Skip to content

Jak zmienić sieć Wi-Fi w Chromecastie Google TV, aby mieć nowe aplikacje?

14 de grudzień de 2021

W świecie technologii i platform cyfrowej rozrywki istnieje wiele urządzeń, które mogą przesyłać treści z sieci do telewizora. Jednym z takich urządzeń jest Chromecast, bardzo małe urządzenie, ale z dużymi zaletami aby zapewnić Ci przyjemność. Jeśli kupiłeś Chromecasta, możesz go skonfigurować, zmieniając hasło.

Lub jeśli masz już urządzenie Chromecast i niedawno zmieniłeś lub planujesz zmienić hasło. Polecamy ten artykuł, bo podpowiemy Ci, jak możesz to zrobić, jest to łatwy i prosty proces. Oprócz tego, że Twój Chromecast działa wolno, po zmodyfikowaniu hasła możesz zastosować rozwiązanie, które pokazujemy. Dlatego czytaj dalej do końca.

Co skonfigurować nową sieć Wifi na telewizorze Google Chromecast?

Rynek cyfrowy potrafił wykorzystać postęp technologiczny przy projektowaniu urządzeń zapewniających komfort użytkownikom, a w czasach pandemii wielu woli mieć rozrywkę w domu A Chromecast to urządzenie, które ułatwia rodzinną rozrywkę.

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, czym jest Chromecast Google i jego funkcje, aby jak najlepiej go wykorzystać. To małe urządzenie, które po podłączeniu do Wi-Fi i telewizora, możesz cieszyć się treściami w sieci. Ale może nie wiesz jak możesz skonfigurować nową sieć Wi-Fi na telewizorze Google Chromecast, zwróć uwagę, a zobaczysz kroki, które musisz wykonać.

Ponowne uruchomienie systemu

Podczas ponownego uruchamiania urządzenia jest całkiem możliwe, że niektóre problemy zostały rozwiązane które mogą mieć wpływ na połączenie, a także pozwolą Ci skonfigurować Wifi, aby nadal cieszyć się rozrywką, którą otrzymujesz w Internecie. Aby ponownie uruchomić lub zresetować ustawienia urządzenia Chromecast, przejdź do Chromecasta i przejdź do Ustawienia, a następnie wybierz opcję System i kliknij Uruchom ponownie i potwierdź czynność, ponownie naciskając przycisk Uruchom ponownie. Możesz też to zrobić, odłączając kabel zasilający Chromecasta i gotowe.

Pobierz Google Home

Musisz najpierw wprowadzić aplikację Google Home i upewnić się, że jest w najnowszej wersji. Następnie kliknij opcję Nasze urządzenia Chromecast, pozwoli to zlokalizować sieć Wi-Fi i wybrać Konfiguracja, aby wyświetlić menu Wi-Fi, w nowym oknie należy wybrać nową sieć, wpisując hasło, a następnie naciskając OK. W ten sposób możesz skonfigurować nową sieć WIFI.

Jakie problemy może mieć Chromecast po nowej sieci Wi-Fi?

Chromecast to urządzenie, za pomocą którego możesz uzyskać dostęp do treści przesyłanych strumieniowo z telewizora, ale jak każde inne urządzenie może mieć wady, które wpływają na jego prawidłowe działanie. Może się zdarzyć, że przy zmianie lub dodaniu nowej sieci Wifi, Twój Chromecast nie jest wyświetlany w sieci Wi-Fi podczas procesu konfiguracji.

problemy z połączeniem Wi-Fi w chromecast

Innym problemem, który może się pojawić, jest to, że nie możesz nawiązać połączenia z tą nową siecią, którą dodałeś. Dlatego powinieneś zweryfikować swoje połączenie internetowe, starając się zlokalizować router w pobliżu telewizora, aby sygnał nie słabł wraz z odległością.

W tym celu konieczna będzie ponowna konfiguracja urządzenia Chromecast. Wchodzisz do Google Home, kliknij Dodaj, a następnie Konfiguruj urządzenie. Następnie należy wybrać opcję Nowe urządzenie i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby zakończyć procedurę.

Co zrobić, aby zmiana Wifi nie spowalniała Chromecasta Google TV?

Może się również zdarzyć, że podczas zmiany hasła Wi-Fi Chromecast będzie bardzo wolny i z tego powodu nie będzie możliwe przesyłanie zawartości sieci na ekran Twojego telewizora. Ale nie martw się, ponieważ na szczęście ten problem ma rozwiązanie. Musisz tylko zwracać uwagę na krok, który powinieneś wykonać w tym zakresie:

Konfigurowanie nowych haseł

Wchodzisz do Chromecasta i klikasz swój profil, a następnie opcję Ustawienia. W tym oknie zobaczysz kilka opcji i musisz wybrać Sieci i Internet. Gdy otworzy się nowe okno, znajdź żądaną sieć Wi-Fi, kliknij ją i wpisz hasło. W ten sposób możesz się połączyć. Możesz także dodać kolejną sieć Wi-Fi, w tym celu wystarczy kliknąć opcję Dodaj nową sieć, wpisać nazwę sieci i hasło. Możesz także zmierzyć i zwiększyć szybkość połączenia internetowego Chromecasta na wypadek, gdyby nadal było wolne.

dołącz do naszego kanału telegram