Skip to content

Jak zmienić lub dostosować tryb zaawansowany Eksploratora plików w systemie Windows 10?

13 de lipiec de 2022

Windows 10 to obecny system operacyjny opracowany przez Microsoft. Jest częścią rodziny systemów operacyjnych Windows NT. Został oficjalnie wydany we wrześniu 2014 roku, a następnie pojawiło się krótkie demo na konferencji Build 2014.

Korzystanie z eksploratora systemu Windows 10 jest często czymś, co wiele osób denerwuje, dlatego użytkownicy szukają sposobu na powrót do trybu zaawansowanego. Tryb używany przez Windows 7 jako przeglądarka, ponieważ funkcje tej przeglądarki pozwalają na większy komfort użytkowania.

Aktywując go, ludzie mają komfort odkrywcy Dokładne i szybsze zarządzanie plikami, dzięki czemu zawsze mogą wygodnie przejrzeć wszystko i bez trudności ze znalezieniem ważnego pliku lub grupy plików.

Rozpoczęła beta testy w październiku 2014 r. i została opublikowana 29 lipca 2015 r. W dalszej części tego wpisu pokażemy, jak przejść do trybu zaawansowanego Przeglądarka plików systemu Windows 10.

Windows wprowadził w tej edycji „uniwersalną” architekturę aplikacji. Opracowany z Interfejs kontinuum a następnie z interfejsem płynny projekt. Programy te można zaprojektować do uruchamiania w dowolnej rodzinie produktów firmy Microsoft o niemal identycznym kodzie.

The interfejs użytkownika został zmieniony w celu przejścia między interfejsem zorientowanym na mysz a interfejsem zorientowanym na ekran dotykowy w oparciu o dostępne urządzenia wejściowe.

Oba interfejsy zawierają zaktualizowane menu Start, które zawiera mieszany układ systemu Windows 7 z układem Metro systemu Windows 8. Ulepszony interfejs użytkownika systemu Windows w celu dokonywania przejść między interfejsem zorientowanym na mysz a interfejsem ekranu dotykowego.

Oba interfejsy zawierają zaktualizowane menu Start, które składa się z mieszanego układu Windows 7 z Projekt systemu Windows 8.

Aspekty, które należy wziąć pod uwagę w przypadku systemu Windows 10

Zanim pokażę ci jak przełącz na tryb zaawansowany eksploratora plików systemu Windows 10, musisz najpierw wziąć pod uwagę pewne aspekty systemu Windows. Microsoft zwrócił uwagę, że Windows 10 jest zarówno systemem operacyjnym, jak i usługą, która może otrzymywać aktualizacje swoich funkcji i funkcjonalności.

Kolejny ważny element, który został włączony Microsoft w nowej wersji systemu operacyjnego (Windows 10) jest nowy tryb wyświetlania w Eksploratorze plików.

Eksplorator plików lub menedżer plików to narzędzie systemu operacyjnego. Ta przeglądarka organizuje i kontroluje pliki i foldery użytkowników na różnych urządzeniach pamięci masowej.

Wykonuje również operacje na plikach i folderach, takie jak: przeglądanie, usuwanie, kopiowanie lub przenoszenie. Aby wejść do przeglądarki, kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisku Start i wybierz Eksploruj.

Widoki Eksploratora Windows umożliwiają przeglądanie informacji o folderach na różne sposoby lub widoki, aby łatwiej było zobaczyć, co w danym momencie najbardziej Cię interesuje.

Jak wskazano w poprzednim akapicie, nowa wersja systemu operacyjnego Windows 10 zawiera nowy tryb widoku w Przeglądarce plików. Jest to oznaczone jako Szybki dostęp, na pewno będziesz potrzebować listy poleceń.

dostosuj zaawansowany eksplorator plików

Nowy wyświetlacz sprawi, że za każdym razem dostęp do Eksploratora plików, w głównej części okna znajdują się dwie sekcje plików i folderów. Wyświetlenie wszystkich działań, do których ostatnio uzyskano dostęp, może pomóc w optymalizacji i poprawie wydajności.

Dla wielu użytkowników może to być naprawdę przydatne. Jednak inni użytkownicy mogą chcieć przywrócić tryb wyświetlania wcześniejsze wersje systemu Windows lub usuń programy podczas uruchamiania.

Jeśli lubisz w ciesz się Eksploratorem Windows jak pokazano wW poprzednich wersjach wystarczy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Metoda przełączania do trybu zaawansowanego eksploratora plików Windows

  • Po pierwsze, musisz otwórz eksplorator plików Windows.
  • Następnie musisz przejść do zakładki, która mówi Pogląd znajduje się w lewym górnym rogu. Zostanie wyświetlonych kilka opcji Wybierz dokładnie tę, która mówi Opcje.
  • Po kliknięciu Opcje otworzy się nowe okno.
  • W lewym górnym rogu tego nowego okna wybierz Ogólny. Na karcie jest napisane Otwórz Eksplorator plików w, selekcje Ta drużyna.
  • Następnie kliknij opcję Stosować a później w Akceptować.
  • Zamknij Eksplorator plików Windows, a potem musisz otwórz to ponownie aby sprawdzić, czy w trybie Ten komputer jest wyświetlane domyślne okno.

Jeśli masz inne pytania lub sugestie, zostaw je w komentarzach, a wkrótce odpowiemy. Dziękuję Ci

dołącz do naszego kanału telegram