zmieniona.
 6. Z drugiej strony, jeśli uzyskasz dostęp do opcji „Zarządzaj wyszukiwarkami”istnieje możliwość dodania nowych silników. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć „Dodaj” i zażądać danych wymaganych przez przeglądarkę.

Wyszukiwarka Chrome

Zmień wyszukiwarkę w Google Chrome

Tak jak można zmienić wyszukiwarkę Chrome na Androidzie, tak domyślną wyszukiwarkę aplikacji można łatwo zmodyfikować również w wersji desktopowej. Aby wykonać ten proces, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do opcji konfiguracyjnych przeglądarki Google Chrome. Aby to zrobić, naciśnij trzy kropki znajdujące się powyżej i po prawej stronie przeglądarki.
 2. Kliknij opcję „Ustawienia”. W sekcji „ustawienia” znajdź plik Zakładka „Szukaj”, który zbliża się do końca opcji aplikacji.
 3. Zauważysz, że pierwsza opcja w tej zakładce to „Wyszukiwarka używana w pasku adresu”. Ta opcja odnosi się do wyszukiwarki używanej podczas pisania w pasku nawigacyjnym.
 4. Domyślnie będziemy mieć do dyspozycji opcje Google, Bing, Yahoo, DuckDuckGo i Ecosia. Aby zmienić dowolną z tych opcji, po prostu kliknij jedną ze swoich preferencji.
 5. Z drugiej strony opcja „Zarządzaj wyszukiwarkami” pozwoli Ci dodać nową wyszukiwarkę. Aby to zrobić, kliknij opcję „Dodaj” i podaj dane, których żąda Google Chrome.

dołącz do naszego kanału telegram