Skip to content

Jak zmienić nazwę i hasło lub Wifi routera z naszego telefonu komórkowego lub komputera?

4 de wrzesień de 2021

Router jest obecnie jednym z najbardziej użytecznych urządzeń do korzystania z Internetu. Umożliwia udostępnianie połączenia innym urządzeniom za pomocą kabli Ethernet lub bezprzewodowo przez Wifi. Router jest głównym urządzeniem łączącym z Internetem każde inne urządzenie, które mamy w domu.

W naszym sąsiedztwie są ludzie, którzy z jakiegoś powodu nie mają routera, ale nie szukają sposobu na jego zdobycie, po prostu Szukają możliwości połączenia się z pierwszą siecią Wi-Fi, jaką dostaną bez klucza dostępu i mogą spowolnić łączność lub wykorzystać sieć do popełnienia jakiegoś niedozwolonego działania, dlatego ważne jest, aby nasz router był zablokowany.

W języku hiszpańskim jest również znany pod nazwą router, chociaż Router to słowo, które jest prawie w całości rozpowszechnione wśród Hiszpanów i prowadzi nas bezpośrednio do tego, do czego chcemy się odnieść, czyli do urządzenia połączenia internetowego

Możesz kupić różne modele routera w sklepach z elektroniką i komputeramiNiektóre obejmują określone środki bezpieczeństwa lub większą liczbę portów do połączeń kablowych, ale ogólnie użytkownicy pozostają z routerem dostarczonym przez firmę świadczącą usługę połączenia.

Te ogólne routery często pozwalają w prosty sposób zmienić hasło i inne określone dane. Uczymy Cię krok po kroku, jak zmienić hasło router, uruchom ponownie router lub zmień hasło Wifi na komputerze.

Zmień hasło routera

Wielu z nas nie zajmuje się zmianą hasła routera, gdy tylko firma je dla nas aktywuje. Ten może to być bardzo niebezpieczne, ponieważ podczas korzystania z ogólnych kluczy routera, każdy haker z minimalną wiedzą może mieć dostęp do naszej sieci internetowej.

Zanim zaczniesz korzystać z połączenia internetowego, jesteśmy prawie zmuszeni zmienić hasło routera który jest domyślnie dostępny, jeśli nie możesz uzyskać klucza, możesz uzyskać dostęp do oficjalnej strony internetowej dostawcy Internetu lub producenta urządzenia. Zabieg nie trwa dłużej niż kilka minut, więc przejdziemy krok po kroku.

Najpierw musimy znać adres IP naszego komputera. Można to zrobić na dwa sposoby, wchodząc na stronę internetową taką jak myippublica.com, vermiip.es lub podobną; lub z okna MS-DOS. Ta druga procedura jest bardziej niezawodna, musimy otworzyć menu startowe Windows i w polu do pisania wstawimy: cmd. Otwiera się okno MS-DOS i tam piszemy ipconfig i naciskamy przycisk Enter.

Na ekranie pojawi się seria danych, tym, na którym nam zależy, jest numer na linii bramy.

Gdy już mamy ten numer, możemy zamknąć okno cmd. Następnym krokiem jest wprowadź numery IP w przeglądarce internetowej (Odkrywaj, Firefox, Chrome itp.). Otworzy się okno, w którym poprosi nas o potwierdzenie nazwy użytkownika i hasła. W tym punkcie jest kilka opcji, może się zdarzyć, że znamy nazwę użytkownika i hasło, ale jeśli ich nie znamy, istnieją dwie lub trzy alternatywy, aby to osiągnąć.

Zmień nazwę i hasło routera

Możemy zajrzeć do instrukcji obsługi routera, skontaktować się z operatorem, który świadczy nam usługę internetową lub wypróbuj uniwersalną konfigurację dla ogólnych routerów: użytkownik może być administratorem lub nawet 1234, a także hasłem. Kombinacja admin – admin jest jedną z najczęstszych. Jest to wyraźny przykład tego, jak podatne są początkowe konfiguracje routerów.

zmień nazwę i hasło do routera

Gdy uzyskamy dostęp do menu routera, każdy z nich jest inny, musimy tylko poszukać sekcji bezpieczeństwa a użytkownikom możliwość wybrania własnej nazwy użytkownika i zmiany hasła routera.

Możemy także wybierz rodzaj zabezpieczenia, jakie chcemy dla połączenia z Wi-Fi, wybierając hasło, które najbardziej nam odpowiada. Dobrą wskazówką jest regularne zmienianie hasła Wifi, aby uniknąć ataków hakerów.