Skip to content

Jak obsługiwać „Media Queries” w Internet Explorerze Do czego służą i jak działają?

11 de czerwiec de 2023

Chcesz dowiedzieć się więcej o Media Queries? Media Queries to czynnik wykorzystywany przy tworzeniu stron internetowych. Są one związane ze skalami używanymi w kodzie do umieszczania plików multimedialnych. Istnieją metody przeglądania ich w innych przeglądarkach, ale w tym przypadku porozmawiamy o Media Queries w Internet Explorerze.

Internet Explorer, ta stara domyślna przeglądarka dostarczana przez system Windows, która przywołuje tak wiele wspomnień z dawnych czasów. Musimy pamiętać, że chociaż dobrze jest oprzeć kody na innych przeglądarkachjest uważany za przestarzały i można go odinstalować i zainstalować Microsoft Edge.

Oczywiście, jeśli ponownie zainteresujesz się tą przeglądarką, zawsze możesz ją ponownie pobrać i zainstalować. Prawdą jest, że chociaż wielu uważa ją za przestarzałą; inni wykorzystaj go do jakiegoś ekstrawaganckiego lub ważnego użytkuWszystko zależy od tego, co powinieneś lub chcesz zrobić z tą przeglądarką.

Musisz tylko upewnić się, że wiesz, jak to naprawić, jeśli nie działa lub nie chce się otworzyć. Co staje się problemem, ponieważ to samo nie ma aktualizacji ani funkcji które są domyślnie dostarczane z innymi przeglądarkami. To wyjaśnia liczbę użytkowników, którzy przestali korzystać z Internet Explorera i przeszli do konkurencji.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, zapytania o media są związane między innymi ze skalami strony internetowej. Zapytania o media mogą tworzyć HTML dostosować do różnych urządzeń. Odpowiadają za to, aby obraz idealnie pasował do tego samego miejsca na telefonie komórkowym i na komputerze.

Są one rozwiązane za pomocą prawdy lub fałszu, czyli są zgodne z urządzeniem, na którym kod zwraca wartość true. Może to zabrzmieć trochę myląco, ale system jest prosty, na przykład komputer i telefon komórkowy są zarejestrowane w kodzie, dostosuje się do rozmiaru telefonu komórkowego, gdy pasuje do podanych cech, a komputer wskaże fałsz.

wszystkie te zmiany możemy je zastosować dzięki Media Queriespodczas gdy w Internecie znajdziesz ogromną liczbę samouczków opracowanych przez ekspertów, dzięki którym uzyskasz maksymalną ich moc użytkową.

Problem polega na tym, że w tym momencie napotykamy pewne problemy. Chociaż większość przeglądarek obsługuje zapytania o media, istnieją starsze wersje Internet Explorera, które to obsługują mają z tym problemyponieważ nie wykonują dokonanych modyfikacji.

W każdym razie nie masz się czym martwić, ponieważ istnieje prosty sposób na rozwiązanie tej niedogodności, związany z napisaniem kodu, który nas dotyczy już nie w arkuszu stylów, ale na stronie HTML.

Zalecana opcja jest korzystanie z programu lub treści który został stworzony lub opracowany specjalnie dla tego typu funkcji. Obecnie istnieją różne rozszerzenia, strony internetowe i inne czynniki, które są uważane za dobre opcje

Jeśli musimy o czymś wspomnieć, abyś mógł go użyć w tego typu przypadkach, nie mamy co do tego wątpliwości najlepiej umiejscowiony jest Responsive Inspectordodatek dla Google Chrome pełen opcji.

tablet i biały iphone na szarej powierzchni

  • Po pobraniu i zainstalowaniu musisz poszukać dowolnej strony internetowej wykonanej przez Ciebie z responsywnością i znaleźć menu fraz odpowiedzialny inspektor.
  • Klikając na poprzednie menu znajdziesz kilka opcji. Więc z Zapytania o środki które zostały użyte na stronie, oraz dokładną liczbę wszystkich, które się pojawiają, pokazując również szerokość i inne warunki witryny.
  • Z tego zobaczysz, że pojawi się seria ikon, dzięki którym to zrobisz aby móc modyfikować niektóre aspekty strony internetowej i jak wyglądają, a nawet być w stanie wygenerować zrzuty ekranu, abyś nie miał co do tego żadnych wątpliwości.
  • Oczywiście, aby korzystać z tego rozszerzenia, ważne jest, abyś miał wcześniej pewną wiedzę komputerową. To, ponieważ inaczej tylko wpakujesz się w kłopoty. Więc to, co powinieneś zrobić, to przeczytać o tym lub znaleźć przyjaciela lub współpracownika z informacjami na ten temat.

Jak widać, niektóre zastosowania eksplorator internetu Nadal są interesujące nawet dzisiaj, więc jeśli masz tę przeglądarkę zainstalowaną na swoim komputerze, możesz ponownie zacząć z niej korzystać dzięki tej sztuczce.

dołącz do naszego kanału telegram