Skip to content

Przeglądarka UC a Chrome — wszystko, co musisz wiedzieć, aby znaleźć najlepszą przeglądarkę na Androida

14 de kwiecień de 2023

W niektórych przypadkach w przeszłości dokonaliśmy oczekiwanego porównania między dwoma głównymi przeglądarki na Androida Co może nam zaoferować rynek. To znaczy klasyczna przeglądarka Google Chrome, twarzą w twarz z przeglądarką UC. Jednak z tej okazji i na prośbę wielu użytkowników, którzy chcą poznać więcej szczegółów dotyczących drugiego z nich, zatrzymamy się na chwilę.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć w każdym przypadku, jest to, że chociaż oczywiście nie cieszy się taką samą popularnością jak dobrze znana Google Chrome, przeglądarka UC wciąż zdołała w ostatnich miesiącach być jedną z szczyt przeglądarki dla Androida w ostatnich czasach. A w zaciekłym środowisku ze względu na konkurencję, jaka istnieje między aplikacjami takimi jak Android, nie możemy nie wziąć tego pod uwagę.

Co to jest przeglądarka UC?

Ogólnie rzecz biorąc, przeglądarka UC jest wieloplatformowa przeglądarka mobilna który ma szereg cech uzupełniających tradycyjne, których możemy oczekiwać od każdego innego programu podobnego do tego. Oczywiście, zanim przejdziemy do tych szczegółów, chcemy zaznaczyć, że jeden z zalety przeglądarki UC W porównaniu z rywalami jest to ogromna szybkość ładowania stron, co z pewnością Cię zainteresuje.

Niektóre korzyści, które uzyskasz, korzystając z przeglądarki UC

Z ponad 500 milionami użytkowników przeglądarka UC Browser stała się regularnym wyborem dla tych osób dzięki niektórym funkcjom, które zwiększają szybkość ładowania stron, które w niej otwieramy. Wśród nich możemy wymienić na przykład obsługę przeglądania na pełnym ekranie, a także menedżera pobierania plików, który jest częścią systemu, a dlaczego nie, jego tryby nawigacji nocnej i za pomocą zakładek.

Przeglądarka UC jest wysoce zalecana na przykład dla tych użytkowników, którzy szukając przeglądarki, traktują priorytetowo to, że pozwala ona uzyskać bardzo dobre wrażenia audiowizualne dla wszystkich ich treści. jeśli chcesz pobierać filmy lub słuchać muzyki online, nie powinieneś mieć wątpliwości, że jest to świetny wybórzwłaszcza dzięki systemowi blokowania reklam i wyskakujących okienek, który pozwoli Ci skoncentrować się na interesujących Cię treściach bez odczuwania dyskomfortu.

Kolejny naprawdę cenny szczegół tego ma związek z faktem, że Obsługuje wiele pobrań w tle. Więc nam nie przeszkadzają. Te pobieranie można również wykonać bezproblemowo z chmury, z automatycznym ponownym połączeniem w momencie zakończenia jednego, aby rozpocząć następne-

Krótko mówiąc, jeśli do tej pory korzystałeś z Google Chrome lub przeglądarki, która jest domyślnie instalowana na Twoim smartfonie i nie jesteś bardzo zadowolony lub uważasz, że mógłbyś lepiej wykorzystać te funkcje, zalecamy zwrócenie uwagi do możliwości pobrania UC już wkrótce. Uznawany przez użytkowników ze 115 krajów na całym świecie za jedną z najlepszych alternatyw w tej dziedzinie.

I wracając na chwilę do wzmianki o jego funkcjach, musimy przypomnieć, że wyróżnia się przede wszystkim szybkością ładowania, która jest znacznie wyższa niż średnia, oprócz blokowania tych irytujących reklam, które nie przestają się pojawiać, gdy my chcesz zobaczyć wszystkie treści, które nas interesują A potem dodaj do tego tzw odtwarzanie wideo onlinewraz z lokalnym przeglądaniem, aby znaleźć wszystkie interesujące Cię przedmioty.

Jeśli mamy urządzenie mobilne z Androidem i przeglądarka Google Chrome, najczęściej używana na świecie na komputerach, nie jest na nim domyślnie zainstalowana, to jest więcej niż prawdopodobne, że w dłuższej perspektywie będziemy próbować jakoś ją pobrać. W każdym razie należy wziąć pod uwagę, że jest ich znacznie więcej przeglądarki dla Androida z tych, które są dostarczane domyślnie dla każdego producenta i samego Chrome, więc wygodnie jest nieco otworzyć zakres.

Przeglądarka UC na Androida

Jak działa aplikacja UC Browser?

Co do reszty, choć jasne jest, że przy tej okazji postanowiliśmy skupić się konkretnie na tym, jaka jest wersja Przeglądarka UC dla terminali z systemem Androidpowinieneś wiedzieć, że ta przeglądarka FDziała również na iOS, Windows Phone i BlackBerry. Tak więc, jak powiedzieliśmy, praktycznie wszyscy użytkownicy smartfonów na świecie mają teraz szansę go mieć.

Po dokonaniu wyjaśnień musimy to zaznaczyć jak działa przeglądarka UC jest praktycznie taka sama jak każda inna przeglądarka, którą możemy zainstalować na naszych urządzeniach mobilnych z Androidem.

Jest to tak proste, jak pobranie go ze sklepu Google Play za pomocą linku, który zostawiamy w tym artykule, a następnie uruchomienie pliku, aby zacząć korzystać z jego funkcji. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których ta aplikacja może zgłosić błąd podczas działania. Jedną z możliwości jest otrzymanie dobrze znanego komunikatu „Twoja przeglądarka wydaje się nieco przestarzała”

Pierwszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę, jest to, jak powiedzieliśmy wcześniej, jasne jest, że Chrome jest dla wielu najlepsze narzędzie do nawigacji które możemy znaleźć, gdy myślimy o naszym komputerze. Nie oznacza to jednak, że nieuchronnie nie będzie lepszych aplikacji w tym segmencie dostępnych na Androida i o tym jest ten artykuł.

Aby być bardziej szczegółowym, lepiej jest przejrzeć wiele z nich inne przeglądarki dla Androida które możemy znaleźć dostępne w sklepie Google Play tych terminali ze środowiskiem operacyjnym Google. Cóż, prawdopodobnie otrzymamy więcej niż ciekawą niespodziankę, a wraz z nią możliwość korzystania z innej przeglądarki, może nie tak słynnej, ale nawet bardziej kompletnej niż Chrome.

I choć mamy świadomość, że jest ich wiele alternatywy w przeglądarkach dla Androida które nie mają nic wspólnego z Chrome, w tym przypadku chcemy pozostać przy takim, który zyskuje coraz więcej miejsca wśród użytkowników.

Przeglądarka UC a Chrome

Porównanie przeglądarki UC i przeglądarki Chrome

Google Chrome

Aby rozpocząć porównanie, a ponieważ jest to szczegół, którego naprawdę nie można zignorować, musimy powiedzieć, że Google Chrome jest jednym z najczęściej używanych przeglądarek międzyplatformowych na świecie. Jest popularny zarówno na komputerach, jak i osiągnął duży udział w rynku na urządzeniach mobilnych.

Wśród jego mocnych stron należy wymienić m.in kompatybilność z treściami opracowanymi w HTML5, a także jego tryb incognito. Nie tracąc z oczu innych, takich jak możliwość przeprowadzania wyszukiwania za pomocą poleceń głosowych lub funkcje, dzięki którym nikt nie ma dostępu do treści, które przeglądamy za pośrednictwem tej aplikacji, która oczywiście jest codziennie aktualizowana.

Chrome na Androida

przeglądarka UC

Z drugiej strony, jako dzisiejszy gość, mamy przeglądarkę UC, która stopniowo wyróżnia się jako jedna z najlepszych alternatyw dla Chrome na smartfony, która ma więcej niż interesujący interfejs, dużą liczbę opcji dostosowywanie, szybsze pobieranie treści niż zwykle i wiele rozszerzeń, takich jak klasyczny Ad-Block, który pozwoli Ci zablokować wszystkie irytujące reklamy które zwykle pojawiają się podczas nawigacji.

Oczywiście zarówno Google Chrome, jak i UC Browser mają zalety lub funkcje, do których nie możemy uzyskać dostępu za pomocą drugiego, a jeśli pierwszy z nich wyróżnia się łatwością poruszania się między kartami, dzięki drugiemu będziemy mieli szansę skorzystać zaletą jego trybu czytania, specyficznej obsługi Flasha lub trybu pełnoekranowego, którego Chrome nie ma, chociaż później w większości aspektów się pokrywają.

Z resztą oba przeglądarki mobilne, Prezentują one raczej podobne czasy, jeśli chodzi o ładowanie stron internetowych, nie tracąc przy tym z oczu faktu, że zużycie pamięci terminala również nie oferuje większych różnic, chociaż ogólnie UC Browser jest nieco lżejszy. Poza tym wiemy, że wielu użytkowników wybiera Chrome również dlatego, że pozwala im synchronizować całą zawartość bezpośrednio z komputerem, a jeśli pracują na obu komputerach, oszczędza im to dużo czasu.

dołącz do naszego kanału telegram