Skip to content
Mac

Jak zmienić nazwę użytkownika w MacOS? – Duży surowy model

16 de Listopad de 2021

Wśród szerokiej gamy modeli komputerów, bez wątpienia jednymi z najbardziej kompletnych i satysfakcjonujących w użyciu są komputery Mac.Urządzenia korzystające z systemu operacyjnego iOS, które mają nieskończone narzędzia, w tym łączenie z innymi urządzeniami Apple i możliwość zainstalowania iPhone’a lub iPada Aplikacje.

Jedną z udogodnień, jakie Mac oferuje w twoim systemie, jest opcja: mieć wiele kont użytkowników, dzięki czemu z serwisu komputerowego może korzystać więcej niż jedna osoba. W jego ustawieniach znajduje się konfiguracja zmiany nazwy użytkownika, a następnie zostanie wyjaśnione krok po kroku, jak to osiągnąć.

Gdzie mogę zmienić swoją nazwę użytkownika w systemie MacOS?

Wśród osób korzystających z komputerów Mac może zaistnieć sytuacja, w której muszę zmienić nazwę użytkownika. Albo poprawić błąd w nazwie, albo całkowicie zmienić nazwę na nową. Bez względu na powód zmiany, aby ją osiągnąć, musisz wiedzieć, z jakiego modelu Maca chcesz zmienić nazwę użytkownika.

Na MacBooku PRO

Proces zmiany nazwy użytkownika na laptopie MacBook PRO jest dość prosty. Wystarczy przejść do ekranu początkowego i kliknąć ikonę „preferencje systemowe”. W oknie przejdź do „użytkowników i grup”, gdzie użytkownicy komputerów będą widoczni.

Następnie musisz kliknąć na ikona kłódki i wprowadź hasło. Następnie musisz kliknąć użytkownika, którego nazwę chcesz zmienić, i kliknąć link „opcje zaawansowane”. W pasku „pełna nazwa” należy usunąć nazwę i wpisać nową, a następnie kliknąć „OK”.

Z Twojego MacOS Big sur

W przypadku chęci zmiany nazwy użytkownika poprzez model MacOS Big Sur, może on upodobnić się do MacBooka PRO. Wystarczy wykonać czynności opisane poniżej:

 1. Na pasku zadań na początku komputera przejdź do „preferencji systemowych”.
 2. Kliknij „użytkownicy i grupy”.
 3. W oknie kliknij ikonę kłódki w lewym dolnym rogu.
 4. Wprowadź hasło do komputera.
 5. Kliknij użytkownika i wybierz „opcje zaawansowane”.
 6. Wpisz lub zmień nazwę użytkownika.

Po wykonaniu tych kroków komputer musi zostać ponownie uruchomiony aby prawidłowo zapisać dane. Należy zauważyć, że zaleca się wykonanie kopii zapasowej lub kopii zapasowej na komputerze Mac, aby uniknąć całkowitego usunięcia danych w przypadku błędu.

Zmień z Maca Air

Wśród różnych modeli laptopów Apple istnieją różne pojemności i opcje. Ale na szczęście wszystkie mają ten sam system i mają te same ustawienia, więc w przypadku zmiany nazwy użytkownika na Macu Air, procedura jest taka sama co zostało opisane w poprzednich przypadkach.

Rozwiązanie dla twojego MacBooka

Zmiana nazwy użytkownika może być zaletą dla komputera. Nie tylko Twoje dane będą na bieżąco aktualizowane, Zamiast tego w tej konfiguracji można dodawać lub usuwać innych użytkowników, zwalniając w ten sposób miejsce na Macu.

Wstaw i usuń swoją nazwę użytkownika

Z opcji zmiany lub modyfikacji nazwy użytkownika można korzystać w dowolnym momencie bez żadnych ograniczeń. Wewnątrz ustawień możesz umieścić i usunąć nazwę tyle razy, ile chcesz. W przypadku awarii lub gdy te ustawienia są dostępne, zaleca się przejście do strony wsparcia MacOS.

osoba korzystająca z macbooka

Jak mogę usunąć użytkownika z mojego MacOS?

Jedną z najważniejszych funkcji komputerów Mac jest możliwość posiadania wielu kont użytkowników. Te można dodać lub usunąć zgodnie z życzeniem właściciela tego samego. Aby uzyskać dostęp do tej opcji, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Wejdź do obszaru „preferencje systemowe” z ekranu głównego.
 2. Kliknij „użytkownicy i grupy”.
 3. Podejdź do kłódki i wpisz hasło.
 4. Wybierz użytkownika do usunięcia
 5. W sekcji po lewej stronie kliknij symbol „-”.
 6. Kliknij „usuń użytkownika” i to wszystko.