Skip to content

Jak zmienić nazwę moich folderów na iPhonie lub iPadzie? – Przemianować

13 de styczeń de 2022

Chociaż to prawda, każde urządzenie Apple, czy to iPhone, czy iPad, jest obecnie ulubieńcem użytkowników. Wynika to z jego doskonała gwarancja na jego działanie i wszystkie wspaniałe opcje, takie jak dostosowywanie czcionki podczas pisania tekstów lub otwieranie plików Zip w praktyczny i prosty sposób. Dlatego tysiące ludzi nie zastanawia się dwa razy, aby zainwestować w tego typu elementy technologiczne.

Z kolei osoby, które już posiadają iPhone’a lub iPada, mają możliwość zmiany nazwy swoich folderów w dowolny sposób. Ten proces jest bardzo prosty i powszechnie zalecany do grupuj aplikacje i utrzymuj porządek w menu główny ekran. Chociaż wskazane jest również przenoszenie ikon i aplikacji iMesagge, aby podążać za tą linią organizacji. W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo zmieniać nazwy folderów za każdym razem, gdy tego potrzebujesz.

Jaka jest procedura tworzenia folderu z aplikacjami na iPhonie lub iPadzie?

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że tworząc folder po raz pierwszy, jest to jest zapisany pod domyślną nazwą przez system Twojego iPhone’a lub iPada. Wiemy, że chcesz, aby Twój ekran wyglądał jak najlepiej zorganizowany, dlatego w tej sekcji wskażemy dwa całkiem udane sposoby tworzenia folderów, utrzymujących porządek przez długi czas. Pamiętaj, że kolejną zalecaną opcją zamówienia pulpitu mobilnego jest usunięcie wszystkich podcastów pobranych na iOS.

Z menu startowego

Procedura tworzenia nowych folderów z menu Start jest niezwykle prosta. Więc pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dostęp do aplikacji Pliki na iOS. Tam zauważysz wszystkie dokumenty, które są zwykle przechowywane podczas pobierania plików z poczty e-mail lub stron internetowych. Teraz ważne jest, aby przewinąć do dołu ekranu, aż znajdziesz nowe menu, które charakteryzuje się kółkiem z trzema kropkami.

Kliknięcie tego przycisku spowoduje wyświetlenie menu, które jest w gdzie przystąpisz do tworzenia nowego folderu. Na koniec musisz potwierdzić swój wybór w polu, które zapyta Cię, czy jesteś pewien swojej decyzji i voila, będziesz mógł tam udać się ze wszystkimi aplikacjami, które chcesz.

Z aplikacjami na ekranie głównym

W przypadku, gdy masz wiele aplikacji na swoim iPhonie lub iPadzie i nie wiesz już, co jeszcze z nimi zrobić, najlepiej jest zrobić umieść je w folderach pogrupowanych według Twoich potrzeb. Aby to zrobić z głównego ekranu, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przeciągnąć jedną aplikację na drugą, aby wygenerować nowy folder. Następnie będziesz musiał przenieść interesujące Cię aplikacje do folderu, który właśnie utworzyłeś.

jak zmienić nazwy aplikacji na ekranie mobilnym Apple

Jak zmienić nazwę wyświetlaną aplikacji na iOS?

Teraz, gdy znasz formułę tworzenia folderów z ekranu głównego lub z menu startowego, musisz je rozróżnić nazwa z twojego wyboru. Biorąc pod uwagę, że wraz z upływem czasu często gromadzi się wiele aplikacji, a najlepszym sposobem ich uporządkowania jest nadanie każdemu folderowi nazwy. Mając na uwadze, że system przypisuje im domyślną nazwę, która nie będzie zbyt przydatna, gdy będziesz chciał poznać zawartość każdego z folderów.

Więc najlepszym sposobem na zmianę ich nazwy jest naciśnięcie ikony folderu, który chcesz zmodyfikować dopóki nie poczujesz, że wibruje. Następnie musisz kliknąć domyślną nazwę, która pojawia się domyślnie, aby móc przejść do zmiany jej na wybraną. Gdy jesteś pewien swojej decyzji, wystarczy dotknąć napisu Gotowe, aby zmiany zostały poprawnie zapisane na jednym z tych dwóch urządzeń.

Jakie inne zmiany można wprowadzić w folderach aplikacji na iPhone’a i iPada?

Kolejną wielką zaletą posiadania urządzenia iPhone lub iPad jest to, że nie tylko można tworzyć wszystkie wybrane foldery, ale także dostosuj je do swoich upodobań, zmieniając kolor tła, aby lepiej je odróżnić, albo dodając i usuwając aplikacje, które nie są już dla Ciebie tak istotne. W każdym razie poniżej wskazujemy obie opcje, abyś nie zwlekał z modyfikacją startu ekranu swojego urządzenia Apple.

jak dostosować foldery aplikacji na moim telefonie komórkowym iPhone?

Zmień kolor tła

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że kolory folderu na iPhonie lub iPadzie zmieniają się w zależności od rodzaju tła, które ustawiłeś w menu Start. A jeśli chcesz to zrobić, musisz wybrać obraz który zawiera kolor, który chcesz nadać ikonom swoich folderów, wszystko to za pośrednictwem panelu Ustawienia telefonu komórkowego.

Wybierając do tego alternatywę, która mówi Tapeta i stamtąd możesz wybrać dowolny z zapisanych obrazów w pamięci wewnętrznej urządzenia Apple. Ten proces powinien być wystarczający i działać pomyślnie, w przeciwnym razie będziesz musiał skontaktować się z pomocą techniczną Apple, aby ocenić swoją sytuację.

Dodaj i usuń aplikacje

Świetną opcją, którą oferują nam programiści Apple, jest mieć możliwość dodawania i usuwania aplikacji w folderach, które pojawiają się podczas uruchamiania. Jeśli chcesz go usunąć, musisz nacisnąć i przytrzymać aplikację, a następnie przesunąć ją w dół ekranu, upewniając się, że pojawi się ikona ostrzy, aby została usunięta z systemu. Ale jeśli chcesz go dodać, po prostu dotknij i przesuń do wybranego folderu.

dołącz do naszego kanału telegram