Skip to content

Jak zablokować dostęp do strony lub witryny w Mozilla Firefox za pomocą BlockSite Firefox

19 de kwiecień de 2022

Jeśli musisz o tym pomyśleć główne programy jako przeglądarkaDzisiaj nie ma wątpliwości, że Firefox Mozilli jest jednym z nich, który zdołał zdobyć ogromną liczbę użytkowników. W efekcie cały czas pojawiają się wątpliwości co do jego działania. Zawsze pojawiają się wątpliwości, jak zapisywać lub przeglądać hasła lub po prostu jak zablokować dostęp do strony lub witryny. I właśnie ten ostatni, ten, który szczegółowo wyjaśnimy w tym artykule.

jest wiele Przyczyny tego procesu. Ponieważ czasami chcemy ukryć przed naszymi dziećmi pewne treści lub rozpraszacze, ponieważ mogą one łatwo się na nich skupić, a tym samym odejść od swoich codziennych obowiązków. To jeden z wielu powodów, które Cię tu przywiodły. Ale nie martw się, dzisiaj damy Ci rozwiązanie Twoich obaw.

Jak mogę blokować strony internetowe w Firefoksie za pomocą BlockSite?

Chociaż istnieje wiele trików w tym zakresie, jak powiedzieliśmy wcześniej, nie mamy wątpliwości, że jeden z najciekawszych jest bezpośrednio związany z za pomocą rozszerzenia takiego jak BlockSite. Jest to niewielki dodatek do Firefoksa, dzięki któremu możemy blokować określone strony wykonując następujące kroki:

 • Otwórz Mozilla Firefox i przejdź do narzędzi przeglądarki.
 • Tam, pod wtyczkami, poszukaj więcej wtyczek.
 • W polu wyszukiwania wpisz nazwę wtyczki, o której mowa, tj. BlockSite.
 • Gdy się pojawi, wybierz dodaj do Firefoksa.
 • Instalacja wtyczki nastąpi za kilka sekund.
 • Uruchom ponownie przeglądarkę.
 • Po ponownym uruchomieniu zaakceptuj uprawnienia tego rozszerzenia.

Po tym możesz zacznij blokować wszystkie strony chcesz, dodając je do czarnej listy BlockSite. Z drugiej strony, nie trać z oczu faktu, że jego twórcy uruchomili również wersję na urządzenia mobilne z Androidem, którą możesz znaleźć i pobrać ze sklepu Google Play, kiedy tylko chcesz.

Jak blokować strony i witryny z kontrolą rodzicielską systemu Windows?

Z drugiej strony Microsoft przez system operacyjny Windows Posiada również narzędzia kontroli rodzicielskiej, które same mogą zapewnić nam znacznie bezpieczniejsze środowisko przeglądania. A także pozwalają nam blokować strony dla dorosłych, m.in. naszych dzieci. W tym celu wykonaj następujące kroki:

 • Zaloguj się przy użyciu konta Microsoft dziecka.
 • Następnie przejdź do startu, a następnie ustawień.
 • Następnie przejdź do kont.
 • Po wybraniu odpowiedniego konta zaloguj się na stronie microsoft.com/family.
 • W tym czasie przejdź do wyboru dziecka, aby wyświetlić lub edytować jego ustawienia i Dodaj, aby mieć już kontrolę nad jego zawartością.
 • W tym celu będziesz musiał wybrać konto z tego panelu lub skopiować adres e-mail użyty przez nieletniego do otwarcia sesji.
 • Dajesz mu wysłać zaproszenie.
 • Kiedy maluch przyjmie to zaproszenie, stanie się częścią panelu sterowania całej rodziny, dzięki czemu możesz skonfigurować ograniczenia, które chcesz uniemożliwić mu decydowanie, do jakich treści nie ma dostępu.

mężczyzna używający laptopa na stole

Znaczenie blokowania niektórych treści dla naszych najmłodszych

Z psychologicznego punktu widzenia nasze dzieci czy młodzież nie są wystarczająco dojrzałe przetwarzać określone rodzaje treści. Cóż, są one na etapie uczenia się i rozwoju, gdzie naśladują wszystko, co widzą. Narażenie na sceny przemocy może spowodować zniekształcenie twojej osobowości przez chęć odtworzenia wszystkich działań, które robią bohaterowie oglądanych treści.

Z drugiej strony, ani nie mogą być narażeni na treści seksualne lub dla dorosłych, ponieważ mogą one przedwcześnie wzbudzić ich pożądanie seksualne. I nikomu nie jest tajemnicą, że jako dzieci lubimy być wielcy i wyróżniać się w gronie przyjaciół. I mogą wielokrotnie widzieć tego rodzaju zachowanie w wielu rodzajach treści, myśląc, że można to zrobić lub odtworzyć, gdy tak nie jest.

Więc podejmując inicjatywę chcesz ograniczyć swoją wolność w sieciŚwietnie sobie radzisz jako ojciec. Ponieważ zdajesz sobie sprawę z sytuacji i postanowiłeś podjąć działania w tej sprawie, aby uniknąć przyszłych niedogodności.

dołącz do naszego kanału telegram