Skip to content

Jak zmienić lub zwiększyć rozmiar czcionki lub tekstu na ekranie mojego telefonu komórkowego z systemem Android

14 de listopad de 2022

Urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, jeśli nie wiesz, czym jest Android, najlepiej skontekstualizować siebie, ponieważ są one najbardziej popularne na świecie, co, jak twierdzimy, wynika z wiele do wszechstronności które oferują użytkownikom dla każdego rodzaju doświadczenia, jakie zamierzamy mieć.

Dlatego praktycznie każdego dnia staramy się oferować naszym czytelnikom najlepsze tutoriale związane z codzienne użytkowanie na Androidzie, a dziś mamy długo oczekiwany.

Dzieje się tak, że z różnych powodów możemy znaleźć się w potrzebie konieczności: zwiększ rozmiar tekstu który pojawia się na naszych urządzeniach mobilnych z systemem Android, nawet bez dostępu do Internetu, a zatem do wielu aplikacji.

Zmień rozmiar tekstu na ekranie urządzenia z systemem Android

Musisz wiedzieć w związku z tym, że to jak najbardziej możliwe zwiększyć tekst Androida, czyli to samo, powiększyć rozmiar czcionki w naszym zespole z mobilnym systemem operacyjnym Google.

Rzeczywiście, jeśli masz problemy z odczytaniem ekranu swojego smartfona, powinieneś o tym wiedzieć Istnieją dwie podstawowe metody aby móc powiększyć rozmiar tekstu, które różnią się w zależności od urządzenia, które mamy pod ręką.

tak mamy zgubiliśmy nasze okulary I nie chcemy męczyć oczu, możemy powiększyć rozmiar liter zespołu zarówno na telefonach, jak i tabletach.

W ten sposób będziesz mógł zwiększyć rozmiar czcionki telefonu komórkowego

Jeśli masz tablet, możesz bardzo szybko i łatwo powiększyć rozmiar tekstu, po prostu przechodząc do Ustawień, Ułatwienia dostępu, a następnie szukając opcja z napisem Visionw poprzednim menu.

Każdy tablet z Androidem mógłby umieść tę opcję w innej sekcjiale w większości przypadków znajdziesz go niedaleko stąd, aby móc wybrać rozmiar czcionki swojego zespołu.

Chociaż ten artykuł kontekstualizuje wszystkie urządzenia z Androidem, istnieją takie, które pomimo tego, że są to urządzenia z systemem operacyjnym Android, są modyfikacje litery w zupełnie inny sposób, jak w przypadku Motoroli Moto G.

Jest to urządzenie z systemem Android i jest to bardzo dobry telefon komórkowy firmy Motorola, ale na swój sposób skonfigurować niektóre aspekty listu Jak zmienić krój pisma lub czcionkę w Moto G, jest inny, dlatego istnieje samouczek specjalnie poświęcony temu tematowi.

To samo dzieje się z telefonami Huawei i Honor, zmiana litery jest bardzo różna i wystarczy wykonać kilka prostych i różnych kroków, aby zmienić literę telefonu komórkowego Huawei lub Honor, najlepsze jest to, że możesz zmień typ czcionki i rozmiar czcionki.

dostępność dużego druku

Jak zwiększyć lub zmienić rozmiar czcionki w Androidzie?

Jeśli posiadasz telefon z Androidem z tą samą niedogodnością, będziesz miał również możliwość zwiększenia rozmiaru swoich tekstów w inny sposób. inne szybkie i łatwe do tego stopnia, że ​​musimy przejść do Ustawień, Ekranu i tła, a następnie Czcionek.

Wewnątrz tego panelu zobaczysz, że istnieje wiele realnych alternatyw, wśród których możemy wyróżnić: bardzo mały, mały, średni, duży, bardzo duży i ogromny. Zwiększ rozmiar czcionki na niektórych telefonach Samsung

Jeśli próbowałeś szczęścia w poprzednim samouczku i to nie zadziałało, powinieneś wiedzieć, że masz alternatywną opcję, z której powinniśmy skorzystać. na niektórych urządzeniach Samsung, zwłaszcza z linii Galaxy.

Jest to dość proste, ponieważ jedyne, co jest potrzebne, to aplikacja wiadomości, nacisnąć klawisze + lub -, iw ten sposób zmodyfikujesz rozmiar tekstów, które widzisz na ekranie, coś, co z kolei można skonfigurować w Ustawieniach, Wiadomościach, Ekranie.

Dobrą rzeczą w urządzeniach z Androidem jest to, że możemy dokonać wielu modyfikacji, a zwłaszcza w tekstach, dlatego jeśli chcesz pobrać czcionki, możesz zmień czcionkę który ma twoje urządzenie z Androidem za darmo, możesz to zrobić dość łatwo.

Mamy nadzieję, że Podobał mi się ten samouczek i że teraz możesz zmienić rozmiar czcionki swojego urządzenia za pomocą systemu operacyjnego Android, dzięki czemu nie musisz tak bardzo męczyć oczu i jest to dla ciebie o wiele wygodniejsze, również jak widać, jest to bardzo łatwe do zrobienia .

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i chciałbyś, abyśmy rozwiązali je za pomocą samouczka, możesz zostaw to w komentarzach a my chętnie na nie odpowiemy.

dołącz do naszego kanału telegram