Skip to content

Jak zaktualizować Windows Media Player

5 de wrzesień de 2022

Windows Media Player to program opracowany przez Microsoft służy do odtwarzania plików audio, muzyki, a nawet obrazów na komputerach współpracujących z systemem operacyjnym Okna. Jednak od czasu do czasu pojawiają się nowe formaty, dlatego ważne jest, aby ten program był aktualizowany. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, tutaj nauczysz się zaktualizuj Windows Media Player.

Pierwsza wersja tego programu została wydana w 1991 roku, a ostatnia w 2009 roku, co zbiegło się z wydaniem System Windows 7a mianowicie Windows Media Player 12który dodał nowe funkcje, takie jak obsługa innych formatów wideo.

Indeks()

Najnowsza wersja Windows Media Player

Odkąd Windows Media Player 12 został wydany wraz z Windows 7nie było żadnych aktualizacji, nawet po wydaniu nowych wersji systemu operacyjnego, takich jak Windows 8, 8.1 i 10. To samo w przypadku starszych wersji systemu Windows, takich jak Windows XP i wcześniej, gdzie Windows Media Player 12 nie jest kompatybilny.

Jak zaktualizować Windows Media Player

Podobnie jak w przypadku innych klas graczy dla Windows, Windows Media Player od czasu do czasu otrzymuje aktualizacje, a aktualizacje te mogą być automatyczne lub pobierane ręcznie. Ważnym punktem, o którym należy pamiętać, jest to aby zaktualizować program Windows Media Player, musisz być zalogowany na konto w kategorii administrators.

Automatyczne aktualizacje

W tym celu musisz otworzyć Windows Media Player i przejdź do trybu biblioteki. Następnie musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy na górze odtwarzacza i wybrać Narzędzia i wtedy Opcjeto w tym nowym oknie musisz kliknąć na zakładkę Gracz. Teraz w ramach opcji Aktualizacje automatyczne, musisz wybrać żądaną opcję interwału czasowegos do sprawdzenia pod kątem automatycznych aktualizacji.

aktualizacja-windows-media-player-12

Aktualizacje ręczne

Pierwszym krokiem jest rozpoczęcie Windows Media Player i przejdź do trybu biblioteki. Następnie musisz kliknąć przycisk pomocy znajdujący się w menu. Następnie musisz wybrać Szukaj aktualizacjijeśli masz jakiś problem z odtwarzaniem multimediów Windows przy użyciu Windows Media Playermoże być konieczne ponowne zainstalowanie aplikacji na komputerze.

aktualizacja-windows-media-player-13

aktualizacja-windows-media-player-14

Jeśli niedawno zaktualizowałeś swój system operacyjny ze starszej wersji Okna do wersji takiej jak Okna 10możesz zainstalować Windows Media Player 12. Podczas korzystania z niego dostępne są ustawienia prywatności, które możesz zmienić Okna 10 aby mieć bezpieczniejszą konfigurację w sprzęcie i poprawić swoje wrażenia.

To wszystko, co musisz wiedzieć, aby zaktualizuj Windows Media Playerpamiętaj, aby robić to od czasu do czasu, aby mieć wszystkie aktualizacje zabezpieczeń, mieć aktualny odtwarzacz ze wszystkimi kompatybilnymi formatami i oczywiście naprawić wszelkie błędy, które może mieć program.

dołącz do naszego kanału telegram