Skip to content

Jak zmienić, skonfigurować lub sklonować adres MAC za pomocą routera

17 de marzec de 2021

Po podłączeniu komputera do sieci znajdziesz różne identyfikatory sieciowe, wśród najbardziej znanych są adres IP i Mac. Te adresy umożliwiają skonfiguruj swój zespół aby uzyskać udane połączenie w sieci. Ale wiesz dokładnie, co to jest, do czego służy i jak poznać adres MAC swojego komputera lub telefonu komórkowego

Plik adres IP To ten, który umożliwia prawidłowe i dokładne dotarcie informacji do Twojego urządzenia, adres ten zawiera numer identyfikujący komputer lub urządzenie w sieci.

Może być publiczny lub prywatny, publiczny jest umieszczany przez operatora sieci internetowej, liczba ta jest stała; adres prywatny to ten, który umożliwia połączenie z routerem.

Router to urządzenie używane do łączenia się z Internetem. Urządzenie to umożliwia łączenie się z różnymi komputerami, ponieważ rozprowadza ich połączenie.

Wcześniej istniało urządzenie podobne do routera, nazywało się Interface Message Processor lub IMP, zawierało ARPANET, wówczas pierwszą sieć, która przełączała pakiety.

Plik Grupa robocza sieci międzynarodowej stworzył w 1972 roku bramę w celu połączenia kilku sieci.

Router pełni funkcję pakietów sieciowych wysłane na właściwej trasie, natychmiastowe zapisywanie otrzymanych pakietów i jednoczesne przetwarzanie informacji, odbywa się to za pomocą już dołączonych protokołów.

Można znaleźć kilka typów routerów takich jak: Office czy Home Office w języku angielskim, używane przez małe firmy, które pozwalają im na bezpieczny dostęp do sieci wirtualnej, są też bezprzewodowe, rdzeniowe, ADSL i dystrybucyjne., Każdy z nich korzysta z IP i Adres MAC.

Co to jest adres MAC?

Adres MAC to adresy, które identyfikują komputer lub urządzenie, a także połączenie sieciowe. Ten adres jest już zaznaczony przez producenta na Karta sieciowa. Jeśli masz MacBooka, z pewnością będziesz zainteresowany tym, jak poznać i znaleźć adres MAC mojego MacBooka

Drukarka, tablet, wzmacniacz sieciowy, smartfon, przedłużacz Wi-Fi, komputer, dysk sieciowy lub NAS, router mają adresy MAC.

ZA Adres MAC Jest zdefiniowany przez IEEE, co w języku hiszpańskim oznacza Instytut Inżynierii Elektrycznej i Elektronicznej, który jest odpowiedzialny za nadzorowanie i realizację standardów połączenia sieciowego i Wi-Fi.

Każde urządzenie zawiera unikalny adres MAC; jego unikalny identyfikator szesnastkowy, możesz go zobaczyć, ponieważ zawiera sześć grup po dwie cyfry, z których każda ma nazwę oktetów.

Jak zmienić, skonfigurować lub sklonować adres MAC za pomocą routera?

Tabela tła kodu routeraWszystkie routery mają już adres fabryczny, jednak jeśli chcesz go zmienić, skonfigurować lub sklonować, to pokażę Ci jak to zrobić:

Krok 1

Kabel Ethernet twojego sprzętu podłącz go do tego samego portu, a także do routera w wyliczonym porcie podłącz do portu Ethernet.

Krok 2

Otwórz swój system operacyjny, czy to Windows, czy Linux. W „Szukaj” wpisz słowo „cmd”, naciśnij „Enter” i wprowadź polecenia.

Krok 3

Wpisz swoją przeglądarkę i wprowadź adres IP routera (w tym przypadku jako router ma adres 192.168.1.1) w opcji „Pasek adresu” i natychmiast naciśnij „Enter”.

Krok 4

Teraz w „Początek sekcji” wprowadź nazwę użytkownika i hasło, jeśli nie znasz nazwy, wpisz „Admin” lub „Hasło”, aby wprowadzić hasło.

Krok 5

Wprowadź opcję „Network Clone MAC” lub „Oszukaj adres MAC”, jeśli nie możesz go znaleźć, przejdź do Narzędzia lub Ustawienia sieci i kliknij po prawej stronie.

Krok 6

W opcji „Klonuj adres MAC” Naciśnij przycisk „kliknij”, aby adres Mac komputera mógł zostać sklonowany razem w routerze z adresem MAC sieci WAN.

Krok 7

Aby zakończyć się „Zapisz”, naciśnij i kliknij, aby automatycznie zapisać konfigurację, spowoduje to ponowne uruchomienie routera, jeśli nie, odłączenie go i natychmiastowe ponowne połączenie.

dołącz do naszego kanału telegram