Saltar al contenido

Jak zmienić nazwę użytkownika mojego e-maila Gmaila bez utraty konta z telefonu komórkowego lub komputera

17 de febrero de 2023

Ciągłe wysyłanie e-maili stało się kluczowe dla prawidłowego rozwoju dzisiejszego społeczeństwa. Jeśli chcemy założyć konto użytkownika na prawie dowolnej stronie internetowej, jesteśmy proszeni o podanie naszego adresu e-mail. Ale często zdarza się, że nie lubimy lub nie chcemy umieszczać tego imienia, dlatego czasami mamy na to ochotę zmienić naszą nazwę użytkownika Gmaila.

Ważną rzeczą jest tutajJak moglibyśmy zmienić nazwę użytkownika naszego Gmaila bez utraty konta? Ponieważ na pewno próbowałeś tego wiele razy i nie odniosłeś sukcesu. Jeśli tak jest, tutaj pokażemy Ci, jak możesz łatwo wykonać ten proces i nie zgubić się po drodze.

Zarówno po to, aby osoby, do których piszemy, od razu wiedziały, kto do nich wysłał maila, jak i po to, abyśmy sami mogli odpowiednio zarządzać swoimi kontami. więc jeśli chcesz zmień nazwę swojego konta Gmail Będziesz musiał tylko wykonać poniższe kroki, aby utrzymać prawidłowe administrowanie swoimi profilami online.

Jak zmienić nazwę użytkownika Gmaila z komputera?

Pierwszą rzeczą do zrobienia, aby móc zmień nazwę swoich kontaktów zobaczą za każdym razem, gdy wyślesz im wiadomość e-mail, to:

 • Logicznie wprowadź swoje osobiste konto e-mail.
 • Idź w prawy górny róg ekranu.
 • Znajdziesz tam ikonę reprezentowaną przez postać koła zębatego.
 • Po kliknięciu otworzy się lista różnych opcji, takich jak zmiana zdjęcia profilowego Gmaila lub zmiana naszego hasła do poczty e-mail.
 • Ale przyjrzymy się tylko tej, która mówi „Dane osobowe”. Po kliknięciu ta opcja przeniesie Cię do nowego okna ze wszystkimi możliwymi zmianami, które można wprowadzić na koncie Gmail.

W tym nowym oknie będziemy musieli przejdź do sekcji, która wskazuje Konta. Teraz, jeśli masz powiązane różne konta Gmail w przeglądarce, musisz wybrać to, które chcesz zmodyfikować.

Ale opcją, która podkreśla nasze zainteresowanie w tym przypadku, jest modyfikacja nazwy użytkownika powiązanej z naszym kontem, ale to poszukaj opcji z napisem Edytuj informacje i kliknij na to. Tam będziemy musieli poszukać opcji „Edytuj dane”, a następnie kliknąć tę opcję.

Teraz powinieneś zostać przekierowany do okna, w którym możesz zmodyfikować dane osobowe swojego konta e-mail, w ramach którego możesz wybrać między nazwą, która została Ci przypisana podczas tworzenia konta Gmail lub wybrać zupełnie inną nową nazwę.

Gmail używany na laptopie

Zmień z telefonu komórkowego

Podobnie jak na komputerze, na telefonie komórkowym możemy również przeprowadzić ten proces. Bez żadnych komplikacji musisz wykonać następujące czynności:

 • Otwórz aplikację Gmail
 • Będąc w środku, musisz kliknąć element z trzema poziomymi liniami, lepiej znany jako Menu
 • Kilka opcji pojawi się natychmiast, ale poszukamy tej, która mówi „Ustawienia”
 • Zaznaczamy, gdzie pojawia się Twoje konto e-mail. W przypadku dodać wiele kontmusisz wybrać ten, którego nazwę chcesz zmienić.
 • Następnie pojawiają się nowe opcje. Musisz wybrać „Moje konto”, co wskaże „Zarządzaj swoim kontem Google”
 • Szybko pojawi się nowe okno z kilkoma sekcjami. Kliknij „Dane osobowe”
 • Szukamy opcji z napisem „Nazwa”, w której pojawi się aktualna nazwa i klikamy
 • Wybierz ołówek, który pojawia się po prawej stronie, aby możliwość edycji nazwy
 • Po zakończeniu tego procesu kliknij „Gotowe”.

Po wprowadzeniu nowej nazwy konta pozostaje tylko zrobić Kliknij opcję Zapisz zmiany znajduje się w dolnej części okna I to wszystko! Teraz masz nową nazwę użytkownika na swoim koncie Gmail. Jeśli nadal mamy jakieś pytania, po prostu przechodzimy do pomocy Google Gmail, aby znaleźć informacje, których szukamy.

dołącz do naszego kanału telegram